lut 1, 2023
531 Wyświetleń
1 0

WOŚP zagrał w Nowogrodźcu

Napisany przez

31. Finał WOŚP odbył się w niedzielę, 29 stycznia. Tradycyjnie w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie na ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami, by kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Pomimo tegorocznych zawirowań, które miały miejsce wokół sztabu WOŚP z Nowogrodźca wspólnie ze sztabem z Bolesławca i zaangażowaniem Pana Michała Szweda, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbyła się i w naszym mieście.
Do południa można było spotkać wolontariuszy z puszkami, którzy specjalnie przyjechali z Bolesławca, natomiast popołudniu w Centrum Kultury i Sztuki MUZA podczas koncertów mogliśmy się dorzucić do puszek stacjonarnych, którymi opiekowała się młodzież z Nowogrodźca.
I tak wspaniali artyści z Nowogrodźca i nie tylko, wystąpili w Centrum Kultury i Sztuki MUZA. Jako pierwszy wystąpił zespół z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu ” Iniemamocne Junior” pod batutą Pana Marka Łętowskiego. Blanka, Natasza, Carmen, Kaja i Hania zaprezentowały kilka utworów w języku polskim, starając się sprawić przyjemność i radość sobie i słuchaczom.
Następnie zaprezentowali się młodzi muzycy ze Społecznego Ogniska Muzycznego im. Józefa Ignacego Schnabla w Nowogrodźcu. Na tegorocznej edycji WOŚP młodzi artyści wystąpili z programem kolędowo-świątecznym, grając na keyboardzie, fortepianie, trąbce i perkusji. Duże brawa za pokazanie swoich talentów należą się: Kubie Oko, Martynie Anioł, Mateuszowi Rosińskiemu, Paulinie Mrozik, Milenie Zielonce, Antkowi i Adamowi Kotwicy, Przemkowi Bober, Mikołajowi Rosińskiemu oraz Hubertowi Kołodziejowi.
Po części instrumentalnej przyszedł czas na piękny głos Mileny Koniecznej, dobrze znanej wokalistce nie tylko w Nowogrodźcu ale i w Polsce. Od niedawna czerpie ona również radość z tworzenia własnych kompozycji, przelewając swoje refleksje na papier. Muzyczna perełka Nowogrodźca ma na swoim koncie wiele wygranych konkursów.
Wielki Finał Świątecznej Pomocy w Nowogrodźcu zakończył występ zespołu ” Bez Polotu Band”. W przekornie nazwanym zespole wspólną pasją do muzyki podzielili się z nami: Roksana Walczak, Adam Gajewski, Andrzej Filistyński i Artur Nowak. Piękny wokal Roksany oraz humor jaki dopisywał grupie przyjaciół podczas występu spowodował ,że nie obyło się bez bisu.
Podczas trwania całej imprezy na placu przed Centrum Kultury i Sztuki Muza odbył się pokaz nowych wozów bojowych Ochotniczej Straży Pożarnej.
Chcielibyśmy podziękować artystom i muzykom, którzy uświetnili finał Orkiestry, sztabowi z Bolesławca, wolontariuszom, którzy dzielnie kwestowali, Ochotniczej Straży Pożarnej, Nowogrodziec- news, który zajął się licytacjami i puszkami wirtualnymi, wszystkim, którzy przekazali fanty na finał. Dziękujemy każdej osobie, która przekazała choć złotówkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Noście Wasze serduszka z dumą i widzimy się znów za rok by pobić kolejny rekord.
Dziękujemy, że byliście z nami!

Kategorie:
kultura · news · polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish