mar 8, 2023
254 Wyświetleń
0 1

Tybetański festyn w Zoo Görlitz

Napisany przez

Celebrowanie tybetańskiej kultury 11 marca od godz. 14 do 17 podczas kolorowego festynu tybetańskiego

Goście odwiedzający goerlitzkie zoo każdego dnia mogą zanurzyć się w fascynującej kulturze tybetańskiej, pośród jaków, wielbłądów dwugarbnych, jeżozwierzy i innych zwierząt, w jedynej wiosce tybetańskiej w Europie. 11 marca od 14:00 do 17:00 dach świata w Görlitz ożywi kolorowy Festyn Tybetański.
„To także wyjątkowy dzień dla naszej wielbłądzicy Chemali. Tego dnia obchodzi 11. urodziny, które będziemy świętować o godzinie 14:00 podczas prezentacji zwierząt. Z tej okazji przygotowałam pewną niespodziankę” – zdradza trenerka zwierząt Kati Sommer. Poza tym program tybetańskiego święta przewiduje: rzucanie odchodami jaka, które w Görlitz posłużą do zabawy dla młodszych i starszych, a w Tybecie zapewniają przetrwanie ostrej zimy. Od godziny 15:00, z kubkiem himalajskiej czekolady oraz tybetańskimi bajkami w tybetańskim domu rolniczym, zrobi się naprawdę przytulnie. Następnie, około 16:00, goście będą mogli przygotować tsampę, tybetański posiłek nomadów. Mieląc własnoręcznie jęczmień w kamiennym młynie doświadczą, ile siły wymaga przygotowywanie potraw
w Tybecie.

Gości przybywających na Tybetański Festyn powita tybetańska flaga powiewająca nad bramą zoo, która wywieszana jest corocznie, 10. marca, w rocznicę tybetańskiego powstania przeciwko chińskiemu okupantowi. Zoo w Görlitz nie tylko okazuje solidarność z tybetańską ludnością, ale także realizuje tegoroczne hasło kampanii „Tybet, jesteśmy z tobą!”. Dla tych, którzy pragną doświadczać tybetańskiego życia oraz kultury bardziej intensywnie, goerlitzkie zoo oferuje ekskluzywne spotkania z wielbłądem dwugarbnym oraz objęcie patronatem tybetańskiego zwierzęcia.

Rzucając odchodami jaka, goście dowiedzą się, dlaczego są one tak ważne dla Tybetańczyków.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, G. Drozd
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz

www.nasze-zoo.pl [email protected]

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish