kwi 6, 2023
435 Wyświetleń
1 0

Wywiad ze Sławkiem Gortychem, który już wkrótce wyda swoją drugą książkę

Napisany przez
„Schronisko, które przetrwało”, drugi tom karkonoskiej serii kryminalnej, już 26 kwietnia w księgarniach. W piątek na Bolec.Info obejrzycie wywiad z autorem. Znajdziecie go TYM kanale YouTube.

– Wiem, że wielu z Was czekało na tę wiadomość równie niecierpliwie, co ja! – pisze bolesławianin, Sławek Gortych. – Gwarantuję, że robiłem co w mojej mocy, żeby powieść ukazała się jak najszybciej, ale jednocześnie, żeby odbyło się to bez uszczerbku na jej jakości. Termin premiery jest nieprzypadkowy – chciałem, żebyście mogli razem z „Schroniskiem…” przeżyć podczas majówki piękną, górską (i nieco mroczną) przygodę.

W dniu premiery książki ukaże się takżeaudiobook. Książkę czyta Aleksander Orsztynowicz-Czyż.

 – Prace nad „Schroniskiem, które przetrwało”, wbrew temu, co niektórym się wydaje, nie zostały rozpoczęte po premierze pierwszej części w ubiegłoroczne wakacje. Zacząłem ją pisać jeszcze w 2020 roku, niedługo po tym, gdy skończyłem „Schronisko, które przestało istnieć”. Prace zostały potem przerwane, ale na powrót przybrały na sile w 2022 roku i trwały niemal dosłownie do wczoraj – pisze autor. – Musicie też wiedzieć, że za tą książką, poza tysiącami godzin mojej pracy, stoi jeszcze kilka razy tyle godzin pracy całej załogi Wydawnictwo Dolnośląskie. Wierzę mocno, że powstała opowieść naprawdę wyjątkowa, która porwie Wasze karkonoskie serducha!

Bohaterem drugiego tomu będzie Odrodzenie Schronisko PTTK. Oto opis powieści:

Nazista uciekający przed sprawiedliwością. Kobieta próbująca przywrócić honor swojej rodzinie. Tajemniczy włamywacze szukający śladów przeszłości. Co ich łączy? Schronisko.

Karkonoskie schronisko Odrodzenie zostaje czasowo zamknięte z powodu remontu. Zarządzająca obiektem Justyna Skała, przyjaciółka Marty i Maksa, korzystając z wolnej chwili, daje się zaprosić tajemniczemu adoratorowi do teatru w rodzinnej Jeleniej Górze. Gdy mężczyzna nie pojawia się w umówionym miejscu, tknięta niejasnymi przeczuciami wraca nocą do schroniska. Okazuje się, że dozorca Odrodzenia zniknął, a w piwnicach budynku grasują włamywacze.

Wkrótce daje o sobie znać nazistowska przeszłość Odrodzenia i rodzą się kolejne pytania. Czy włamanie ma coś wspólnego z morderstwem, do którego doszło w budynku w czasie wojny? Co łączy schronisko z zamachem niemieckich partyzantów na polski pociąg? Czy odkrycia Maksymiliana mają jakiś związek z wydarzeniami, które niepokoją Justynę?

Jedno jest pewne: sekrety Odrodzenia powinny ujrzeć światło dzienne. Są jednak ludzie zdecydowani narazić niejedno życie, by do tego nie doszło… 

Okładka książki powstała na bazie zdjęcia Rafała Kotylaka.

Sławek Gortych dzięki swojej pierwszej powieści, „Schronisko, które przestało istnieć”, został autorem debiutu roku 2022 według plebiscytu Lubimyczytać.pl

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish