cze 1, 2023
1083 Wyświetleń
4 0

„Schronisko, które przetrwało” – spotkanie ze Sławkiem Gortychem

Napisany przez

Sławek Gortych, autor bestsellerowego „Schroniska, które przestało istnieć” i wielki miłośnik Karkonoszy powraca w wielkim stylu z nową książką „Schronisko, które przetrwało”. Pomiędzy jednym a drugim tomem karkonoskiej serii w Jego życiu nastąpiły ogromne zmiany. Wystarczy wspomnieć, że część pierwsza zdobyła tytuł Książki Roku 2022 w plebiscycie portalu Lubimy Czytać w kategorii Debiut.

Czy druga książka również osiągnie taki spektakularny sukces? Wszystko wskazuje na to, że tak! Akcja powieści umiejscowiona w Karkonoszach, tajemnica związana z nazistowską grupą Hitlerjugend oraz perypetie głównych bohaterów, znanych czytelnikom z poprzedniego tomu tworzą fascynują całość. Nie możemy zatem przeoczyć pojawienia się tej publikacji na rynku wydawniczym. Książka jest już dostępna w naszych zbiorach, a my zapraszamy na spotkanie z jej autorem. Wiemy przecież, że bolesławianie czekają na to wydarzenie…

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 30 czerwca 2023r. o godz. 19:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish