cze 6, 2023
1762 Wyświetleń
11 2

sKarlały Strajk Kobiet

Napisany przez

Kinga Gęsicka-Biały z Bolesławieckiego Strajku Kobiet chwali się w sieci, że w z okazji marszu 4 czerwca w Warszawie przebrała się za podręczną z powieści Margaret Atwood (a nie z serialu, którego jednak nie sfilmował, wbrew jej niewiedzy, Netflix). Przebrała się, fakt. Ale na szczęście internet pozwala zobaczyć ją w jej własnej garderobie:

Na profilu facebookowym BSK, przed marszem, lokalna celebrytanka zachęcała do wyjazdu do Warszawy występując w koszulce z Karlem Lagerfeldem i jego kotem. O ile to oryginał, a nie turecka podróba, czyli plagiat, to jest to t-shirt marki Karl Lagerfeld (w promocji oryginał kosztuje ponad 300 zł).

Oto kilka mądrości pana Karla Lagerfelda, promowanego przez Kingę Gęsicką-Biały:

„Osoby, które noszą luźne dresy i nie mieszczą się w jeansy, nie mają kontroli nad swoim życiem. Są żałośni.”

Karl Lagerfeld nie rozumiał akcji #metoo. Uważał, że wyrządziła wiele krzywdy takim ludziom jak on. „Przeczytałem gdzieś, że teraz muszę pytać się modelki, czy pozując, czuje się komfortowo. To po prostu niebywałe. Jeśli nie chcesz ściągać spodni, to nie bądź modelką. Idź do zakonu. Tam zawsze będzie miejsce dla ciebie”

Heidi Klum nie jest modelką wybiegową. Jest oczywiście zbyt gruba i ma zbyt duży biust. I zawsze robi głupie miny”

Kate Middleton ma ładną sylwetkę. Lubię taki rodzaj kobiet, romantycznych piękności. Z drugiej strony jest jej siostra Pippa, która wciąż się stara. Nie podoba mi się jej twarz. Powinna pokazywać tylko swoje plecy”

Coco Chanel nie była dość brzydka, by być feministką.” 

„Teraz jest czas Adele. Jest trochę za gruba, ale ma piękną twarz i niebiański głos.”

„Nikt nie chce patrzeć na grube kobiety. Nie chcę słyszeć o grubych matkach, które oglądają telewizję i jedząc chipsy krytykują szczupłe modelki.”

„Nie można – nawet jeśli minęły dekady – zabijać milionów Żydów po to, żeby na ich miejsce sprowadzić miliony ich najgorszych wrogów”

Dla Karla Lagerfelda liczyli się tylko biali, szczupli ludzie. Nie za bardzo interesował go los uchodźców. Wielokrotnie podkreślał, że nienawidzi islamu. W 2017 roku w pewnym francuskim talk-show stwierdził, że znał pewną niemiecką rodzinę, która przygarnęła uchodźców z Syrii. Po czterech dniach powiedzieli podobno, że najlepszą rzeczą, jaką wymyślili Niemcy, był Holokaust.

Lagerfeld w wywiadzie dla „Vice” otwarcie sprzeciwiał się małżeństwom homoseksualnym. W 2017 roku wyraził swoje niezadowolenie z przyjmowania przez Niemcy syryjskich uchodźców. 

Kadr z filmiku na Facebooku Bolesławieckiego Strajku Kobiet. Kinga Gęsicka-Biały i Dariusz Sas. Filmik możecie obejrzeć TUTAJ.

 

Cytaty za noizz.pl, SwipeTo.pl i Onet.pl

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do sKarlały Strajk Kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish