lip 8, 2024
179 Wyświetleń
0 0

Stereotypy o Francji i Francuzach

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Stereotypy o Francji i Francuzach 12 lipca 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Clichés sur les Français – le vendredi 12 juillet 2024 à 17 heures

Stereotypy, wyobrażenia, klisze, wszyscy się nimi posługujemy, ale ile w nich jest prawdy?! Francuzi ciągle piją wino, nie znają angielskiego i są zarozumiali, to prawda czy fałsz?! Czy każda Francuzka w swojej garderobie ma beret, bluzeczkę w paseczki (une marinière) i jedwabną apaszkę?! A dzieci we Francji nie grymaszą, tylko są „sage comme une image”?!

O Francuzach, którzy nie byli wcale Francuzami, o wyobrażeniach, które przeobraziły się we francuski znak rozpoznawczy, zbudowały markę i stały się towarem eksportowym, a także o naszych wyobrażeniach francuskiego społeczeństwa i kultury, o tym wszystkim będzie nasze popołudnie à la française tuż przed zbliżającym się Świętem Narodowym Francji.

Razem zweryfikujmy nasze wyobrażenia! Zapraszamy!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish