bobrzanie.pl – to co istotne w Bolcu, Bolesławiec, informacje, blogi, sport, rozrywka, humor, imprezy, wideo

Przywiozły złoto

Agata Knapik (widoczna na zdjęciu powyżej, rocznik 2000) wywalczyła trzy pierwsze miejsca na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz 50 m i 200m stylem klasycznym. Oprócz złota, Agata zdobyła jeszcze srebrny medal na 50m stylem zmiennym, co dało jej tytuł wicemistrzyni w swojej kategorii wiekowej.

Na podium stanęła też Izabela Tkaczyk (rocznik 2000), zdobywając złoty medal na 50m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne medale na dystansie 100 m stylem klasycznym i stylem grzbietowym. Tym samym Iza Tkaczyk zajęła bardzo dobre czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Działo się to 16 i 17 marca w Oleśnicy gdzie odbył się II Międzynarodowy Mityng Pływacki. Zawody rozegrano na pływalni Oleśnickiego Parku Wodnego „Atol”. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w wieku 16 lat i młodsi. Głównym celem imprezy było propagowanie pływania wśród dzieci i młodzieży jako jednego ze sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia. Bolesławiec reprezentowały dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego Oxpress.

Program zawodów został podzielony na dwa dni, w ciągu których, we wszystkich kategoriach wystartowało w sumie 470 zawodników – chłopcy i dziewczęta z 35 klubów, m.in. z Wrocławia, Chorzowa, Lubina, Krotoszyna, Swarzędza, Legnicy, Sosnowca, a także z Wilna.

Oprócz Agaty Knapik i Izabeli Tkaczyk, w zawodach wzięły również udział Julita Węglicka, Klaudia Petters, Adrianna Burdzy, Jadwiga Węglicka i Karolina Mielnik, które zajęły miejsca w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach wiekowych, poprawiając większość swoich rekordów życiowych we wszystkich konkurencjach.