Mar 18, 2013
1976 Wyświetleń
0 0

Przywiozły złoto

Napisany przez

Agata Knapik (widoczna na zdjęciu powyżej, rocznik 2000) wywalczyła trzy pierwsze miejsca na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz 50 m i 200m stylem klasycznym. Oprócz złota, Agata zdobyła jeszcze srebrny medal na 50m stylem zmiennym, co dało jej tytuł wicemistrzyni w swojej kategorii wiekowej. 

Na podium stanęła też Izabela Tkaczyk (rocznik 2000), zdobywając złoty medal na 50m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne medale na dystansie 100 m stylem klasycznym i stylem grzbietowym. Tym samym Iza Tkaczyk zajęła bardzo dobre czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Działo się to 16 i 17 marca w Oleśnicy gdzie odbył się II Międzynarodowy Mityng Pływacki. Zawody rozegrano na pływalni Oleśnickiego Parku Wodnego „Atol”. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w wieku 16 lat i młodsi. Głównym celem imprezy było propagowanie pływania wśród dzieci i młodzieży jako jednego ze sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia. Bolesławiec reprezentowały dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego Oxpress.

Program zawodów został podzielony na dwa dni, w ciągu których, we wszystkich kategoriach wystartowało w sumie 470 zawodników – chłopcy i dziewczęta z 35 klubów, m.in. z Wrocławia, Chorzowa, Lubina, Krotoszyna, Swarzędza, Legnicy, Sosnowca, a także z Wilna.

Oprócz Agaty Knapik i Izabeli Tkaczyk, w zawodach wzięły również udział Julita Węglicka, Klaudia Petters, Adrianna Burdzy, Jadwiga Węglicka i Karolina Mielnik, które zajęły miejsca w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach wiekowych, poprawiając większość swoich rekordów życiowych we wszystkich konkurencjach.

Drużyna UKS Oxpress

Drużyna UKS Oxpress

Trenerami dziewcząt z UKS Oxpress są Wiktor Łodyga oraz Krzysztof Wróbel.

 

 

 

Kategorie:
UKS Oxpress
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Przywiozły złoto

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Edukacja czy prewencja? – jak okraść kino Forum

  Portal Istotne.pl proponuje pod intrygującym tytułem: "Zobacz, jak można ukraść pieniądze" obejrzenie filmiku pokazującego, jak dwie prawdopodobnie cwane baby w...

  Zamknij