paź 23, 2020
617 Wyświetleń
0 0

Po Tornado jest Taifun

Napisany przez

„Burzliwa“ kontynuacja hodowli „chrząkających wołów“ w Zoo Görlitz

W zeszłym roku 17-letni, majestatyczny byk jaka Tornado, z powodu przepukliny dysku, musiał zostać poddany eutanazji. Jego następca Taifun „stoi już w blokach startowych“!

W międzyczasie, urodzony w czerwcu 2019 w położonym na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii Zoo Hamm, czarno- biały jak – Taifun doskonale zadomowił się w Naszym Zoo. Jeśli chodzi o życzliwość oraz towarzyskość wobec współmieszkańców wybiegu, opiekunów zwierząt i gości, w niczym nie ustępuje swojemu poprzednikowi.
Pozostaje mieć nadzieję, iż w kwestii sukcesów reprodukcyjnych także nie będzie zostawał w tyle. Tornado był przecież dumnym ojcem 31 potomków. Zanim to jednak nastąpi, trzeba trochę poczekać, gdyż jak – bydło pochodzące z Azji Środkowej, osiąga dojrzałość płciową z wieku około 3 lat.

 

 

 

Foto: www.tierpark-goerlitz.de C. Hammer

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish