kw. 5, 2010
1942 Wyświetleń
0 0

Trzy miliony wadium

Napisany przez

My, bolesławianie, zgodnie z pomysłem władz rządzących miastem 10 lat temu… Tak mogłoby się zaczynać ogłoszenie o sprzedaży części placu Popiełuszki pod budowę centrum handlowego, które przed laty nie mogło tam powstać. Przeciwko jego budowie odbyło się nawet referendum, którego satyryczny opis w postaci BOLEC NIUS  z 2003 roku znajdziecie TUTAJ. Urząd miasta w naszym imieniu ogłosił właśnie trzeci już przetarg na działkę w kwartale ulic: A. Asnyka, K. Miarki, I. Łukasiewicza i Bielskiej.

Cena wywoławcza działki o powierzchni 1.4400 ha wynosi 15.280.000 zł (słownie: piętnaście milionów dwieście osiemdziesiąt tysięcy złotych). Wadium w gotówce wynosi – 3.000.000 zł  (słownie: trzy miliony złotych). Przetarg ogłoszono 1 kwietnia. Gdyby ktoś chciał kupić, to szczegóły TUTAJ.

Warto dodać, że w pierwszym przetargu cena wywoławcza wynosiła 24 miliony złotych, w drugim już 19,5 miliona.

Kategorie:
news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Trzy miliony wadium

 • PO robi większość inwestycji bez przetargu , więc nie potrzebna jest im reforma tej ustawy . W socjalizmie wyznaje się model gospodarki oparty na podaży , a nie na popycie . Wprowadzenie zasad gospodarczych Szkoły Austriackiej rozwiązałoby problem „bubla „. Problem w tym ,że lemingi albo nie potrafią albo nie chcą zrozumieć ,że socjalizm to utopia . Mało tego biedny leming myśli , że właściciel firmy produkującej cokolwiek płaci podatki . I jest uszczęśliwiony że bogatemu zabierają więcej , co jest całkowita bzdurą . Więc głosuje na cudaków z PO PIS SLD PSL itp. socjalistyczne twory .

  Daniel 04/07/2011 18:26 Odpowiedz
 • Pomijajac czy macie wszyscy sklerozę i w jakim stopniu: Okudżawy „Balada o żołnierskich butach”
  http://www.youtube.com/watch?v=_9hMdjnNBVQ

  kminek 06/04/2010 22:54 Odpowiedz
 • Tani, wątpliwej jakości wyrób.

  Tryton 06/04/2010 21:52 Odpowiedz
 • @Lolka, przepraszam, ale chyba naprawdę mam sklerozę. Jednak skoro ty uważasz, że grałem świetnie, to i z Twoją pamięcią nie jest najlepiej :)
  @ Tryton, jaką chińszczyznę masz na myśli?

  Bernard 06/04/2010 20:55 Odpowiedz
 • PO miała zminić ustawę o zamówieniach publiczych w tym zakresie. Jednak od kilku lat nic się takiego nie stało. Zarówno onegdaj PiS jak i dziś PO toleruje „chińszczyznę”.

  Tryton 06/04/2010 20:04 Odpowiedz
 • Bernardzie, najważniejsze, że ja pamiętam i nie chcę Cię komplementować, ale świetnie akompaniowałeś ! :)

  Lolka 06/04/2010 14:18 Odpowiedz
 • @Lolka, ale tobie nie akompaniowałem? Bo nie kojarzę ani osoby ani sytuacji choć fakt że mam golupującą sklerozę.
  @Jegomościu, przetarg na USŁUGI wygrywa firma oferujące najniższą cenę, Tutaj, przy sprzedaży jest odwrotnie, Cena podana przeze mnie w informacji to cena wywoławcza, któa może wzrosnąć. O Ile są chętni do zakupu. A co do Pratchetta, powiela starą zasadę mówiącą, że ubogich nie stać na rzeczy tanie.

  Bernard 06/04/2010 00:29 Odpowiedz
 • Jegomościu, moim ulubionym autorem piszącym o butach, jest Okudżawa – pewnie Tobie to nic nie mówi, ale Bernard grał kiedyś na gitarze, a ja śpiewałam…

  Lolka 05/04/2010 17:47 Odpowiedz
 • Zacytuje ci mojego ulubionego autora – Terrego Pratchetta:
  „Weźmy na przykład buty. Vimes zarabiał trzydzieści osiem dolarów miesięcznie, nie licząc dodatków. Porządna para skórzanych butów kosztowała pięćdziesiąt dolarów. Ale para butów, na jaką mógł sobie pozwolić – całkiem przyzwoita na jeden czy dwa sezony, bo potem zupełnie przetarła się tektura, przeciekająca jak demony, to koszt około dziesięciu dolarów. Takie właśnie buty zawsze kupował Vimes i nosił je, aż podeszwy były tak cienkie, że w mgliste noce po kamieniach bruku poznawał, gdzie w Ankh-Morpork się znajduje.
  Jednak dobre buty wytrzymywały lata, długie lata. Bogatego stać na wydanie pięćdziesięciu dolarów na parę butów, w których po dziesięciu latach wciąż będzie miał suche nogi. Tymczasem biedak, którego stać tylko na tanie buty, wyda w tym czasie sto dolarów -a nogi i tak stale będzie miał przemoczone.
  To właśnie kapitan Vimes nazywał obuwniczą teorią niesprawiedliwości społecznej.”

  jegomosc 05/04/2010 17:15 Odpowiedz
 • Idea ekonomiczna jest na ogół taka, by kupić za najniższą cenę, a za najwyższą sprzedać ! ;-) Poza tym – oszczędzają bogaci, to i nam się opłaci oszczędzać przy budowie basenu ;-)

  Lolka 05/04/2010 13:43 Odpowiedz
 • Ech… o tym prezydent już jakoś nie mówi… mówi za to o oszczędnościach przy budowie basenu…
  Ja powiem szczerze nie rozumiem idei, że przetarg wygrywa firma oferująca najniższą cenę. To tak, jak bym zawsze idąc do sklepu wybierał najtańszy produkt…

  jegomosc 05/04/2010 13:30 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish