gru 4, 2011
1363 Wyświetleń
0 0

Princess? Queen!

Napisany przez

Trasa koncertowa promująca najnowszą płytę Katarzyny Groniec Pinup Princess, pełny pięknie wyremontowany Teatr Zdrojowy w Cieplicach, Bartek Miarka na gitarze, ręka Wojciecha Waglewskiego w muzyce i na płycie a do tego ten drastycznie brzmiący napis na plakatach: BILETÓW BRAK. Koncert fantastyczny, obowiązkowy i dominujący myślenie o muzyce, tekstach i godzeniu się z życiem na następne co najmniej kilka dni, tygodni….

Energetyczna muzyka w wykonaniu piątki energetycznych muzyków (przy czym u wokalistki instrumentem jest nie tylko głos ale i całe ciało). A w tej muzyce i rock, i jazz, i blues, i brzmienia kojarzone z country, i rytm rodem z disco, i zalatywanie ludowizną spod znaku piejo kury piejo i spod znaku zdewocenia. I to wszystko pięknie trzyma się kupy nawet kiedy do najnowszego repertuaru Katarzyna Groniec włącza piosenki nieco starsze trącące jeszcze większą zadumą, ale i kabaretem.

Jeśli cokolwiek definiuje piosenkę autorską, to było to. Jeśli cokolwiek definiuje piosenkę aktorską, to też było to. I jeśli cokolwiek dokumentuje konsekwencję raz obranej drogi artystycznej i wyrąbywanie sobie w niej nowych ścieżek – to też było to.

A na dodatek zadumany smutek z tej sceny wymieszany z chwilami trudnym do powstrzymania rechotem publiczności (moim też). Pisze się o tej płycie Katarzyny Groniec, że to takie godzenie się z upływającym czasem i nic nie uzasadnia tej tezy bardziej niż tekst piosenki konstatującej: Już nie będę kosmonautką. Pewnie, że nie będzie, ale pewne jest i to, że cały kosmos się z tego cieszy.

 

Organizatorem koncertu była Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury.

 

Kategorie:
Łętowski · recenzje
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish