Gru 4, 2011
1054 Wyświetleń
0 0

Efekty 47. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego w galerii

Napisany przez

Prace powstałe podczas tegorocznego 47. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego można już oglądać w Galrii BOK – MCC. Wczoraj, 3 grudnia, otwarto wystawę poplenerową pokazującą efekty pracy 13 artystów.

W tym roku w Plenerze uczestniczyli: Alicja Patanowska (POLSKA), Anja-Christina Carstensen  (NIEMCY), Barbara Kozłowska-Trojnar   (POLSKA), CJ Jilek  (USA), Giotto Dimitrow   (POLSKA), Katarzyna Urbaniak  (POLSKA), Krzysztof Łobczowski  (POLSKA), Lesia Padun (UKRAINA), Lidia Kupczyńska-Jankowiak  (POLSKA), Magda Gazur  (POLSKA), Mika Sarasjoki  (FINLANDIA), Monika Skorupska  (POLSKA) i Yuriy Musatov  (UKRAINA),

“Wystawa poplenerowa jest efektem pracy  artystów zmagających się w tym roku z ceramicznymi tworzywami, które tradycyjnie, ujarzmiali  w warunkach i atmosferze zakładów produkcyjnych. To niezaprzeczalny  atut  tego działania, zarówno dla uczestników pleneru jak i regionu bolesławieckiego, znanego z produkcji oryginalnej, niepowtarzalnej kamionki” – napisał we wstępie do katalogu podsumowującego plener dr hab. Mirosław Kociński.

Prace można oglądać  do 30 stycznia 2012 r.

Obejrzyj zdjęcia z wernisażu:

FOT. ANDRZEJ KOT

[nggallery id=33]

 

 

Kategorie:
adminowe · news · polecamy

  "Nie myśl, że głaskałeś kota - to on głaskał się twoją ręką. " -Księga kota Urodzony w Głogowie, tam spędził pierwsze 17 lat życia,po przeprowadzce do Bolesławca z nim się związuje. Współpracował z Telewizją Łużyce, dziennikiem Polska Gazeta Wrocławska oraz Gazetą Wojewódzką.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Nagrody INNOVATION 2011 dla firm z Bolesławca

  Wczoraj w Jeleniej Górze podczas gali z okazji dwudziestolecia Euroregionu Nysa wręczono nagrody INNOVATION 2011 za najlepsze innowacje mijającego roku....

  Zamknij