Gru 6, 2011
3519 Wyświetleń
0 0

Wygraj książkę „Bolesławiec – ruch fotograficzny w latach 1945-2011”

Napisany przez

Ten niezwykle interesujący album Anny Bober-Tubaj, Agaty Kozioł i Anny Puk wydany przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zawiera ogromną ilość fotografii, ukazujących przemiany Bolesławca na przestrzeni lat – począwszy od zniszczeń powojennych i odbudowy miasta poprzez tworzenie nowych dzielnic mieszkaniowych po wydarzenia współczesne.

Zdjęcia te są jednak szczególne, bo wykonywane były wyłącznie przez miejscowych fotografów. Nie mają więc one wyłącznie dokumentalnego charakteru. Miasto na nich ukazane to piękno architektury, ale też miejsce wychowania i zamieszkania, to ludzie i wydarzenia, a przede wszystkim uczucia i emocje. Dlatego też publikacja ta jest wyjątkowa i z pewnością każdy mieszkaniec Bolesławca znajdzie w niej fragment własnej historii.

Książka „Bolesławiec – ruch fotograficzny w latach 1945-2011” została wydana z okazji jubileuszu 30. lecia Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego oraz 40. lecia istnienia zorganizowanego ruchu fotograficznego w Bolesławcu.  Książkę można nabyć w cenie 30 zł w Muzeum Ceramiki ale można też wygrać ją w naszym konkursie.

Mamy dla Was dwa egzemplarze ufundowane przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Zasada bobrowego konkursu pozostaje niezmienna.  Książki dostaną te osoby, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie o to, dlaczego akurat to one powinny dostać od nas te książki. Odpowiedzi piszcie w formularzy kontaktowym poniżej.

Zapraszamy do zabawy. Na odpowiedzi czekamy do 13 grudnia.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

 

Kategorie:
konkursy · polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Wygraj książkę „Bolesławiec – ruch fotograficzny w latach 1945-2011”

  • Przewertowałem i w większości przeczytałem i powiem, że warto.

    Oprócz opisu historii ruchu foto są i sylwetki ważnych fotografów, którzy odeszli, są autobiograficzne relacje o fotograficznym życiu m.in. Jurka Paluszczyszyna, pana Janusza Moniatowicza, pana Mikołaja Jankowskiego, czy Grześka Matoryna.
    A jakby tego było mało to jest w książce niemało dobrych zdjęć (wśród nich i otworki Sławka Głowackiego oraz Grzesia Sidorowicza)

    Polecam

    Bernard 06/12/2011 19:53 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wrażenia Krystyny Gay-Kutschenreiter z tegorocznej wystawy poplenerowej

Za nami wernisaż wystawy poplenerowej 47 Pleneru Ceramiczno - Rzeźbiarskiego w Bolesławcu. W tym roku […]

Zamknij