sty 25, 2012
2920 Wyświetleń
0 0

Skrytki geocache Via Sudetica przyciągają turystów

Napisany przez

Pierwsze skrzynki geocache w Bolesławcu członkowe Via Sudetica założyli w listopadzie zeszłego roku.
Są one umiejscowione przy starych schodach przy ulicy Jelenioogórskiej, w wieży Jenny, pod wiaduktem kolejowym i na cmentarzu Kutuzowa.

– To świetny pomysł na ściągniecie do naszego miasta pasjonatów tej formy turystyki – mówi Tomasz Rola z Via Sudetica. – Zachęceni sukcesem dodaliśmy już nową skrzynkę na terenie restauracji Opałkowa Chata i planujemy kolejne.

Niemal natychmiast po zamontowaniu skrzynek zostały one odwiedzone przez pierwszych fanów geocache. 4 razy odwiedzono już skrzynki pod wiaduktem i przy starych schodach, trzykrotnie skrzynkę na cmentarzu Kutuzowa, wieżę Jenny odwiedzono 3 razy (fotografia powyżej dokumentuje jedne z takich odwiedzin, kiedy to użytkownik portalu geocacheing.com z Austrii odnalazł skrzynkę Via Sudetica i udokumentował to na w.w. portalu).

Na czym polega geocacheing? Pasjonaci tej formy turystyki z podręcznymi odbiornikami GPS poszukują ukrytych skrytek na podstawie określonych kordynatów. Otwierają skrzynkę, zabierają fanty (w Bolesławcu m.in. smycze Via Sudetica) i pozostawiają swoje upominki dla następnych znalazców. Swoją wizytę geocache’owiec odnotowuje w logbooku, czyli rejestrze odwiedzin skrzynki i na portalu www.geocaching.com lub www.geocaching.pl.

Działania Via Sudetica zachęciły też okolicznych fanów geocachingu. Powstała już jedna skrzynka w Nowogrodźcu przy słupie pocztowym. Via zaś planuj wraz z Centrum Nurkowym Aquatica z Bolesławca bardzo oryginalną skrzynkę dla nurków umieszczoną pod wodą.

– Polska na tle Niemiec czy Czech jest białą plamą na mapie geocacheingu i my troszkę to zmieniamy przy okazji promując  zabytki Bolesławca i nasze miasto – mówi Tomasz Rola tworzący skrzynkową ekipę wraz z Mariuszem Lickiewiczem i Rafałem Klimkiem.

Informacje o skrzynkach geocache w Bolesławcu i okolicach zakładanych przez Via Sudetica można znaleźć na stronie viasudetica.pl.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Skrytki geocache Via Sudetica przyciągają turystów

 • Gdyby na chwile przyjąć, że ograniczenie tego zjawiska jest możliwe, to ciekawe jak wyglądałby rynek fonograficzny czy filmowy. Może rzeczywiście wysoki popyt spowodowałby znaczny spadek cen i wzrost dostępności legalnych plików? Może podniósłby świadomość konsumentów? Nie wiem. Dla mnie też niewyobrażalne jest wprowadzenie zmian, które mogłyby tak mocno zmienić oblicze sieci… ale pogdybać zawsze można.

  A co do geokeczingu to jest to super pomysł. Muszę w końcu odwiedzić któreś ze wskazanych miejsc i zobaczyć jak to wygląda w praktyce:)

  jegomosc 26/01/2012 21:39 Odpowiedz
 • Nie da się powstrzymać zjawiska wymiany plików w sieci. Wyjaśnię to w tekście, który niebawem opublikuję.

  Bruner 26/01/2012 12:46 Odpowiedz
 • Wspomniano : )

  Ale i tak na pewno Tusk przyjdzie i nas rozstrzela dzięki czemu zostaniemy męczennikami jakieś stworzonej naprędce na FB grupy trzynastoletnich obrońców wolności słowa „torrent”.

  Bernard 26/01/2012 12:40 Odpowiedz
 • Zdjęcie zostało wykonane przez obywatela Austrii, o czym nie wspomniano. Istnieje ryzyko, że portal może być zablokowany przez postanowienia ACTA.

  Bruner 26/01/2012 12:35 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish