lut 1, 2012
3062 Wyświetleń
0 0

Samorządowa strona internetowa

Napisany przez

Powiat robi porządki ze swoją stroną internetową dzięki czemu ktoś, kto chce dziś znaleźć na stronie tego samorządu jakiekolwiek informacje widzi to, co powyżej. W informacji nie ma ani słowa o stronie powiatu, są tylko adresy dwóch komercyjnych stron. Swoją drogą ciekawe, czy powiat coś zarobi na podawaniu adresów prywatnego portalu…

Kategorie:
fotoszopka
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Samorządowa strona internetowa

 • Bernard 21/03/2012 10:29 Odpowiedz
 • gdyby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś o powiecie, albo jak załatwić sprawę w starostwie to obecnie jest normalnie wypas:

  http://www.boleslawiec.pl/
  http://www.powiatboleslawiecki.pl/

  to tel do starosty?

  Bernard 06/03/2012 14:58 Odpowiedz
 • @Bernard – korekta! Boleslawiec.pl – zarejestrowałem w 1995 roku i była to jedna z pierwszych w Polsce stron internetowych miasta niewojewódzkiego. Domena przestała być opłacana do NASK przez administrację Burniaka. Gdyby była zachowana ciągłość, to miasto by ją miało. Ale ówcześnie nikt nie kminił o co chodnik tak w generalce ;)

  Bruner 07/02/2012 16:30 Odpowiedz
 • „zakoszona” było w cudzysłowiu

  tak na logikę powinna to być po prostu domena miasta
  ale powiat miał sprytniejszego Brunera : )

  Bernard 07/02/2012 14:47 Odpowiedz
 • Osobiście zarejestrowałem w NASK domenę boleslawiec.pl dla powiatu i osobiście stworzyłem, pod tą domeną, jako pracownik starostwa, pierwszą stronę WWW powiatu bolesławieckiego w roku 1999 – to tak w kwestii historycznej co było „najsam wpierw”…

  @Bernard – domena nie była zakoszona, bo była porzucona przez miasto, za rządów, o których Ty coś powinieneś wiedzieć :)
  Po raz pierwszy zarejestrowałem ją w NASK w 1996 roku dla Urzędu Miasta :))

  @Maciej – szkoda czasu na dyskusje pod jakim URI był znany powiat…, bo wystarczy wpisać w Gugla :)

  http://bit.ly/xXnyWa

  Ciekawsze jednak, że w prostej kwerendzie na samo hasło Bolesławiec strona powiatboleslawiecki.pl – wychodzi dopiero w trzeciej dziesiątce wyników :)

  Generalnie to, co się dzieje z tą domeną jest, tak po polsku, zabawne :)))
  Wiadomo, że tego typu domena regionalna II poziomu – szczególnie z takim stażem, na dzień dobry indeksuje się wyżej w wyszukiwarkach.

  Bruner 07/02/2012 13:20 Odpowiedz
 • Panie Danielu niewiele jest miejsc, w których czuję się jak ryba w wodzie, a na pewno nie jest tym miejscem polityka. Do tego bajora wchodzę wtedy kiedy wiem, że mogę pomóc innym. Pisze Pan na takim poziomie ogólności, że trudno się odnieść do Pańskich słów. Jeśli Pan sądzi, że chodzi w tym temacie tylko i wyłącznie o niedziałającą stronę, to wybaczy Pan … nie dogadamy się.
  A teraz ad rem jeszcze:
  Dla mnie wiarygodny jest Biuletyn Informacji Publicznej Powiatu, bo działa w oparciu o ustawę o dostepie do informacji publicznej i rozporządzenie dot. budowy tego publikatora. Do dzisiaj na stronie BIP powiatu bolesławieckiego jak byk stoi: boleslawiec.pl http://www.bip.powiatboleslawiecki.pl

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 07/02/2012 08:44 Odpowiedz
 • Panie Macieju jak zwykle nie rozumie Pan sentencji innych. Ludzie nie negują Pańskiej osoby . ludzie negują system, w którym Pan czuje się jak ryba w wodzie! No właśnie i tylko Pan tak się czuje. Problem polega na tym ,że polityk taki jak Pan nie widzi nic złego w tym systemie . A jak Pan widzi to tylko jakieś małe uchybienia, które należy poprawić.Proszę się nie dziwić ,że ludzie negują Pana , bo negują system który Pan popiera . Co gorsza jest Pan młodym człowiekiem i to jest bardziej niezrozumiałe skąd u Pana takie socjalistyczne poglądy .To że Pan jest wyniosły to już wiemy ale te poglądy -masakra!

  Daniel 07/02/2012 08:14 Odpowiedz
 • Pan Krzysiek (zakładam, że to on) pozwolił sobie po rozmowie telefonicznej na niewybredne wycieczki na Fejsbuku, w podobnym temacie, na profilu Bobrzan http://www.facebook.com/messages/?action=read&tid=zskUN8ybUGQaFuYZ442xIA#!/bobrzanie/posts/221314897962759?notif_t=share_reply
  Niestety jego wpis zniknął dlatego pozwalam sobie wkleić zrzut:

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 06/02/2012 20:19 Odpowiedz
 • Bernardzie, nie, nie wyjaśnił bo niestety nie miałem zbyt wiele czasu na rozmowę. Mam nadzieję, że wyjaśni to ktoś na najbliższej sesji. Pan Gwizdała nie jest w tym zakresie dla mnie żadną stroną.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 06/02/2012 19:49 Odpowiedz
 • Strona wcześniej chodziła pod oboma adresami. Nie wiem kto inteligentnie wymyślił kilka lat temu adres powiatboleslawiecki.pl, ale pamiętam, że było to powiązane z dziwnymi ruchami (coś o tym powinno być w archiwum bolec.info) wobec domeny boleslawiec.pl „zakoszonej” przez powiat w początkowych miesiącach istnienie powiatu chyba (Bruner, jesteś?).

  Dziwne że teraz, na czas kolejnych dziwnych ruchów nikt nie przekierował wchodzących na boleslawiec.pl na ten drugi adres. Znów jakieś dziwne ruchy wokół domeny?

  @Macieju, a Krzysztof nie wytłumaczył ci przy okazji co robiły adresy z powyższego screena pod adresem boleslawiec.pl?

  W sumie nawet zabawne jest to, że nikt z czytających to urzędników starostwa po prostu nie napisze tutaj o co chodzi. Aż zawstydzony tym faktem były rzecznik powiatu musi zastępować obecnego udzielając istotnych informacji przez telefon.

  P.S. Faktycznie lansowano w 2007 roku adres powiatboleslawiecki.pl tylko nie wiem po jaką cholerę:

  Bernard 06/02/2012 19:01 Odpowiedz
 • „Dwunasty Opłatek Osób Niepełnosprawnych”

  Jakaś nazistowska strona . Selekcja była w Oświęcimiu !

  Daniel 06/02/2012 17:33 Odpowiedz
 • Zadzwonił do mnie pan Krzysztof Gwizdała z istotneinformacje.pl i poinformował mnie (dobrze, że chociaż on), że strona Powiatu działa pod, przyznam średnio znanym, adresem http://www.powiatboleslawiecki.pl/

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 06/02/2012 17:26 Odpowiedz
 • wg Pańskiego toku myślenia za PRL odpowiedzialny jest tylko Stalin . A komuniści z Polski wykonywali tylko zadania jakie im powierzono . Jak ktoś p[opiera tak głupi system to znaczy że jest za niego odpowiedzialny . Zakładam ze 98% urzędasów z powiatu głosowało na jedną z kilku partii socjalistycznych , które stworzyły ten urząd !!Urzędnicy nie maja szacunku dla mnie to proszę się nie dziwić że nie posiadam szacunkiem dla tej mało wartej dla społeczeństwa grupy społecznej! W większości są to osoby mało zaradne które tylko w taki sposób mogą zaistnieć w społeczeństwie!

  Daniel 06/02/2012 14:35 Odpowiedz
 • Panie Danielu, dyskusja dot. zasadności istnienia i funkcjonowania powiatów nie może skutkować Pana brakiem szacunku do ludzi, którzy wykonują zadaną im pracę. Pretensje może Pan mieć do ustawodawcy tworzącego ten szczebel administracji, a nie do urzędników pracujących w danych warunkach i określonej rzeczywistości.
  A wie Pan, że „w Nowym Yorku biją murzynów”?

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 06/02/2012 13:24 Odpowiedz
 • A po cholerę nam powiat potrzebny!???Problem ze stroną zniknie jak zlikwidujemy powiaty . Banda darmozjadów siedzi na stołkach i nic nie robi !

  Co to jest powiat!!

  Normalnie do budowy telewizora potrzebna jest jedna osoba . Oczywiście durny socjalizm pod hasłem „walki z bezrobocie” wymusza na pracodawcy kolejnego pracownika . I cieszą się ,że jest mniejsze bezrobocie!! Tylko każdy idiota socjalistyczny nie ogarnia tego iż owy telewizor jest o wiele droższy z tego powodu. Jak jest droższy to mniej telewizorów się sprzedaje co powoduje auto destrukcję wytwórni telewizorów. Powiat to jest ten właśnie drugi pracownik w fabryce telewizorów .
  BRAWO politycy !!

  Daniel 06/02/2012 11:53 Odpowiedz
 • Ale ja nie żartowałem : )

  Bernard 06/02/2012 11:35 Odpowiedz
 • Można żartować, ale awaria ta dotyczy interesów (biorąc pod uwagę tylko mieszkańców naszego Powiatu) blisko 90 tys. osób.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 06/02/2012 11:28 Odpowiedz
 • Ja myślę, że to robota jakiegoś hackera z Nowogrodźca : )

  Bernard 06/02/2012 11:03 Odpowiedz
 • To już tydzień jak nie działa internetowa strona Powiatu i Starostwa! Próżno szukać informacji na ten temat również w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu. Wielu zainteresownych szczegółami sobotniego „Opłatka osób niepełnosprawnych” nie mogło znaleźć potrzebnych informacji nt. sztandarowego wydarzenia organizowanego przez Powiat. Zaczepiony przeze mnie na FB członek Zarządu Powiatu Dariusz Kwaśniewski, że strona jest w budowie, ale nie określił kiedy będzie gotowa. Na najbliższej sesji będę prosił o odpowiedź na poniższe pytanie:
  1. Kto bezpeśrednio jest odpowiedzialny za tę sytuację?
  2. Czy korzystając z outsourcingu w zakresie prowadzenia strony przez komercyjny portal dane zawarte na serwerze były w odpowiedni sposób zabezpieczone? Jakie były/są zabezpieczenia?
  3.Czy serwer pocztowy Starostwa również był/jest prowadzony przez firmę zewnętrzną, która przecież mogła/może mieć dostęp do korespondencji Starostwa, nawet tej poufnej? Jakie były/są zabezpieczenia?
  4. Jaki był/jest miesięczny koszt tej usługi?
  5. Czy Starostwo nie mogło/nie może prowadzić swojego serwisu na serwerach Starostwa przy pomocy informatyka, który jest pracownikiem Urzędu? Jeśli nie było / nie jest to możliwe, to dlaczego?
  Pisze o tym publicznie, aby posiadający wiedzę w tym zakresie dobrze się przygotowali.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 06/02/2012 10:28 Odpowiedz
 • Z drugiej strony reklama Telewizji Azart Sat wisi na stronie urzędu miasta non stop a nie tylko przy zabawach z serwerami…

  Bernard 01/02/2012 15:34 Odpowiedz
 • Przecież samorząd nieodpłatnie udostępnia wiadomości na temat powiatu. To działanie prospołeczne, mające na celu przekierowanie poszukujących do istotnych informacji na temat powiatu. Rzekłabym pro publico bono ;-)

  Agnieszka 01/02/2012 15:14 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish