lut 2, 2012
1843 Wyświetleń
0 0

Coraz bliżej do teatru – zobacz zdjęcia

Napisany przez

W Bolesławcu dobiegły końca prace remontowe zabytkowego budynku teatru. Teatr miał być otwarty 16 grudnia 2011 roku, niestety to się nie udało. Nowy termin oficjalnego otwarcia teatru to prawdopodobnie 23 marca, jest to zależne od przygotowań legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

Opóźnienie remontu teatru spowodowane było pracami, które pojawiły się w trakcie remontu a których nie można było przewidzieć w fazie projektu.

– Jedną z większych prac, których nie przewidzieliśmy było na przykład palowanie fundamentów – tłumaczy Edward Jonik, Kierownik budowy – Budynek był pęknięty od fundamentów aż po górę, i to koniecznie trzeba było naprawić.

Nieprzewidzianych prac było znacznie więcej, twierdzi Jonik, budowlańcy musieli przebudować też system kanalizacji i całkowicie zmodernizować wentylację budynku.

– Dziś lepiej budować, niż remontować. A jeszcze remontować zabytkowy budynek pod opieką konserwatorską to wielkie wyzwanie. Lubimy trudne przedsięwzięcia. Chociaż tu każdy szczegół wymagał konsultacji oraz akceptacji konserwatorskiej. Mamy w sobie naturalny szacunek i rodzaj pokory do tego co cenne i wiekowe, ale chcieliśmy, żeby w Starym Teatrze nie zabrakło powiewu współczesności. Sprostaliśmy wielkiemu zadaniu. Tak duża inwestycja z powiatowego budżetu, przy niewielkim wsparciu pieniędzy z zewnątrz to rzadkość – mówi starosta Cezary Przybylski.

Z efektów zadowoleni są zarówno inwestorzy jak i wykonawca, wspólnie twierdzą że nie była to łatwa inwestycja.

– Budowa była trudna, ale efektowna – tłumaczy Paweł Sarkowicz, kierownik robót.

Stan teatru na dziś:
[nggallery id=38]

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Coraz bliżej do teatru – zobacz zdjęcia

  • No i pięknie! Bardzo ładnie wyglądają krzesła. Teraz czas na powołanie dyrektora, zastępcy, dyrektora ekonomicznego, dyrektora d/s marketingu, dyrektora d/s artystycznych… hmm, ze 30 etatów?

    Bruner 07/02/2012 14:18 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish