lut 5, 2012
1452 Wyświetleń
0 0

Opałkowa Chata w sieci Europejskiego Dziedzictwa Kulinarnego

Napisany przez

Kapituła przy Urzędzie Marszałkowskim przyznała bolesławieckiej restauracji certyfikat sieci producentów i restauratorów kultywujących stare tradycje kulinarne i sięgających po regionalne produkty i przepisy.
– Od początku istnienia mieliśmy przekonanie iż bolesławiecki tygiel kulturowy a wraz z nim przebogata kuchnia są olbrzymim atutem i należy się tym przed światem chwalić i to pielęgnować  – mówi Jacek Opała, właściciel Opałkowej. – Cieszymy się bardzo, że możemy zaistnieć równoważnie z wszystkimi europejskimi partnerami i promować nasze kulturowe bogactwo.

Opałkowa Chata jest jednym z dziewięciu podmiotów z Dolnego Śląska (i tylko jedną z dwóch restauracji) zakwalifikowanych do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Sieć powstała w Szwecji a jej głównym zadaniem jest propagowanie lokalnych tradycji żywnościowych. Dziś w sieci  funkcjonują 24 regiony europejskie zrzeszające dziesiątki przedsiębiorców z Danii, Szwecji, Norwegii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski.

W Europejskie Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnegow wybranych restauracjach klienci powinni zawsze znaleźć potrawy wyraźnie powiązane z regionem. Dlatego konieczne jest, by generalnie surowce pochodziły z lokalnej produkcji. Sama potrawa może stanowić część kulturalnego dziedzictwa regionu lub wzmacniać wizerunek regionalnej żywności. Do sieci należą też przetwórcy żywności i rolnicy.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Opałkowa Chata w sieci Europejskiego Dziedzictwa Kulinarnego

  • Wow! Gratulacje! Zajefajnie widzieć jak Bolesławiec rośnie!!!!

    jacek.pietraszkiewicz 08/02/2012 07:57 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish