mrz. 6, 2012
2540 Wyświetleń
0 0

Bogdan Nowak wygrał w plebiscycie Gazety Wojewódzkiej „Osobowość Roku 2011”

Napisany przez

1135 głosów oddano na Bogdana Nowaka w plebiscycie Osobowość Roku 2011 tygodnika Gazeta Wojewódzka.

Mim, twórca Gliniady, prezes stowarzyszenia Via Sudetica, animator kultury prowadzący w swojej restauracji coś na kształt prywatnego domu kultury, pokonał 61 konkurentów (w tym kilkunastu z powiatu bolesławieckiego, a także prezydenta Bolesławca).

Drugie miejsce zajął zgorzelczanin, Albert Gryszczuk, dwukrotny uczestnik rajdu DAKAR, na którego zagłosowało 1080 osób. Trzeci był prezydent Bolesławca, Piotr Roman. Poparło go 341 osób.

Rok 2011 był dla mnie i dla moich przyjaciół rokiem Glinoludów i ten plebiscyt jakoś odzwierciedla nasze poczucie, że włożyliśmy mnóstwo pracy w rozwój Gliniady i pokazanie naszego miasta w kraju i na świecie jako miejsca w którym żyją ludzie z wyobraźnią i pełni inwencji. Stowarzyszenie Via Sudetica podjęło także kilka nie związanych z gliniadą inicjatyw, które okazały się ciekawe i ważne.

Wyróżnienie w plebiscycie to nie jest honor tylko dla mnie ale i dla mnóstwa ludzi którzy wsparli i wpierają Gliniadę, dla wielu osób związanych z Via Sudetica i dla tych którzy kibicują nam i w Bolesławcu, i w Schengen, i w Berlinie i w Chicago. Fajnie by było gdyby wynik tego plebiscytu dał do myślenia krytykom i wrogom Gliniady, którzy najchętniej swoimi działaniami wyeksmitowaliby Glinoludy z miasta.

Chciałbym, żeby bolesławianie byli dumni z Gliniady i żeby jak najchętniej brali w niej udział. Chciałbym też, żeby władze wreszcie zrozumiały znaczenie rozmaitych działań Via Sudetica i razem z nami promowały nasze miasto. Bo wszyscy jesteśmy z tej samej gliny.

Dziękuję za głosy i pozdrawiam wszystkich życzliwych i nieżyczliwych.

Papa Glinolud Bogdan Nowak

 

Kliknij i zobacz wyniki pozostałych osób z powiatu bolesławieckiego zgłoszonych do plebiscytu.

INFO: VIASUDETICA.PL

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Bogdan Nowak wygrał w plebiscycie Gazety Wojewódzkiej „Osobowość Roku 2011”

 • @Satyr – pracowałem w tygodniku. Znam miarodajność tych plebiscytów.

  Bruner 06/03/2012 14:07 Odpowiedz
 • Brunerze , podziwiam Twe bezgraniczne zaufanie do miarodajności demokratycznych wyborów.
  Smiem jednak przypomnieć iz niejaki Adolf H doszedł do władzy w wyniku demokratycznych wyborów parlamentarnych ktore odbyły się 5 marca 1933 roku., ale oni pewnie wtedy glosowali na osobowość :-)

  Stary Satyr 06/03/2012 13:44 Odpowiedz
 • no tutaj nikt nie wybierał prezydenta : )

  a tam nikt nie wybierał osobowości : )

  Bernard 06/03/2012 12:52 Odpowiedz
 • Plebiscyt miarodajny to mieliśmy podczas ostatnich wyborów samorządowych i prezydenckich…

  Bruner 06/03/2012 12:29 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish