Mar 15, 2012
897 Wyświetleń
0 0

Albania Pasławskiego w bibliotece

Napisany przez

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 20 marca (we wtorek) na godzinę 11 na spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim. Tytuł spotkania: „Albania – piękna nieznajoma”.

Biblioteka zaprasza na ciekawe spotkanie z podróżnikiem, który odkryje uroki Albanii – kraju owianego złą sławą, przez kilka dekad odizolowanego od reszty świata, będącego bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejonu przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsca bezpiecznego dla chcących tam się wybrać.

Andrzej Pasławski przemierza Albanię z rodziną od sześciu lat. Odbył dwadzieścia wypraw, pokonał ponad kilkanaście tysięcy kilometrów (kraj powierzchnią jest zbliżony do województwa mazowieckiego). Jak twierdzi Pasławski, w Albanii realne stają się marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w nim wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki. W trakcie swoich wypraw spotkał wielu wspaniałych i życzliwych ludzi, ma wśród Albańczyków wielu znajomych.

Opowieść „Albania – piękna nieznajoma” będzie ilustrowana prezentacją z bogatym materiałem zdjęciowym.

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Fakt? Nie dam złamanego grosza

Rebekah Brooks, była dyrektor wykonawcza News International, koncernu do którego należał zamknięty zeszłego lata tabloid News of the World, została...

Zamknij