kwi 8, 2012
2921 Wyświetleń
0 0

Memoriał im. Stanisława Merdasa

Napisany przez

4 grudnia 1964 roku odbyło się w Bolesławcu zebranie założycielskie Oddziału Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Postanowiono wtedy, że należy stworzyć klub sportowy, skupiający chętną i utalentowaną młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

I tak pod koniec 1965 roku, realizując te wytyczne, w porozumieniu z Zarządem Okręgu Wrocławskiego SZS, trzej działacze sportu szkolnego: Eugeniusz Jankowski, Stanisław Merdas i Jan Kulczycki powołali do życia Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia – wspomina Waldemar Krysztofiak w pierwszej monografii MKS Bolesłavia wydanej na okoliczność 40 – lecia powstania klubu

Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia jest to jeden z najstarszych klubów sportowych z terenu powiatu bolesławieckiego. W swojej blisko 47 – letniej historii ma na swoim koncie 70 medali mistrzostw polski, a także kilka występów zawodników klubu w imprezach rangi światowej – Bartosza Grumana (1992 r.) i Jacka Nabożnego w Mistrzostwach Świata Juniorów, Emilii Kumoś w Mistrzostwach Europy Juniorów (2005 r.), Ewy Ochockiej, Grzegorza Szuszkiewicz i Beaty Dąbal  w Światowym Finale Jeana Humberta (2011 r.)

Od 6 lat ku pamięci założyciela MKS Bolesłavia organizowany jest Memoriał im. Stanisława Merdasa w rzutach lekkoatletycznych. Z każdym rokiem impreza gromadzi coraz więcej zawodników z Dolnego Śląska. W zawodach przeprowadzonych w miniony czwartek wzięła udział Kadra Województwa Dolnośląskiego prowadzona przez trenera klasy I w LA Tomasza Markowskiego. Zanotowano blisko 180 osobostartów w czterech konkurencjach: rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem w kategoriach wiekowych. Do Bolesławca przyjechali zawodnicy z takich klubów jak MKS Osa Zgorzelec, Górnik Wałbrzych, Szok Bojanowo, MKS Piast Lwówek Śląski, MKS Szerszeń Bogatynia oraz Uczniak Szprotawa.

W ramach współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej przeprowadzone były również konkurencje dla dzieci niepełnosprawnych (biegi, skoki, tory przeszkód).

Zarząd MKS Bolesłavia za otrzymanie wsparcie od samorządów i sponsorów przygotował dla medalistów i startujących zawodników pamiątkowe koszulki, czapeczki i kubki z logotypem MKS Bolesłavia.

Impreza została dofinansowana została ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Powiatu Bolesławieckiego.

Patronami zawodów był MOSiR Bolesławiec, Cukiernia Nowa Bolesławiec, Restauracja Opałkowa Chata, Disena Eryk Lewandowski. Patronat nad imprezą sprawowały portale istotneinformacje.pl oraz bobrzanie.pl

Więcej zdjęć z Memoriału im. Stanisława Merdasa dostępnych jest na stronie Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki
2012-04-05 Memoriał im. Stanisława Merdasa – Bolesławiec (wyniki)

Kategorie:
MKS Bolesłavia · sport

Komentarze do Memoriał im. Stanisława Merdasa

  • Pan Merdas był świetnym nauczycielem i trenerem. Miałem przyjemność być jego uczniem i trenować pod jego okiem. Fajnie, że stworzono ten memoriał.

    Bruner 08/04/2012 21:56 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish