Maj 8, 2012
1189 Wyświetleń
0 0

Korzystaj za darmo z ebooków i audiobooków – World eBook Library w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu!

Napisany przez

Do 20 czerwca Miejska Biblioteka zaprasza do korzystania z zasobów World eBook Library, jednej z największych bibliotek cyfrowych świata.

Wchodzisz do niej przez stronę www.mbpboleslawiec.pl klikając na zamieszczone tam logo. Nie potrzebujesz specjalnego hasła, nie musisz również zakładać swojego profilu.

Nie ma żadnych ograniczeń zarówno co do liczby jednoczesnych użytkowników, jak i liczby ściągniętych publikacji. Pliki zostają na własność użytkownika nawet po wygaśnięciu dostępu.

Obecnie kolekcja obejmuje 23 tysiące audiobooków i przeszło 2 mln publikacji w formacie PDF. Są to książki i dokumenty elektroniczne z największych bibliotek świata w ponad 100 językach (te liczby stale rosną). Przewiduje się, że od połowy 2012 roku zbiory prawdopodobnie przekroczą 3 miliony. W języku polskim znajdziesz w tej chwili niemal 2800 pozycji. Możesz się spodziewać takich „perełek” jak m.in.: Encyklopedia Powszechna Samuela Orgelbranda, Bibliografia polska Karola Estreichera, Encyklopedia staropolska Glogera, oczywiście dzieła klasyków, a także cieszące się dużą popularnością herbarze. Z pewnością i miłośnicy historii Bolesławca znajdą coś ciekawego.

Aktualnie z bazy korzystają 4 miliony użytkowników w 50 krajach.

Zbiory World eBook Library to głównie publikacje nieobjęte ochroną praw autorskich. Po wejściu na stronę internetową naszej Biblioteki można uzyskać dostęp m.in. do oficjalnych dokumentów państw i organizacji międzynarodowych, ONZ, NASA, Biały Dom, CIA, FBI, klasycznych powieści, które po latach, które minęły od ich pierwszego wydania, przeszły do domeny publicznej, a także do baz danych największych ośrodków akademickich na świecie.

 

 

Kategorie:
news · polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tomasz Chodyra wygrał w Salzburgu zawody Red Bull – zobacz wideo!

W Salzburgu odbyły się światowe finały zawodów Red Bull Paper Wings w dyscyplinach związanych z puszczaniem papierowych modeli samolotów. Już po...

Zamknij