maj 15, 2012
2164 Wyświetleń
0 0

Muzeum Ceramiki w sobotę za darmo i z dodatkowymi atrakcjami – zobacz dwie nowe wystawy

Napisany przez

Podobnie jak w latach poprzednich Muzeum Ceramiki w Bolesławcu włączyło się w akcję Noc Muzeów, która w tym roku przypada na sobotę, 19 maja. Od godziny 12.00 do 24.00 będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawy w budynkach przy ul. Mickiewicza 13 i ul. Kutuzowa 14. Ponadto pracownicy przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji.

W Dziale Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 zostanie otwarta wystawa czasowa „Białe złoto – fabryki porcelany z Parowej” z kolekcji Ireny i Romana Gatysów oraz Stowarzyszenia Miłośników Śląskiej Porcelany i Widokówki. O godzinie 18.00 będzie można obejrzeć prezentację multimedialną oraz wysłuchać wykładu Romana Gatysa poświęconego historii eksponowanych na wystawie wyrobów. Kolekcjoner chętnie odpowie na pytania zwiedzających. Ponadto w sklepie muzealnym będzie można nabyć za niewielką kwotę filiżanki do kawy i herbaty, cukierniczki i inne przedmioty wykonane z tego szlachetnego materiału.

W Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa 14 uruchomiona zostanie ekspozycja poświęcona powojennej działalności żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, przygotowana we współpracy z bolesławiecką grupą „Polemos” oraz Zdzisławem Abramowiczem.
O godzinie 15.30 historyk, Leszek Żebrowski wygłosi, nawiązujący do tematyki ekspozycji, referat pt. „Wyklinanie Żołnierzy Wyklętych”. O godzinie 16.30 Władysław Dłużniewski, walczący do 1947 r. żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, podzieli się zaś własnymi wspomnieniami i osobistymi doświadczeniami. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bolesławiec – Piotr Roman.

Ponadto w czasie Nocy Muzeów wszystkie wydawnictwa własne Muzeum Ceramiki będzie można nabyć z aż 50% upustem.

Pracownicy naukowi Muzeum będą gotowi do udzielenia wszystkim zainteresowanym informacji, wskazówek i fachowych opinii na temat wydarzeń bądź przedmiotów, związanych z dziejami miasta i jego kulturą.

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Muzeum Ceramiki w sobotę za darmo i z dodatkowymi atrakcjami – zobacz dwie nowe wystawy

  • Wystawę powinien zobaczyć na pewno każdy miłośnik broni, jest co pooglądać.

    Bernard 18/05/2012 06:58 Odpowiedz
  • Polecam szczególnie wystawę o żołnierzach wyklętych i wykład dra Żebrowskiego.

    nKostas 18/05/2012 06:13 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish