wrz 5, 2012
1531 Wyświetleń
0 0

Marilyn Monroe w Teatrze Starym

Napisany przez

Monodram Crisa Henry’ego w wykonaniu Eweliny Niewiadowskiej już 19 września w Teatrze Starym w Bolesławcu – godz. 19:00, bilety w cenie 15 zł w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Bolesławcu (tel. 75 644 65 65)

Prapremiera spektaklu odbyła się w Teatro C podczas Dni Polskich w Livorno  we Włoszech 13 kwietnia tego roku. Polska publiczność zobaczyła po raz pierwszy monodram 20 maja na scenie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Marilyn Monrone (zmarła w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 5 sierpnia 1962 r.). Ewelina Niewiadowska monodramem, w którym ikona kina staje się pretekstem do refleksji na temat życia głównej jego bohaterki, przypomina postać symbolu seksu popkultury, którym bez wątpienia była Marilyn Monroe. W trakcie godzinnego spektaklu nie brakuje także zabawnych momentów, elementów tańca i śpiewanych przez aktorkę piosenek, znanych nam doskonale z wykonania Monroe (m.in. „My Hart Belongs To Daddy” Cole’a Portera z filmu „Pokochajmy się” (1960 r.)).

Tytuł „To moja Marilyn Monroe” sugeruje, że to jest czyjś prywatny obraz ikony popkultury. Jak się jednak okazuje bohaterką monodramu jest bardzo przeciętna aktorka, która ma kłopoty z własnym życiem i opowiada nam swoją, na pozór dość banalną, historię. A tytułowa Marilyn Monroe jest gdzieś obecna w naszej świadomości, ale zdecydowanie dalej, gdzieś na trzecim planie. Nie wiemy do końca, kiedy bohaterka monodramu, której ani życie, ani teatralna kariera nie poukładały się najlepiej, z nami jest rzeczywiście szczera, a kiedy zmyśla i kłamie. Bez wątpienia chce nas sobą uwieść i zainteresować. Chce, byśmy nie myśleli, że jest taką kiepską aktorką, jak o sobie mówi. Cały czas prowadzi z nami tę dość przewrotną grę. Grę, której finał jest dość zaskakujący.
Informacja o aktorce

Ewelina Niewiadowska – aktorka, choreograf, instruktorka i reżyserka teatralna. Urodziła się w 1980 r. Jest absolwentką Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie (specjalizacja: aktorstwo dramatyczne) oraz Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Ciechanowie (specjalizacja: instruktor teatralny). Grała na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie (była m.in. Matką Boba i Policjantką w „Młodej śmierci” w reż. Rafała Matusza), współpracowała z Wrocławskim Teatrem Lalek (m.in. Filifionka w „Lecie Muminków”, reż. Mariusz Kiljan). Przez pięć lat była aktorką Teatru Arka we Wrocławiu, gdzie wystąpiła w kilkunastu spektaklach (m.in. Lady Makbet w „Makbecie” w reż. Renaty Jasińskiej, spektakl pokazywany był na Festiwalu Szekspirowskim w Gdyni). Współpracuje z grupą teatralną TE-O-KA („Opata” w reż. Jarosława Paczkowskiego obejrzała już publiczność wielu festiwali, m.in. kaliskiej La Strady i świdnickiego Festiwalu Teatru Otwartego), jest współzałożycielką i reżyserką spektakli teatru Niebieski Kwiat („Magiczne przygody kotki Czi”) oraz założycielką i reżyserką spektakli Teatru Ruchu i Pantomimy Imaginacje, który brał udział  m.in. w Festiwalu Soft w Olsztynie, Festiwalu Epizod w Krakowie, Festiwalu Zwierciadła w Lublinie, Festiwalu OFTS w Warszawie.
Więcej informacji znajdziecie państwo na stronie MDK (mdkboleslawiec.eu) oraz na nowej stronie teatru (teatr.boleslawiec.pl).
Serdecznie zapraszamy!

Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish