paź 14, 2012
2555 Wyświetleń
0 0

Petycja do władz miasta w sprawie nieodpłatnego użyczenia na lat 30 miejsca parkingowego

Napisany przez

Drogie władze,

pozwalam sobie prosić o przydzielenie mi w nieodpłatne użytkowanie na 30 lat miejsca parkingowego dla samochodu osobowego na parkingu przy placu Piłsudskiego.

Pozwolę sobie nadmienić, że spełniam warunki, na jakich miasto udziela tego typu pomocy podmiotom gospodarczym. Samochód prowadzę od wielu lat i robię to na tyle sprawnie, że przysługują mi najwyższe zniżki ubezpieczeniowe. Parkuję również sprawnie, zarówno tyłem, jak i przodem samochodu, co mój żyjący za zachodnią granicą znajomy skomplementował nawet ostatnio stwierdzeniem: „parkujesz jak Niemiec”.

Ponadto zobowiązuję się użytkować miejsce parkingowe zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli stawiać na nim samochód, co już, jak wynika z ostatnich decyzji władz miasta, powinno być wystarczającym argumentem. Użyczenie mi tego miejsca na 30 lat rozwiąże również problem niszczejących miejsc parkingowych. Dzięki stawianiu na miejscu tym samochodu, asfalt osłonięty przed deszczem czy śniegiem, będzie mniej niszczał. Z mojego samochodu, wbrew pozorom, nie wyciekają również żadne płyny.

Rozumiem, że w związku z długim okresem użyczenia będę musiał inwestować – w związku z tym zobowiązuję się co kilka lat na własny koszt zmienić samochód na nowszy i lepszy. Będę się starał, aby samochody te były lepsze i nowsze od stających w pobliżu samochodów samorządowych, abym mógł podnieść poziom, przynajmniej estetyczny, miejskiego parkowania.

Użyczenie mi miejsca do parkowania ma wiele plusów. Prezydent Filipowicz z żadnym naczelnikiem nie będzie musiał jeździć do Krakowa, aby namawiać mnie do parkowania. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej nie będzie też musiał płacić podatku od moich opłat za parkowanie a miasto – podatku od zysków z dzierżawy mojego miejsca parkingowego Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej. Jakkolwiek ze zrozumiałych względów może wydać się to szanownym władzom nielogiczne – jest to logiczne.

Obniżę zatem nie tylko koszty funkcjonowania miejskiej spółki pozbawionej obowiązku rozliczania moich opłat, ale i koszty funkcjonowania służb finansowych magistratu pozbawionego obowiązku rozliczania części opłat płynących z miejskiej spółki do miejskiego budżetu. Obniżę także koszty funkcjonowania straży miejskiej, która nie będzie musiała pilnować czy płacę za parkowanie i tracić czasu na wystawianie mi mandatów. O kosztach funkcjonowania służb finansowych straży miejskiej i służb finansowych magistratu rozliczających wpływy ze straży miejskiej przez grzeczność nie wspomnę.

Gdyby Rada Miasta miała jakieś obiekcje – zobowiązuję się dostarczyć na sesję Rady Miasta matkę trójki dzieci będącą nauczycielką, która poprze mój wniosek a także kierowcę rajdowego, który na sesji publicznie wyrazi wdzięczność radnym.

Dodatkowym argumentem na poparcie mojej petycji może być fakt, że dwa stalowe pręty zakończone nasadkami do odkręcania śrub przy kołach a wożone przeze mnie w bagażniku samochodu, zespawane są na krzyż. Rada Miasta może również wziąć pod uwagę fakt, że za młodu mieszkałem w miejscowości Krzyżowa, w której były drogi. Zaś w czasach, gdy planowałem zostać muzykiem, minor ceniłem wyżej niż major.

Z głębokim poważaniem,

wierny wyborca,

Bernard Łętowski

 

foto ukradłem z Bolec.info

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Petycja do władz miasta w sprawie nieodpłatnego użyczenia na lat 30 miejsca parkingowego

 • Wiecie, że bez odzewu? Skandal!

  Bernard 20/12/2012 10:47 Odpowiedz
 • bernardzie to że ktoś jest tłukiem ekonomicznym to nie znaczy że kogoś obrażam ! Tłuk to tłuk i forma tego nie zmieni ! Jak uważasz ,że wszystko jest OK to dalej błądź w tym systemie sterowanym przez bandę impotentów ekonomicznych !
  Jak można karać człowieka za to samo przestępstwo dwa razy!?. To z prawa Rzymskiego wynika że nie godzi się karac dwa razy za to samo przestępstwo ! Jeżeli ktoś ściąga podatek od utrzymania dróg dwa razy to jest przestępcą , gamoniem, chamem i nie wiadomo czym jeszcze ! Jak potrzebne jest moje nazwisko jestem w stanie je podać , tylko czekam na większą okazję ! Stosowniejszą !

  Daniel 15/10/2012 20:05 Odpowiedz
 • ZMODEROWANO

  Danielu, jeśli chcesz wyzywać ludzi to idź i powiedz im to prosto w twarz, albo podpisz się imieniem i nazwiskiem. I mam w nosie czy wyzywasz władzę, mnie czy samego siebie (wtedy będzie ci potrzebne lusterko).

  Bernard

  Daniel 15/10/2012 19:32 Odpowiedz
 • @Satyr,
  ale ja chcę darmowe miejsce dla siebie i nie mam nic przeciwko temu żeby inni płacili – tylko z takim podejściem mam realne szanse na załatwienie sprawy w naszym urzędzie.

  Bernard 15/10/2012 09:06 Odpowiedz
 • Bernardzie
  , Twoj pomysł jest zacny , ale wykonanie fatalne.
  Zamiast gryzmolic w necie winienes na lamach gazety Bolec Info wydrukowac powyzszy tekst w formie podania . Zainteresowanym osobom pozostawic miejsce na wpisanie danych adresowych z zaleceniem zlozenia w trybie administracyjnym jako podanie do Piotra Prezydenta Romana.
  Ewentualną- negatywną – odpowiedz zawsze mozna bedzie zaskarżyć do SKO lub NSA :-)

  Stary Satyr 14/10/2012 20:12 Odpowiedz
 • @cemoi07,
  czyli Ty też uważasz, że miejsce dostanę?

  Bernard 14/10/2012 16:09 Odpowiedz
 • Baaaaardzo dobra merytorycznie petycje, treścią, formą i logiką argumentów idealnie wpasowująca sie do intelektualnego niweau bolesławieckich radnych i prezydenta Romana.

  Podpisuję sie pod nią, i olał tu parking, petycja ta dowodzi, że społeczeństwo wreszcie zrozumiało metodologię podejmowania decyzji w magistracie.
  Dzisiejszy dzień, to wielki dzień, już nikt więcej nie powie, że Roman wraz ze swoją Radą Starców są kompletnie wyalienowany od społeczeństwa w imieniu i na rzecz których rządzą.

  Ludzie kochane, my som jedno – chmurni, durni, ale nadajemy na jednej fali, panie Romanie, tak trzymać! każdy chodnik czerwoną drogą rowerową, kapliczka wszędzie, i niech ch…. płacą – za deszcz, za śnieg, słońce w oczy i wiatr w plecy – niech płacą! i więcej kadzidła!

  cemoi07 14/10/2012 16:00 Odpowiedz
 • Celnie.

  Paweł Zieliński 14/10/2012 14:13 Odpowiedz
  • dzięki

   Bernard Łętowski 14/10/2012 14:19 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish