lis 5, 2012
3237 Wyświetleń
0 0

Karol Stasik wyróżniony przez Puls Biznesu

Napisany przez

 Przewodniczący Rady Powiatu oraz prezes Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” a także szef zarządu powiatowego Platformy Obywatelskiej w Bolesławcu znalazł się na opublikowanej dziś przez Puls Biznesu „Liście wstydu Platformy Obywatelskiej„.

Puls biznesu tak zachęca do lektury swojej listy: „Teraz K… My a la PO to 200 mln zł, które przez niecałe pięć lat od objęcia władzy, trafiło z państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy PO, ich znajomych i rodzin z naszej listy. A przecież nasze zestawienie jest niepełne… „

Lista obejmuje 428 nazwisk działaczy PO, członków ich rodzin i znajomych, którzy zasiadają lub zasiadali w ciągu pięciu ostatnich lat w spółkach i instytucjach państwowych. Zdaniem redakcji Pulsu Biznesu przez niecałe 5 lat od objęcia władzy, z państwowej kasy trafiło do tych ludzi około 200 mln zł. Miejsce Karola Stasika na liście nie wynika z jego osiągnięć, a z alfabetycznego porządku listy.

Zachęcamy także do lektury wywiadu z autorem listy, Dawidem Tokarzem, dla NaTemat.pl. Mówi on m.in:

„Radni gminni i powiatowi nie mogą zasiadać we władzach spółek, które należą do gmin lub powiatów, więc znajdują zatrudnienie w spółkach należących do województw lub do skarbu państwa. Analogicznie jest z radnymi sejmików wojewódzkich, którzy znajdują pracę w firmach należących do gmin lub powiatów. Prawo jest więc przestrzegane, ale chyba nie o to chodziło. Warto przy tym wspomnieć, że w ogóle nie badaliśmy spółek gminnych i powiatowych, wtedy ta lista byłaby pewnie dwukrotnie dłuższa.”

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Karol Stasik wyróżniony przez Puls Biznesu

 • Oprócz TKM jest jeszcze jego negatyw – wilczy bilet, „zabijanie” posłańca przynoszącego złe wieści. Każdy kto ośmiela się ogłosić fakty niewygodne dla władzy, wylatuje. Jako bonus dostaje oskarżenie prokuratorskie. Tak było z szefem specpułku lotniczego, z prokuratorem Pasionkiem – jedynym który ośmielił się próbować prowadzić śledztwo w sprawie katastrofy, za wykrycie afery hazardowej poleciał szef CBA Mariusz Kamiński. Z mediów natychmiast wylatują ci, którzy nie mają dostatecznego uwielbienia dla władzy. Wczoraj wyleciał Gmyz za opublikowanie tajemnicy poliszynela. Za naruszanie uwielbienia świętych platformianych wilczy bilet dostał np. Paweł Zyzak, dr Ratajczak bez pracy i zaszczuty skończył marnie, z TVP wyleciała dyrektorka na puszczenie filmu dokumentalnego o Jaruzelskim. Pełny zamordyzm jak za Gomółki.

  nKostas 06/11/2012 09:20 Odpowiedz
 • Szkoda ,że nie wymienili dzieci tych działaczy PO . To mogłoby być również ciekawe . Kuźwa ale komuna

  No ale co się dziwić jak premierem jest kominiarz , prezydentem gajowy , prezydentem miasta hutnik, dyrektorem szkoły nauczyciel W-F .

  Daniel 05/11/2012 20:57 Odpowiedz
 • „Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze wychodząc na przeciw oczekiwaniom, uruchomiło Punkt konsultacyjno doradczy, którego celem jest wsparcie przedsiębiorców oraz mieszkańców z terenu Powiatu Bolesławieckiego w zakresie biznesowego rozwoju oraz pomocy w osiąganiu większych sukcesów życiowych związanych z rozwojem przedsiębiorczości”.

  Przychodzi Karol do punktu konsultacyjno-doradczego BTG i pyta: Mam knajpę i sklep spożywczy. Ale chciałbym osiągnąć większy sukces życiowy i biznesowy. Co robić?

  Na co pracowniczka punktu konsultacyjno-doradczego odpowiada:
  To proste jak drut Karol! Zostań prezesem na państwowym!

  Bruner 05/11/2012 17:41 Odpowiedz
 • Zaczęła kiedyś powstawać bolesławiecka mapa nepotyzmu Czas siąść do niej ponownie? Jak myślicie?

  Bernard Łętowski 05/11/2012 16:16 Odpowiedz
 • Zaczęła kiedyś powstawać bolesławiecka mapa nepotyzmu Czas siąść do niej ponownie? Jak myślicie?

  Bernard Łętowski 05/11/2012 16:16 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish