Lis 13, 2012
3159 Wyświetleń
0 0

Krzysztof Łukasiewicz z Bolesławca wygrał konkurs na fotografię Glinoludów

Napisany przez

 

Konkurs fotograficzny “Gliniada 2012” wygrał dzięki tej fotografii Krzysztof Łukasiewicz. Zwycięska fotografia znajdzie się na kalendarzu ściennym Via Sudetica na rok 2013. Kalendarz otrzyma w prezencie każdy kto przyjdzie na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień oraz wernisaż pokonkursowy który odbędzie się 1 grudnia o godz. 17-tej w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Oprócz tego Krzysztof Łukasiewicz otrzyma szklany aparat fotograficzny autorstwa Borowski Studio, 500 zł od Via Sudetica oraz kosmetyki o wartości 500 zł od Nanolaboratory Nantes.

Zwycięzca konkursu, Krzysztof Łukasiewicz. foto: Adam Szewczyk

– Ogromnie się cieszę – mówi zwycięzca. – Wygrana w konkursie daje nie tylko satysfakcję z nagrody ale tez dużego kopa do dalszej pracy nad fotografią.

Na fotografii Krzysztofa uwieczniony jest Roland Zech z Halle z Niemiec, który już 4 raz uczestniczył w Gliniadzie. Roland jest artystą ceramikiem.
– Gliniada jest fantastyczną imprezą a zdjęcie Krzysztofa bardzo mi się podoba – mówi Roland, który dwa lata temu podczas Gliniady wygrał w konkursie na najbardziej fantazyjny strój Glinoluda. – Zrobił mi je podczas pleneru fotograficznego przed Gliniadą, byłem tam bardzo popularnym modelem. Jestem bardzo szczęśliwy, że to zdjęcie wygrało.

Na konkurs wpłynęło 137 prac 33 autorów. obok grand prix dla Krzysztofa Łukasiewicza przyznano pierwsze wyróżnienie dla Piotra Stokrockiego z Wrocławi i drugie – dla Magdaleny Popek z Kraśnika Górnego.

Jury konkursu tworzyli: Paweł Janczaruk (ZPAF), Stanisław Borowski (Studio Borowski), Mariusz Lickiewicz (VIA SUDETICA),  Marek Łętowski (MDK Bolesławiec) i Grzegorz Matoryn (SF CAMERA).

KLIKNIJ I ZOBACZ FOTORELACJĘ O OBRAD JURY

Kategorie:
konkursy · news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Krzysztof Łukasiewicz z Bolesławca wygrał konkurs na fotografię Glinoludów

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  To tylko BAJKA 2012 !

  Jesień stanowczo jest tą porą roku kiedy przycichają w człowieku wszelkie zdrowe instynkty i zmysły, bynajmniej ja to tak odbieram,...

  Zamknij