Lis 15, 2012
1292 Wyświetleń
0 0

Wygraj książkę o bolesławieckim UB

Napisany przez

Dzięki uprzejmości Muzeum Ceramiki w Bolesławcu dla naszych czytelników mamy książkę: “My wszyscy są od pracy fizycznej…” Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Bolesławcu (1945-1956).

Inspiracją do powstania książki, poświęconej działalności bolesławieckiego Urzędu Bezpieczeństwa były badania prowadzone w 2008 r. w okolicach dawnego aresztu UB przy ul. Grunwaldzkiej 5. Ich celem była weryfikacja informacji na temat pochówków ofiar katowni na tym terenie oraz próba odnalezienie i zidentyfikowania szczątków. Był to moment przełomowy, który sprowokował publiczną dyskusję na temat działalności UB w Bolesławcu. Wówczas jednak pojawiło się także wiele pytań i wątpliwości dotyczących zagadnienia.

Prowadzone przez kolejne lata przez Roberta Klementowskiego badania naukowe, pozwoliły przynajmniej na częściowe ich rozwiązanie. Autor wnikliwie przeanalizował setki akt i dokumentów, w oparciu o które powstała niniejsza publikacja. Została ona podzielona na dwie części. W pierwszej opisano okoliczności powstania, zmienną strukturę organizacyjną i kadry oraz metodykę pracy powiatowego UBP. Druga część książki jest obszerną analizą różnych aspektów działania funkcjonariuszy.

Książkę otrzyma ten kto do 22 listopada najciekawiej uzasadni chęć posiadania tej publikacji. Zobowiązanie do zrecenzowania książki będzie dodatkowym atutem pozwalającym uzyskać większą przychylność jury konkursu. Uzasadnienia prosimy umieszczać pod informacją o konkursie w postaci komentarzy.

 

 

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
historia · konkursy · polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Wygraj książkę o bolesławieckim UB

 • Książkę orzyma nKostas : )

  Bernard 23/11/2012 13:22 Odpowiedz
 • Twoje obawy są słuszne , aż tak daleko nikt się nie rozpędzi

  Daniel 16/11/2012 13:54 Odpowiedz
 • Moją pasją jest historia, szczególnie najnowsza. Mam wyrzuty sumienia (łagodzone świadomością o skromności źródeł), że o najnowszej historii Małej Ojczyźnie wiem stosunkowo niewiele.
  Z pewnością znajdę czas (mimo deficytu zasobów :-) ) na napisanie rzetelnej recenzji!
  PS
  II tom dopiero “się pisze”. Skąd wieści o trzecim? Ja mam obawy, że to tylko wishful thinking…

  nKostas 16/11/2012 09:58 Odpowiedz
 • Kiedy tom II lata 56-89 i III 89 -2012? wie ktoś może ?

  Daniel 16/11/2012 08:22 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
“Orkiestra” Jacka Głomba na scenie Teatru Starego

Spektakl pt. „Orkiestra” to jedna z najnowszych produkcji legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Tytułową orkiestrę […]

Zamknij