sty 13, 2013
2505 Wyświetleń
0 0

Ministerstwo Finansów zatwierdziło projekt zbiórki publicznej pieniedzy na remont dachu kosciola w Zeliszowie

Napisany przez

gw

W ramach początku współpracy z gminą Bolesławiec Fundacja Twoje Dziedzictwo rozpoczęła zbiórkę publiczną na remont i zabezpieczenie dachu kościoła.

Konieczna jest natychmiastowa interwencja, gdyż stan techniczny unikatowego obiektu jest opłakany i istnieje realna groźba, że jeśli przynajmniej część prac zabezpieczających nie zostanie zrealizowana w 2013 roku, dach runie.

Wszystkich, którzy chcą przyczynić się do zachowania dla przyszłych pokoleń owego obiektu i przywrócenia jego świetności, zachęcamy do ustanowienia stałej wpłaty, lub uczynienia wpłaty jednorazowej na konto dedykowane: 81 1140 2017 0000 4802 1297 0611.

STRONA FUNDACJI TWOJE DZIEDZICTWO

OBEJRZYJ SŁYNNY FILM PATRYKA KIZNEGO Z KOŚCIOŁA W ŻELISZOWIE

ZOBACZ JAK POWSTAWAŁ FILM O KOŚCIELE

PRZECZYTAJ REPORTAŻ O KOŚCIELE

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Ministerstwo Finansów zatwierdziło projekt zbiórki publicznej pieniedzy na remont dachu kosciola w Zeliszowie

 • a propos kościółka w Żeliszowie

  proszę zerknąć na stronkę „Zabytki Dolnego Sląska”,( link do stronki podałem w pierwszym poście), – proszę popatrzeć na fotki kościła Tomaszowie Bolesławieckim – ( https://www.facebook.com/photo.php?fbid=216089458527007&set=a.216088065193813.56748.167771933358760&type=1&theater ), jeszcze stoi, jeszcze można go uratować, na razie rozkradziono tylko organy i inne detale. Proszę popatrzeć, bo niedługo wszyscy będą się rozczulać jak nad żeliszowskim czy tym w Starych Jaroszowicach.

  cemoi07 14/01/2013 15:42 Odpowiedz
 • Oni, to są byli My, Oni kiedyś dzięki naszym głosom przestali należeć do My i stali sie Onymi.
  Kiedyś mówili jak My, ą teraz mówią już, i co gorsza robią, już jako Oni. Oni już są inni, dbają już tylko o swoje prywatne interesy, jeżeli po drodze do zaspokojenia swoich interesów muszą uczynić w Naszym coś dobrego, to dla Nich jest to tylko narzędziem do Ich celu.

  Proszę popatrzeć na naszych Onych, tych z Ratusza i tych z Okrąglaka. Czy Oni należą do Nas, choć są z Nas? Na przykład pewien Członek. Kiedyś pełno Go było wszędzie, bo chciał Se apanaże poprawić w naszym imieniu, mówił, że chce dla Nas, a jak myśmy Go nie chcieli, aby reprezentował Nas, to przycichł, mało Go. Zbiera siły, aby przy następnych wyborach przekonywać Nas, że On od Nas i dla Nas.

  Oni biorą od Nas pieniądze, aby dla Nas i w Naszym imieniu działać i pracować, i do nich nikt nie powinien walić drzwiami i oknami, aby pokazywać im rzeczy widoczne i oczywiste, to Ich zasrany obowiązek, już opłacony, proszę się cofnąć i przypomnieć sobie, co pewien Członek obiecywał, Nam, gdy starał się o Nasze poparcie w wyborze na Onego.

  My powinniśmy Onych tylko kontrolować i rozliczać, wybierać i na zbity pysk za sprzeniewierzanie się wywalać.

  cemoi07 14/01/2013 15:20 Odpowiedz
 • Jacy oni ?
  to po pierwsze

  Dużo pisania, więc nie chce mi się wszystkiego czytać, napiszę tylko, że to nie jacyś „ONI”, tylko „MY” musimy wziąć sprawy we własne ręce, bo minister zza biurka w Wawie niewiele kuma. Tu na dole są przedstawiciele ludu wybrani przezeń i do nich walić drzwiami i oknami w sprawach związanych z niszczeniem zabytków kultury. Można przecież wystąpić z wnioskiem o fundusze europejskie, kto komu zabrania ? Bo jak jest, każdy widzi…

  Lolka 14/01/2013 14:22 Odpowiedz
 • Po pierwsze – najwyższy już czas, bo kościółek w Żeliszowie, jego ruina, to chyba jeden z głośniejszych medialnie obiektów w Polsce.

  Po drugie – łacha żadna, bo Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowało juz projekt nowej ustawy, który oczekuje już tylko klepnięcia, zmieniający obecnie obowiązującą ustawę z 1933 roku.

  Otóż obowiązek zgłoszenia będzie tylko w przypadku zbiórki publicznej rozumianej jako zbieranie ofiar w gotówce i naturze, przeprowadzanej w miejscu publicznym, czyli bez możliwości kontrolowania przepływu środków pieniężnych lub darów (chodzi o datki i rzeczy zbierane do puszek, skarbonek, koszy).
  Nie będzie obowiązku zgłoszeniowego i sprawozdawczego w przypadku takich form zbierania ofiar, które umożliwiają zidentyfikowanie darczyńcy oraz drogi przepływu pieniędzy lub darów, czyli np. przelewów na konta, wpłat na konto on-line, wpłat za pomocą sms-ów charytatywnych. Pozyskane w ten sposób środki są ewidencjonowane i dostępne dla instytucji kontrolnych. Obowiązek zgłoszeniowy i sprawozdawczy nie obejmie też zbierania ofiar, które ma polegać na publikowaniu w mediach i internecie apeli o przekazywanie wpłat na konto lub przesyłanie sms-ów na określony numer.

  … a to, że minister Zdrojewski ma mało pieniędzy na ratowanie zabytków, a raczej dużo tej troski w d…, świadczy polityka Ministerstwa.

  Dowodem tego dotacje ministerstwa dla poszczególnych beneficjentów –

  Tylko na Dolnym śląsku jest ponad 100 tys. zabytków, jedna czwarta wszystkich polskich zamków, co piąty pałac jest u nas, a w Krakowie jest 1,2 tys. zabytków. Na ich ratowanie Kraków dostaje 42 mln zł, a Polska Dolina Loary, jak mawiają niektórzy, wraz z resztą kraju otrzymuje od Ministerstwa
  – 82 mln zł.
  Kraków już jest wypichcony, a region o największym skupisku zabytków w Polsce – Dolny Śląsk wygląda tak –

  ( https://www.facebook.com/pages/Zabytki-Dolnego-%C5%9Al%C4%85ska/225555947527177?fref=ts /

  https://www.facebook.com/hannibal.smoke.5

  https://www.youtube.com/watch?v=te6-tNqkLAk /

  https://www.youtube.com/watch?v=NuBRrTOV7uM /

  … a Oni teraz wyrażają łaskawie zgodę na publiczną zbiórkę? za parę dni tę swoją łaskę w d… wsadzić będą Se mogli!

  cemoi07 13/01/2013 22:59 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish