sty 25, 2013
5810 Wyświetleń
0 0

Psychomanipulacja silniejsza niż instynkt samozachowawczy?

Napisany przez

Pan premier nigdy nie kłamieObecnie mamy w Polsce do czynienia z zadziwiającą, wręcz niesłychaną sytuacją. Od pięciu lat rządzi niepodzielnie w Polsce Platforma tytułująca samą siebie ni pri cziom „obywatelską”. Rządzi niepodzielnie, bo wszystko „co jest do wzięcia” obsadziła swoimi funkcjonariuszami: prezydenturę, Sejm, Senat, Rząd, większość stanowisk wojewodów, sejmików wojewódzkich, o pomniejszych organizacjach już nie wspominając.

Jej długi wdzięczności są nawet większe niż sama Polska, bo po by je spłacić, powołała kilkadziesiąt tysięcy nowych stanowisk urzędniczych. Owe pięć lat to okres największych nieszczęść, klęsk, porażek, afer, niebotycznego wzrostu zadłużenia zagranicznego i wewnętrznego, wzrostu bezrobocia, degrengolady gospodarki… Wysoko wzrosły wszystkie ceny – paliw i energii w szczególności (np. „wynegocjowano” z Rosją najwyższe ceny gazu w Europie!), wzrosły daniny i stawki podatków. Za to zmalały ulgi i świadczenia.Polskość to nienormalność Ciekawostką jest to, że PO robi dokładnie to wszystko, o co bezpodstawnie oskarżała PiS.

Swoje rządy rozpoczęła PO od powołania rozlicznych komisji, kontroli i śledztw mających udowodnić mityczny zamach PiS na demokrację: rozliczne przestępstwa i nielegalne naciski. Te śledztwa przyniosły takie same rezultaty, jak wymienione już wyżej „sukcesy”. Największą rewelacją Julii Pitery (osławionej „ministry” od zwalczania korupcji) była sprawa zakupu śledzia za 7,20 (słownie siedem złotych), za którego zapłacono pisoministerialną kartą! Słowem – nie znaleziono na PiS nic – dosłownie zero. Ponieważ jednak PO niczego skutecznie poza straszeniem pisiorami zrobić nie potrafi, dlatego przed następnymi wyborami pozostanie jej … postawienie Kaczafiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu.

PO jest odwrotnością króla Midasa – czego nie dotknie się jej funkcjonariusz, to zaraz w g**no się zamienia. Jest w stanie spieprzyć nawet to, czego teoretycznie spieprzyć się nie da. Praktycznie zlikwidowano polską armię. Katastrofy kolejowe w szczycie zdarzały się nawet kilka razy w tygodniu. A ponieważ remonty robiły „wskazane” firmy, do dziś o przyczynach cicho sza! A w ogóle to ten rząd wszystko załatwia bezprzetargowo – tak samo remont Tupolewa, jak obsługę wyborów (oczywiście ta sama firma, która w poprzednich totalnie się skompromitowała!). Zdarzyło się po raz pierwszy w nieciekawej historii PKP, że nawet kolejarze nie wiedzieli kiedy, jakie i skąd pociągi odjeżdżają. Wydawało się, że na Kolei już gorzej być nie może niż było, ale PO nie takie rzeczy potrafi. Obecnie np. sparaliżowała totalnie koleje górnośląskie. O ustawionym „prywatyzowaniu” stoczni aferzyście – handlarzowi broni wszyscy zapomnieli. Że założony poprzednio przez Tuska Kongres Liberalno-Demokratyczny w pełni zasłużenie nazywano Kongresem Aferałów (oczywiście sprawcy nie tylko zostali bezkarni, ale nagrodzeni wysokimi stanowiskami) – też!
Stocznia w Rostocku produkuje w najlepsze, polskie stocznie rozwalono, niemieccy rybacy łowią, polskim zlikwidowano kutry, polską armię praktycznie zlikwidowano…. i tak bez końca…

Jedyną ofiarą afery hazardowej okazał się szef CBA, który tę aferę wykrył (to zresztą prawdziwa specjalność PO – karanie wyłącznie „wykrywaczy”). Platforma jest sama sobie prawem, to i prawa formalnego przestrzegać nie musi – zatem wbrew prawu Kamiński został odwołany (warunkiem odwołania był prawomocny wyrok, a tego nie było, nie ma i… nie będzie!) Poza tym przecież wiadomo, że za PO żadnej korupcji nie ma – więc i Piterę razem z jej śmiesznym urzędem zlikwidowano. Za PO Inspekcja Transportu Drogowego ma wyższy budżet niż CBA!

Częstotliwość z jaką PO strzela sobie w kolano jest zadziwiająca, niemal po każdym takim wypadku w normalnym kraju rząd by upadł, tymczasem u nas nikt nawet tego nie zauważa. Oto np. koleżanka od kręcenia lodów posłanki Sawickiej – Ewa Kopacz, w nagrodę za wyjątkowo podłe łgarstwo smoleńskie awansowana na Marszałka Sejmu, na odchodnym przygotowała następcy megabubla w postaci listy leków dotowanych. Celebryta-minister Arłukowicz z właściwym sobie wdziękiem, jeszcze tylko powiększał zamieszanie i problemy.

Na półroczną prezydencję Polski w UE wydano więcej niż Owsiak zebrał łącznie w całej historii WOŚP, ale nie załatwiono żadnej istotnej dla Polski sprawy.
Zbudowano szereg niesłychanie drogich boisk dla dzieci z najdroższą na świecie, ale za to toksyczną murawą.

Na organizację Mistrzostw Europy wydano łącznie ponad 100 mld złotych, a zajęliśmy ostatnie miejsce w najsłabszej grupie. I to podobno był nasz wielki sukces. Po mistrzostwach zostały nam puste stadiony (warszawski „najdroższy na świecie” nie ma bieżni, nie został jeszcze ani razu wynajęty, za to dach ma otwierany na deszcz a zamykany na słońce). Ale co ważniejsze, dokonano przy okazji nowego cudu gospodarczego. Otóż wszędzie na świecie budowa dróg i autostrad nakręca koniunkturę, natomiast w Polsce autostrady niedokończone, pieniądze z budżetu wydane, ale wykonawcy zbankrutowali, bo oni kasy dostali! Do kompletu autostradowego należy dołożyć lotnisko bez pasów startowych i metro z częścią dla płetwonurków. Ilość zapadających się tuneli i pękających budynków w Warszawie, daje następne poważne szanse na boom budowlany.

Przy okazji na specjalne wyróżnienie zasługuje PO, jeśli chodzi o premiowanie wykonawstwa. Za każde niedotrzymanie zobowiązań i terminów fuszerzy otrzymują niezwykle wysokie premie (dotyczy stadionów i dróg ale nie tylko). Szczególnie wysokie pule nagród ma urząd Warszawy (za potęgujący się bałagan remontowy w stolicy) i ministerstwa – szczególnie te stwarzające największe problemy. Im kto gorszy dostaje więcej.

W 2007 roku D.Tusk wykrzykiwał, że tylko „człowiek bez prawa jazdy” (Kaczafi) może stawiać radary i karać Polaków, zamiast robić drogi. Kaczafi chciał stawiać radary w „czarnych punktach” odpowiednio je oznakowując, by kierowca zwolnił. Dziś Tusk wyłącznie latający za nasze pieniądze samolotami (przynajmniej 1 raz w tygodniu Warszawa-Gdańsk-Warszawa), mnoży nieoznakowane pojazdy, które wcale nie zatrzymują piratów, tylko łupią kasę w nosie mając bezpieczeństwo. Oni nawet przestępstwa drogowe mają zaplanowane – w bież. roku na 1,5 mlda!

Po katastrofie Casy, w której zginęło dowództwo polskiego lotnictwa, wnioski gen. Błasika skierowano do kosza na śmieci. Za ministrowania Klicha zginęło więcej polskich generałów niż w całej II wojnie światowej łącznie! Funkcjonariusze rządu PO wręcz niemożliwym do wykonania staraniem (gremialnym złamaniem wszystkich zasad i przepisów) doprowadzili do największej w historii świata katastrofy (taka liczba najważniejszych funkcjonariuszy państwa nie zginęła nigdy w warunkach pokoju w jednym miejscu) A jednak osoby odpowiedzialne za błędy i zaniechania nie tylko nie zostały ukarane, ale zostały odznaczone i awansowane. A w ogóle to „państwo zdało egzamin”. Chodziło o skuteczne dostanie się do Księgi Guinnessa? Katastrofa smoleńska jest w ogóle bezprecedensową w historii świata z bardzo wielu powodów. Oto Bronisław Komorowski przed katastrofą przepowiedział w publicznym wywiadzie, że „Prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”. Minister Sikorski w pół godziny po katastrofie poinformował Kaczafiego, że Prezydent nie żyje a winni katastrofy są piloci, którzy „czterokrotnie podchodzili do lądowania”. Skąd o tym „wiedział” już wtedy? Do tej pory nie wiadomo i nie zapowiada się racjonalne wyjaśnienie! Dlaczego Rosjanie w ogóle nie próbowali ratować ofiar katastrofy?! Dlaczego oddano śledztwo w ręce Rosjan wbrew obowiązującemu dwustronnemu porozumieniu z 1993 r. ? Dlaczego Polacy nie uczestniczyli w jakichkolwiek badaniach i oględzinach wraku czy miejsca wypadku a w raporcie umieścili zdjęcia i scenariusz rosyjskiego blogera? Dlaczego Rosjanie od razu zaczęli dewastować wrak, wycięli wszystkie krzewy i drzewa z rejonu a z miejsca katastrofy zebrali metrową warstwę ziemi? Dlaczego nie dokonano sekcji zwłok ofiar (Rosjanie nie robili sekcji, a wyłącznie profanowali zwłoki – dokumentację tworzyli z sufitu opisując np. organy, których ofiara nie miała)? Dlaczego propagowano rozmaite kłamstwa związane z katastrofą i nigdy ich nie dementowano? Dlaczego dopiero po 2,5 roku pobrano próbki z demonstracyjne umytego wraku a i tak zostawiono je w Moskwie? Jak to się dzieje, że przy upadku z tak małej wysokości przy tak małej szybkości w miękkim gruncie samolot bez wybuchu i pożaru został rozerwany na strzępy a z większości ciał zerwane były ubrania? Co mogło spowodować, że generała Błasika „kompletowano z drobnych strzępówi kilkanaście dni, a siedzący niewiele dalej byli cali? Tych „dlaczego” jest bardzo, bardzo wiele. Niestety, lokalny „pożyteczny idiota” tych pytań sobie też sobie nie zada, robiąc innym wodę z mózgu za pomocą tanich kretyńskich manipulacji dla ubogich. Co w Polsce sufitem w Europie podłogą

Dlatego, że Polacy żyją średnio 5 lat krócej niż Niemcy, to pracują 2 lata dłużej. W tym kontekście trzeba tu koniecznie dodać, że „ministra” Mucha w swoim czasie domagała się, by ludziom po 60-tym roku życia nie wykonywano kosztownych zabiegów i kuracji leczniczych!

Kiedy zaczęło brakować pieniędzy na oświatę, wpadli na pomysł by wydłużyć obowiązkowe nauczanie o rok. EinEuro Kiedy euro kompletnie padło, a Anglicy zapowiadają referendum w sprawie przynależności do UE, Tusk przyspieszył wejście do Strefy Euro spiesząc m.in. z przekazaniem 60 miliardów rezerwy NBP dla ratowania euro i z przeliczeniem naszej pensji/emerytury – siły nabywczej – na ceny w euro! W czasie gdy w całej Europie przewagę zdobywają zwolennicy powrotu do walut narodowych!

Umieszczenie wszystkich tylko największych „osiągnięć” rządu Tuska (o licznych aferach nie wspomniałem), przekracza pojemność tego miejsca, dlatego sobie odpuszczę, jednak choćby tylko to ostatnio wymienione posunięcie powoduje, że małpa z brzytwą w łapie wydaje mi się w tym kontekście być szczytem przewidywalności. A jednak wyborcy zupełnie to nie rusza! Kiedy opublikowano sondaż, w którym PiS wyprzedził PO, media prawie zaniemówiły ze zdziwienia… Tu już najlepszy psychiatra może nie pomóc! Ja się nawet mediom nie dziwę – w końcu reklamy zależą od łaski pańskiej. Zatem każda kreatura, by się wykreować, musi koniecznie Kaczafiemu zdrowo dopieprzyć. Pytam jednak – co się dzieje z przeciętnym Kowalskim? Czy już stracił nawet resztki instynktu samozachowawczego? Zakupów nie robi? Czy można zrobić coś jeszcze gorszego czy głupszego, by straszenie Kaczafim przestało działać?!
Jest to tym bardziej chore, że przecież Kaczafi już rządził, a wszystkie ceny i wskaźniki za jego rządów były o skrajne niebo lepsze od rezultatu „cudotwórców” od Amber Gold. Dziś doprowadzono Polskę na skraj ruiny i bankructwa. Już nawet prawdziwy cudotwórca nie będzie w stanie odkręcić stanu, do jakiego doprowadzili Polskę „cudotwórcy z PO”. PO kolejnych wyborach
Kaczafi też nie będzie w stanie tego dokonać!
Ale – do licha- to nie jest powód by utrzymywać u władzy Midasów wspak!

Kategorie:
nKostas

Komentarze do Psychomanipulacja silniejsza niż instynkt samozachowawczy?

 • @Czarek

  Ja pomogę :”Tylko, że nie zaproponowałeś żadnych rozwiązań. Nawet nie zestawiłeś ich z propozycjami JKM. Ja zrobię to za ciebie. Zderzę propozycje JK Mikke z przeprowadzonymi działaniami lub programem PO. Podpowiedz mi tylko z czego mam korzystać ,bo JK Mikke w UPR już nie jest, a nie znajduję programu jego nowej partii- „Kongres Nowej Prawicy”. Ze strony PKW znalazłem informację,że KNP w ostatnich wyborach osiągnął wynik ……… 1,06%. Obecne poparcie nawet nie jest odnotowywane.
  Sorki,ale Twój artykuł to zlepek półprawd i niedomówień i dla mnie to jest właśnie psychomanipulacja. Wrzuciłeś tam wszystko nic w zamian nie proponując.”

  1.
  http://nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-wyborczy-knp
  2.
  http://nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy
  3.
  http://nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/deklaracja-ideowa
  4.
  http://nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/statut-knp

  Daniel 22/02/2013 10:34 Odpowiedz
 • Ja zawsze zastanawiałem się skąd się biorą takie wypowiedzi „liberalne PO”- dziś już wiem ,z głupoty . Jak podniesienie VAT , obniżenie wieku szkolnego , ograbienie funduszu demograficznego i hołdowanie waluty euro to posunięcia liberalne . O podniesieniu przymusowej składki zdrowotnej i emerytalnej już nie wspomnę .

  Daniel 22/02/2013 10:14 Odpowiedz
 • Kiepsko to widzę ;-)
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Kr8yydgUPtQ

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HvejnGRxgP4

  CBA i 6-latki przecież już poległy…
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Co-trzecie-dziecko-w-Polsce-rodzi-sie-w-biedzie,wid,15294101,wiadomosc.html
  Co przez 5 lat zdziałało CBA? Jaki ma sens wydłużanie obowiązku szkolnego, jeśli oświacie bez tego brakuje kasy?

  nKostas 21/02/2013 10:03 Odpowiedz
 • Tak jak napisałem wcześniej – nie boję się zderzyć z każdym przykładem podanym przez Ciebie . Na razie CBA i sześciolatki. Do jednego worka wrzuciłeś tyle róznych rzeczy,że trudno podjąć rzeczową dyskusję. Wkrótce – „Unia Europejska” i wejście do strefy euro.

  Cezariusz Rudyk 14/02/2013 15:30 Odpowiedz
 • Napisałem „bo poziom obniżył się” co oznacza, że wyniki widziałem…
  Chciałem zwrócić uwagę, na „wydaje mi się”. Niestety doświadczenie w przypadku wielu różnych krajów to o wiele za mało. Ale link z wynikami badań porównawczych w tamtych krajach wystarczyłby. Niestety, jak pisałem, poziom obniżył się
  PS
  Z przyczyn, których muszę się tylko domyślać rzeczowa polemika jakiej oczekiwałem, zamieniła się (nie z mojej strony) w ciąg wishfull thinking, złośliwości i gołosłownych pomówień pod adresem autora. Zamieściłem sto argumentów podobno „wątpliwych” a jednak nie było nawet próby podważenia ich.
  No comment!

  nKostas 14/02/2013 07:29 Odpowiedz
 • nKostasie@
  Cytat z Ciebie”Jak w innych dziedzinach, taki i w oświacie reformy PO polegały na obniżeniu poziomu i rozwaleniu tego co jeszcze w miarę działało. Tak krawiec kraje, jak materii staje. Jeśli nie ma kasy na oświatę, idiotyzmem jest zwiększanie kosztów. Co do powszechności nauczania – to fakt! Socjaliści europejscy, jak na socjalistów przystało, regularnie wprowadzają rozmaite przymusy i ograniczają wolność wyborów. Chętnie przeczytałbym wyniki szczegółowych badań, jak to poprawił się poziom wyników i wiedzy w tych krajach po wydłużeniu obowiązkowego nauczania. Ale nie przeczytam, bo poziom obniżył się……….”
  Jeżeli nie znasz tych wyników to po co takie bzdury wypisujesz? Z mojej praktyki 10-letniego dyrektorowania w szkole podstawowej ( z oddziałami przedszkolnymi i dziećmi 5 -letnimi) oraz zajmowania się zawodowo kształceniem i doskonaleniem nauczycieli wydaje mi sie,że wiem co piszę.

  Cezariusz Rudyk 13/02/2013 17:46 Odpowiedz
 • I znów typowe dla pijarowców platformianych gołosłowne przymiotniki. Jeśli argumenty byłyby wątpliwe, to można je było łatwo rozbić w puch w pierwszym komentarzu?
  Czemu zamiast tego dostaliśmy wyłącznie puste ogólnikowe wielosłowie?
  Jest nieprawdą, że nie zaproponowałem nic w zamian… Jedynym dobrym dla Polski przerwanie tego ciągu nieszczęść, wpadek i zaniedbań. Gdyby PO zależało na Polsce, to dawno ogłosiłaby wybory, które wyłonią rząd który potrafi rządzić. Moja ocena CBA jest uargumentowana, Twoja gołosłowna…

  Ale, ale… Doczekaliśmy pierwszego konkretu – obowiązkowego nauczania od 6 roku. Jak w innych dziedzinach, taki i w oświacie reformy PO polegały na obniżeniu poziomu i rozwaleniu tego co jeszcze w miarę działało. Tak krawiec kraje, jak materii staje. Jeśli nie ma kasy na oświatę, idiotyzmem jest zwiększanie kosztów. Co do powszechności nauczania – to fakt! Socjaliści europejscy, jak na socjalistów przystało, regularnie wprowadzają rozmaite przymusy i ograniczają wolność wyborów. Chętnie przeczytałbym wyniki szczegółowych badań, jak to poprawił się poziom wyników i wiedzy w tych krajach po wydłużeniu obowiązkowego nauczania. Ale nie przeczytam, bo poziom obniżył się…

  nKostas 13/02/2013 07:29 Odpowiedz
 • NKostasie
  Przykro mi to pisać,ale Twoja dotychczasowa twórczość to typowe „bicie piany”. Problem polega na tym,że skupiłeś się tylko na wyciąganiu wątpliwych -rodem z Gazety Polskiej- „argumentów” nie proponując nic w zamian. Inaczej bym to oceniał gdybyś punktował zaniechania bądź błędy PO proponując coś w zamian. Ale Ty nie zaproponowałeś kompletnie NIC. Gdybyś się postarał zderzyć je z programem i pomysłami JKM to pełny „szacun”. Kompletnie nie przekonują mnie Twoje argumenty dotyczące oceny CBA. Podtrzymuję w całości swoje zdanie. Mylisz się co do braku polemiki bądź argumentów dotyczących twoich tez zawartych w artykule. Mam zamiar je punkt po punkcie „wypunktować” na łamach Bobrów w kolejnych moich artykułach. Dzisiaj zajmę się zdaniem „Kiedy zaczęło brakować pieniędzy na oświatę, wpadli na pomysł by wydłużyć obowiązkowe nauczanie o rok”.
  Chłopie – kto Ci takich bzur nagadał. Zapytaj się samorządowców czym jest dla nich wprowadzenie dzieci sześcioletnich do szkół? Dla wielu ZBAWIENIEM. Tak jest w przypadku Bolesławca. Wejście sześciolatków to dodatkowa subwencja oświatowa, która przy niżu demograficznym powoduje,że nie ma konieczności likwidaci kolejnych oddziałów i szkół. Ten ruch powoduje również rozluźnienie w przedszkolach i większe możliwości umieszczenie w nich większej liczby dzieci pięcioletnich. Ale to trzeba najpierw wiedzieć. Trzeba również wiedzieć w ilu krajach na świecie edukacja zaczyna się od wieku 6-lat. W całej Europie wiek szkolny to 6 lat. Poza Polską tylko w Macedonii wynosi on 7. Istnieją również wyjątki: wcześniej bo w wieku 5 lat rozpoczynają naukę w szkole dzieci w Holandii i Zjednoczonym Królestwie: Anglii, Walii i Szkocji a najwcześniej bo już 4-latki muszą chodzić do szkoły w Irlandii Północnej.Poprzedni stan prawny w Polsce powodował, iż nasze dzieci i młodzież miały z samego założenia prawa oświatowego realnie mniejsze szanse na dobrą edukację szkolną.
  A co Ty o tym sądzisz? Poprzyj tylko swoją wypowiedź badaniami lub konkretnymi danymi aby można było na poziomie dyskutować.

  Cezariusz Rudyk 12/02/2013 18:32 Odpowiedz
 • nKostasie
  Teraz jesteśmy w domu.
  Jeżeli czymś cię uraziłem, to przepraszam. Moja mała prowokacja miała na celu określenie twoich rzeczywistych poglądów i preferencji politycznych. Teraz wiem – jesteś zwolennikiem poglądów JK Mikke. Pisząc ten tekst skupieś się na wyciąganiu, twoim zdaniem, wpadek PO. Tylko, że nie zaproponowałeś żadnych rozwiązań. Nawet nie zestawiłeś ich z propozycjami JKM. Ja zrobię to za ciebie. Zderzę propozycje JK Mikke z przeprowadzonymi działaniami lub programem PO. Podpowiedz mi tylko z czego mam korzystać ,bo JK Mikke w UPR już nie jest, a nie znajduję programu jego nowej partii- „Kongres Nowej Prawicy”. Ze strony PKW znalazłem informację,że KNP w ostatnich wyborach osiągnął wynik ……… 1,06%. Obecne poparcie nawet nie jest odnotowywane.
  Sorki,ale Twój artykuł to zlepek półprawd i niedomówień i dla mnie to jest właśnie psychomanipulacja. Wrzuciłeś tam wszystko nic w zamian nie proponując.
  Zacznę od CBA za czasów PiS-u.
  W odróżnienu od Ciebie poznałem byłą posłankę Sawicką. Jej chorobliwa „mania bycia na świeczniku” spowodowała,że stała się łatwym kąskiem dla spragnionych sukcesu służb Kamińskiego. Czy Sawicka popełniła wcześniej jakieś przestępstwo korupcyjne? Otóż NIE. Dała się wrobić „lowelasowi”, który ze służbami i całym aparatem CBA ukartował przestępstwo. I aby było wszystko jasne ……. nie zamierzam jej wcale bronić. Popełniła przestępstwo i została skazana. Tylko czy służby mają kreować przestępstwo wobec ludzi, którzy nigdy nie mieli problemów z prawem?
  Dlaczego jesteś taki pewny o nieskazitelnosci służb CBA? Trwają przecież jeszcze procesy o przekroczenie uprawnień.
  Nie rażą Cię metody prowadzenia działań operacyjnych wobec świadków w sprawie doktora Garlickiego? Mnie tak. Nie wiem jakie dowody miał sędzia Tuleja ale fakt,że na podstawie dokumentacji procesowej złożył zawiadomienie o rażących nieprawidłowościach przy prowadzeniu działalności operacyjnej CBA – coś chyba mówi. Wrabianie Kwaśniewskich, wrabianie byłej żony Pazury (Marczuk chyba się nazywa) to mało?
  CBA za czasów Kamińskiego było służbą inwigilacji opozycji. Jego konferencja przed wyborami to najjaskrawszy dowód upolitycznienia CBA.
  Dobre służby specjalne działają w ciszy , bez fleszy mediów. Mają łapać przestępców a nie ich kreować .Dlatego 100 razy wolę dzisiejsze CBA niż to za czasów Kamińskiego.
  PS.
  Znalazłem program Kongresu Nowej Prawicy JK Mikke.
  Kilka cukiereczków programowych:
  „Postuluje odejście od prewencji na rzecz surowszego karania przestępstw. Popiera wprowadzenie kary śmierci za dokonanie morderstwa”
  „Opowiada się za prawem opartym na chrześcijańskich zasadach moralnych, sprzeciwia się legalności aborcji oraz rejestracji związków partnerskich. Popiera natomiast dostęp do broni i zniesienie regulacji dotyczących narkotyków”
  Kongres Nowej Prawicy opowiada się za wprowadzeniem całkowitego wolnego rynku, a wszelkie ingerencje rządu w gospodarkę uważa za szkodliwe. Postuluje likwidację podatku dochodowego PIT i CIT na rzecz podatku pogłównego, radykalne obniżenie pozostałych podatków (w tym VAT do 15%), zniesienie redystrybucji podatkowej, przeprowadzenie prywatyzacji z publicznej licytacji (w tym szkolnictwa, służby zdrowia, mediów publicznych) oraz przywrócenie założeń ustawy Wilczka. Jest za całkowitym zniesieniem płacy minimalnej i przywilejów dla związków zawodowych.

  „Nowa Prawica chce wprowadzić konstytucyjny zakaz uchwalania budżetu z deficytem oraz radykalnie zredukować liczbę urzędników poprzez likwidację większości urzędów, agencji, pozwoleń, licencji, koncesji i decyzji administracyjnych. Ponieważ sprzeciwia się wprowadzeniu waluty euro oraz dąży do zmniejszenia ingerencji UE w polską gospodarkę, jest tzw. partią eurosceptyczną.” – http://pl.wikipedia.org/wiki/Kongres_Nowej_Prawicy#Poparcie

  Czy chciałbyś o tym podyskutować?

  Cezariusz Rudyk 08/02/2013 22:04 Odpowiedz
  • @Cezariusz, smutek i rozczarowanie…
   Jestem gotów zacząć wierzyć, że jednak przynależność do Platformy szkodzi. Twoja nibypolemika pod tym artykułem stanowi tu bardzo mocna poszlakę a równocześnie pierwszą bardzo poważną rysę na Twoim obrazie. Stwierdziłeś, że jesteśmy w domu, ale tak naprawdę znaleźliśmy się w dżungli manipulacji godnych najlepszych platformianych magików od pijaru .
   Napisałeś:„Sorki,ale Twój artykuł to zlepek półprawd i niedomówień i dla mnie to jest właśnie psychomanipulacja”. To kolejne Twoje gołosłowne oskarżenie, za którym nie idą żadne argumenty. Przedstawiłem sto przykładów (mogę przedstawić tysiąc!) skrajnej beznadziejności działań tego rządu, wskazałem liczne powody, dla których to szkodzenie Polsce wydaje się być wręcz zamierzone. Nie próbowałeś podważyć choćby jednego z tych punktów!. W zamian dostałem niesprawiedliwe – gołosłowne pomówienia o nienawiść do ludzi i pisanie półprawd. Niby mistrz platformianego pijaru, zamiast rzeczowej polemiki z artykułem, dostarczyłeś straszenia pisiorami i ich mitycznymi zbrodniami. Słowem – klasyka o której napisałem w artykule. Jest z tym jeden problem: nie jestem lemingiem – na mnie bicie piany i snucie zasłon dymnych mających przesłonić realne problemy nie działa! Ja chcę faktów, danych i liczb. A fakty są takie, że mimo karkołomnych wysiłków PO nie znaleziono na pisiorów nic ( słownie zero ) – nawet tyle co brudu za paznokciem! Przypominam, że Platforma rządzi już pięć lat i nawet najbardziej nieruchawy sąd powinien zdążyć skazać winnych, gdyby tacy się znaleźli…

   Wcale nie pisałem o PiSie ani o nieskazitelności służb. Ale nie sposób zapomnieć, że Sawicka i Garlicki zostali skazani przez sądy za świetlanych czasów platformianej sprawiedliwości! Skąd pewność o jej czystości „przed”? Teksty o wrobieniu niewiniątka, niestety, stoją w jaskrawej sprzeczności z obrazem Sawickiej, jaki wyłania się z dowodów sądowych. Knajacki język, skrajna bezwzględność i cynizm, skrajny brak jakichkolwiek zasad dają obraz wyjątkowo żałosnej kreatury. Co gorsza, kreatury będącej posłanką z nadania PO! I każą się poważnie zastanawiać, czy pomysł „kręcenie lodów” na „reformie” służby zdrowia urodził się wyłącznie w jej chorej głowie, czy może był to jakiś większy projekt! Twarz „dzisiejszego” CBA to 100 % braku jakichkolwiek efektów. Stąd brak fleszów. Sprawa krakowskiego „unabombera” dowodzi właśnie bardzo silnego parcia służb na szkło. Brak rzeczywistych sukcesów spowodował wyhodowanie sukcesu zastępczego, zresztą spieprzonego jak wszystkie działania platformiane. Oto grupa „zamachowców” składała się z 4 agentów i jednego „przestępcy” a na dowód zbrodniczości przedstawiono sfilmowany przed wieloma laty wybuch! Do manipulatorów dotarła już skala kompromitacji i skończyło się nagłaśnianie kompromitującego „sukcesu”.

   Sędzi Tuleya to kolejna kompromitacja dopełniająca degrengolady wymiaru (nie)sprawiedliwości. Wydał wyrok skazujący na podstawie dowodów uzyskanych drogą „stalinowskich tortur”, nie zgłosił przestępstwa do prokuratury, a w uzasadnieniu wyroku wygłosił obronę skazanego. To są fakty bez precedensu, w normalnym kraju już nie byłby sędzią!
   Do tego pomyliło mu się przesłuchanie do drugiej w nocy ( za zgodą przesłuchiwanego!) ze strzelaniem w głowę z rewolweru z pustym magazynkiem, wyrywaniem paznokci, rażeniem jader prądem, trzymaniem w karcerze wypełnionym zimną wodą i innymi specjałami służb, których funkcjonariuszem była także jego mamuśka!

   Podsumowując… Nie pisałem artykułu o programach partii, stąd pod artykułem o skrajnej – niebywałej nieudolności działań obecnego rządu nie będę dyskutował o tychże programach.
   I powtórzę – każdy normalny człowiek tysiąc razy woli ceny i wszystkie wskaźniki opisujące stan gospodarki i finansów państwa za rządu/koalicji PiS, niż to pasmo klęsk wszelakich, które nam zafundował obecny (nie)rząd. Że zmanipulowanych lemingów jest ( na nieszczęście dla Polski! ) więcej, to skutek jedynych udanych działań tego rządu. Czyli skutecznego robienia ludziom wody z mózgu. Jednak Polsce potrzeba skuteczności akurat w innych dziedzinach – tych, które akurat położono na łopatki.

   nKostas 12/02/2013 06:59 Odpowiedz
 • Szanowny „Gerwazy” (choć z Hrabią się nie utożsamiam) ;)
  Oczywiste oczywistości Pan wypisujesz , nierozumiejąc o co mnie się rozchodzi. Zapraszam zatem do lektury:

  https://bobrzanie.pl/2011/09/21/maciej-malkowski/patrz-w-swoj-talerz
  i tu:
  https://bobrzanie.pl/2012/04/05/maciej-malkowski/kadencje

  Miłego weekendu, bez telewizji :)

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 08/02/2013 17:52 Odpowiedz
 • „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Polskę i Świat zmieniać należy od samego siebie, od swojego środowiska, od naszych codziennych spraw. Bez tego, pana żale dot. prania mózgów przez ogólnopolskie media (nie mówię, że tak nie jest) – są tak skuteczne, co próba polizania przez samego siebie czubka własnego łokcia – niby łatwe, ale jednak niewykonalne :)

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 08/02/2013 13:58 Odpowiedz
  • Nie ma zgody, Mopanku ;-)
   Lepiej być zdrowym i bogatym (mieć na terenie KGHM) niż biednym i chorym (nie mieć).
   Choćby samorządy wypruły flaki by poprawić cokolwiek, to przy takim poziomie bezrobocia i podatków centralnych, przy zwiększającym się obciążaniu samorządów przez rząd, wiele nie uzyskają.
   Nie da się zostać samotną wyspą prosperity w oceanie bezrobocia i nędzy gospodarczej.
   I choćby tv lokalna była mistrzem wszechświata, nie zmieni to w niczym faktu, że media głównego (mętnego) nurtu utrzymywać będą wyborców w matrixie i degrengolada powodowana przez prestidigatorów-nieudaczników będzie się pogłębiać.
   PS
   Nie wie Pan, czy media manipulują?
   To czemu nie informują o faktach takich jakie choćby pierwsze z brzegu podałem?
   A może fakty są inne?
   Tertium non datur!

   nKostas 08/02/2013 15:06 Odpowiedz
 • ???! Nigdzie nie widzę zbliżonej tezy.
  To da się porównać 15 minut kablówki z bardzo ograniczonym dostępem z całodobowym paraniem mózgu tv ogólnopolskich?

  A może miał więcej gniazdek i może więcej reżyserował i dlatego przerżnął?

  Twierdziłem i twierdzę, że nigdzie nie ma naprawdę niezależnych mediów! Azart może nie jest mistrzostwem świata profesjonalizmu (nie ta kasa i nie te możliwości). Ale twierdzę stanowczo że nie łże (nie łgała – od dłuższego czasu nie oglądam), jak robią to tv ogólnopolskie ( na tubie tysiące dowodów). Na razie widzę liczne epitety i oskarżenia krzykliwe ale gołosłowne.

  nKostas 08/02/2013 12:54 Odpowiedz
 • Panie nKostas, już spieszę z cytatem z Pana: „Porównywanie skuteczności 15 minut wiadomości Azart Sat (kto ma kablówkę, a do tego ilu w ogóle wiadomości nie ogląda?!) do zmasowanego całodobowego prania mózgu przez ogólnopolskie TV…”
  Ad Pańskiego „PS”:
  Być może przegrany w 2002 za mało miał gniazdek na mieście za swojej kadencji i może jednak mniej bawił się w reżyserkę. Ciekawe jest, że po wyborach 2002r. wygranemu owa „stronnicza” i „manipulująca” telewizja taką przestała się wydawać… dlaczego? :)
  Parafrazując słowa Bernarda – „Belki w swoim oku nie widzisz…”
  Pozdr.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 08/02/2013 12:29 Odpowiedz
 • @Cezariusz Rudyk
  Ja wierzę w ludzi! Jedyny racjonalny wniosek, jaki można wyciągnąć z Twej wypowiedzi, to taki że prawda Tobą wstrząsnęła i zabolała. Stąd taka reakcja na moją wypowiedź – wręcz klasyczna reakcja na posła przynoszącego złe wieści. Emocje pojawiają się wyłącznie w Twojej wypowiedzi. Ja podałem cały szereg danych, zdarzeń, faktów i liczb. Czy próbowałeś którekolwiek z nich podważyć, zaprzeczyć? Jeśli podanie całego szeregu argumentów rzeczowych określa się nienawiścią, to jak nazwać emocjonalne, gołosłowne – nieuzasadnione jakimikolwiek faktami – sugestie? Nie podałeś żadnych dowodów na ową mityczną inwigilację Polaków przez CBA. Czy to nie dowód, że też dałeś sobie wdrukować pozbawioną podstaw czystą manipulację propagandową?

  Nie był to mój atak na Twoją Osobę. Napisałem wyraźnie „nie napisał tego jakiś nierozgarnięty leming”. Mogę zrozumieć Twoje rozgoryczenie, ale przyznam, że zarzut (gołosłowny!) gorącej nienawiści do ludzi bardzo mnie zabolał. Mam do Ciebie bardzo dużo szacunku i nigdy nie krytykowałem Cię za Twoją działalność! Tak się akurat składa, że niektórych członków bolesławieckiej PO mogę spokojnie nazwać co najmniej dobrymi znajomymi (na tyle dobrymi, że np. pijamy nieraz razem wódeczkę). Nie zmienia to w niczym faktu bardzo surowej (ale rzeczowo starannie umotywowanej) oceny obecnego rządu. Które z wymienionych zarzutów są niezasadne?
  PS
  To nie jest „mój ukochany PiS” – jestem libertarianinem i najbliżej mi do J.K.Mikke. Daleko mi do socjalizmu. Ale tysiąc razy wolę ceny i wszystkie wskaźniki gospodarczo-finansowe za rządu/koalicji PiS, niż drożyznę, degrengoladę wymiaru sprawiedliwości i niekończące się pasmo klęsk, jakie sprowadza na Polskę obecny (nie)rząd.
  Wolę, jak każdy normalny (niezmanipulowany załganą propagandą) Polak. Na bezrybiu i rak – ryba!

  @Maciej Małkowski
  ??? To na pewno polemika ze mną?! A z którym to mianowicie moim twierdzeniem?
  PS
  Nie sposób nie zauważyć, że stronnicza TV jednak zaszkodziła swojemu „patronowi” w zwycięstwie. Nie o to chodzi? ;-)

  nKostas 08/02/2013 07:06 Odpowiedz
 • Panie nKostas, istotny wpływ lokalnej telewizji na umysły bolesławian zauważał w 2002 pewien kandydat na prezydenta:

  „Oświadczenie Piotra Romana – kandydata na Prezydenta Bolesławca:
  Informuję, że nie wezmę udziału w debacie telewizyjnej w Telewizji Lokalnej AZART-SAT z moim kontrkandydatem na urząd Prezydenta Bolesławca –
  nie będą swoją osobą uwiarygodniał tendencyjnej telewizji !!!
  Moja decyzja jest wynikiem dotychczasowych działań Telewizji Lokalnej AZART SAT. Przez cztery lata mojej kadencji na stanowisku Starosty Bolesławieckiego zaproszono mnie tyko raz do indywidualnego udziału w programie telewizyjnym, a programy emitowane przez TL AZART-SAT polegały głównie na manipulacji informacjami lub były blokowane.
  Równo rok temu, podczas kampanii wyborczej do parlamentu, TL AZART – SAT wyemitowała program „Straciłam Pracę” z udziałem Ireny Dul (aktualnie radna miejska z Komitetu Wyborczego SLD-UP). Materiał przedstawiony mieszkańcom Bolesławca został wypaczony. Fakty przedstawiono w sposób tendencyjny, a program miał być rzekomo początkiem nowego cyklu, który na tym jednym odcinku zakończono.
  Przykłady z ostatniego tygodnia – konferencja prasowa w szpitalu wojewódzkim – mimo, że siedziałem tuż obok dyrektora i wypowiadałem się na temat sytuacji szpitala – moją osobę skrupulatnie wycięto.
  Podczas kampanii wyborczej zatrzymano człowieka, który zaklejał moje plakaty. Przy zatrzymanym znaleziono plik ulotek kandydata SLD-UP. O złożonym w tej sprawie proteście do Komisarza Wyborczego też nie poinformowano społeczeństwa.
  Takie przykłady mógłbym mnożyć….
  Dziękuję za zaproszenie do udziału w debacie, ale dotychczasowe ignorowanie mojej osoby jest powodem, dla którego nie widzę sensu uczestniczenia w programie stronniczej telewizji. Jeżeli TL AZART-SAT miałaby charakter obiektywny, otwarty i rzeczywiście służyła wszystkim mieszkańcom Ziemi Bolesławieckiej, wówczas z pewnością wystąpiłbym przed jej kamerami.
  Jestem zbulwersowany formą zaproszenia do debaty, o której dowiedziałem się z telewizji. Mojemu Komitetowi Wyborczemu nie przedstawiono warunków na jakich miałaby się ona odbyć.”

  źródło: http://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=1836

  Nie bagatelizowałbym zatem tego, w zasadzie jedynego tv-medium, które z taką powszechnością dociera do większości bolesławian. Rożnica polega na tym kto i ile płaci.

  Facebook Profile photo Maciej Małkowski 07/02/2013 13:24 Odpowiedz
 • nKostas
  W Twojej ostatniej wypowiedzi więcej jest emocji niż chłodnej analizy rzeczywistości. Do jakiego stopnia trzeba nienawidzieć ludzi aby takie rzeczy wypisywać? Możesz mnie nazywać nierozumnym lemingiem, ale tym nie zmienisz rzeczywistości że ludzie wolą „nieudolną platformę” niż Twój ukochany PIS. I gdyby prof.Gliński (ciekawy człowiek) obiecywał cuda na kiju to nikt z nim nie utworzy koalicji. Powód jest prosty- historia poprzedniej koalicji PIS+S+LPR Więcej wiary w ludzi…. nawet tych z PO.

  Cezariusz Rudyk 07/02/2013 08:15 Odpowiedz
 • @Cezariusz napisał: ” Nie dziw się zatem,że ludzie wolą być „psychomanipulowani” przez PO niż inwigilowani przez CBA.”

  Dopiero teraz to sobie spokojnie przeczytałem i prawie zaniemówiłem. Smutna historia a zarazem żywy dowód na prawdziwość tezy mojego artykułu. Bo nie napisał tego jakiś nierozgarnięty leming…
  Najwyraźniej, jak inni, uległeś manipulacji pisząc o ludziach, którzy nie chcą być inwigilowani. Inwigilacja ludzi za PiSu to mit – bezpodstawny i bez potwierdzenia w faktach. To dopiero za tych – platformianych – rządów ludzie zaczęli być inwigilowani. To teraz mamy największą ilość podsłuchów telefonicznych w Europie, teraz zamontowano na trasach spodziewanych demonstracji głośniki obezwładniające z możliwością spowodowania trwałej głuchoty, to teraz Polska zmieniła się w wielki zakład fotograficzny, to teraz na głupiego dowcipnisia internetowego o świcie napada oddział antyterrorystów. To ten Sejm uchwalił ustawę o stanie wojennym, ograniczył prawo demonstrowania i umożliwił strzelanie bez ostrzeżenia nawet do dzieci, kobiet w ciąży i inwalidów.
  Ja nigdzie nie pisałem o niedotrzymanych obietnicach wyborczych, tu sprawa jest bez porównania poważniejsza! Wygląda na to, że wyłącznie po to parto do władzy bezczelnie obiecując wszystkim wszystko, by urządzić siebie, swoje rodziny i rozmaitych sobiesiaków. Przecież oprócz sparaliżowania wymiaru sprawiedliwości i ścigania korupcji, nawet nie próbowano niczego robić. Nawet stosunkowo prostego odbiurokratyzowania gospodarki nie próbowano, ba! wręcz znacznie ją zwiększono! Wobec nikogo nie wyciąga się żadnych konsekwencji, od nikogo nie wymaga się kompetencji i sprawności. Wielkie premie wypłaca się z góry i dla zasady – jak ostatnio Marszałek Kopacz, Gronkiewicz „Bufetowa” wypłaciła swoim nieudacznikom 33 mln premii! Wygląda na to, że jedynym programem Tuska jest trwanie przy władzy za każdą cenę i kręcenie własnych lodów. W ostatnim kwartale produkcja w Polsce spadła o 17%, a przecież nie ma żadnej wojny! Jedynym realnym programowym działaniem rządu jest niezwykle sprawny PR (pijar) czyli robienie ludziom wody z mózgu ( głównie straszenie pisiorami). Polityka zagraniczna to prawdziwy kataklizm – rola Polski maleje z dnia na dzień!
  Wysoce nietrafiona jest analogia tych rządów z naszym lokalnym grajdołkiem. Gospodarka państwa, finanse, wskaźniki, polityka zagraniczna to sprawy nie do ogarnięcia przez przeciętnego wyborcę i tu łatwo jest wcisnąć każdy kit. Zwłaszcza, jeśli ma się opanowane wszystkie telewizje. Czymś zupełnie innym jest nasza mała Ojczyzna. Tu każdy widzi wszystko z bliska. Ten rząd spieprzył wszystko w beznadziejnym stylu, nawet drastycznie spadło wykorzystanie funduszy unijnych (prawie samograj dla tak rzekomo cenionego na europejskich salonach!). W przeciwieństwie do „naszego” PR, który zupełnie zmienił (na korzyść!) oblicze Bolesławca i zrobił bardzo wiele rzeczy pozytywnych. Porównajcie sobie choćby budżet za poprzedniego prezydenta i obecny, by sobie wyrobić pogląd. Tu na miejscu nie da się wcisnąć ludziom abstrakcyjnego górnolotnego kitu, tu wszystko widać gołym okiem! Tu każdy smaruje w internecie, co chce i większość mediów internetowo-papierowych jest przesadnie krytyczna w przeciwieństwie do lakierniczych dla rządu mediów mainstreamu. Porównywanie skuteczności 15 minut wiadomości Azart Sat (kto ma kablówkę, a do tego ilu w ogóle wiadomości nie ogląda?!) do zmasowanego całodobowego prania mózgu przez ogólnopolskie TV, rozliczne media papierowe i portale staje się co najwyżej śmieszne. A już tytułowanie matrixem (to nie do Ciebie!) jest co najwyżej żałosne. Mam nadzieję, że każdy, kto wymyśla takie śmieszne analogie, „Matrixa” sobie obejrzał.

  nKostas 01/02/2013 08:12 Odpowiedz
 • Pingback: Z innej perspektywy | bobrzanie.pl - internetowy nietabloid

 • Po prawie dwóch latach nie zajmowania się aktywną polityką postanowiłem coś – co jakiś czas- naskrobać na Bobrach. Dystans w polityce jest potrzebny bo pozwala na bezemocjonalne przyjrzenie się problemom w oddali od lokalnego tygla politycznego. Nie piszę tego po to, aby udowodnić komuś jaki jestem świetny, ale po to aby uzmysłowić autorom pisującym na Bobrach, że zamiast szukać dziur w drogach międzynarodowych i krajowych warto przyjrzeć się naszym lokalnym.

  Ciąga dalszy komentarza TUTAJ: https://bobrzanie.pl/2013/01/31/cezariusz-rudyk/z-innej-perspektywy

  Cezariusz Rudyk 30/01/2013 22:36 Odpowiedz
 • Adaś – zabij ale „Cezarjusz” nie rozumie co do niego mówisz

  Cezariusz Rudyk 30/01/2013 22:19 Odpowiedz
 • @Cezarjusz czy odmówisz racji paru sloganom które zacytuj
  -” Jak wlazłeś między wrony, to kraczesz jak ony „-,
  -” Kto z kim przestaje, to takim się staje „-.
  Zdaję sobie sprawę, że to co cytuję jest prostackie ale przyglądając się otaczającej mnie rzeczywistości to niestety prostactwo ma rację. Choć by to oparte na rezonansie społecznym, który był wykorzystywany do tak zwanego wykolegowania partyjnych kolegów, aż do znudzenia, by tylko nie zająć się sprawami poważnymi co do których rozważenia oprócz prostactwa trzeba odrobiny mądrości.Pozdrawiam

  Adam Anuszkiewicz 29/01/2013 14:19 Odpowiedz
 • @Cezariuszu,

  Widzisz to jest tak, że krytycy władz centralnych zwykle zupełnie nie widzą tych samych grzechów we władzach lokalnych. Przeraża ich debilna inwestycja daleko, ale ślepną gdy coś takiego dzieje się u nas.

  Nepotyzm w rządzie – masakra. Nepotyzm w mieście czy powiecie – nic strasznego. Zauważmy, że zatrudnianiem dzieci radnych powiatowych w starostwie zainteresowało się tylko Radio Wrocław. Bolec, Istotne, Azart Sat czy Łużyce milczą na ten temat.

  Szkoda, że Ty już radnym nie jesteś. Tak samo jak szkoda że wśród radnych nie ma chyba nikogo, kto by wnikliwie patrzył władzy radzie na ręce. Masz rację, schematy funkcjonowania władzy tam i tutaj są te same. Dlatego potrzebny był w czasach władzy Józefa Burniaka Darek Mucha w radzie, w pierwszej kadencji Piotra Romana – Józef Burniak, a w następnej – Ty i Bogdan. Teraz mamy jakąś iluzoryczną opozycję (radni Hetel i Sakowski coś tam podrygują, ale…)

  Nie wiedziałem, że po wyborach przestałeś być funkcyjnym w PO. Boję się jednak że to jedyna powyborcza autorefleksja bolesławieckiej PO, która chyba nie wyciągnęła z porażki żadnych wniosków. I boję się nie dlatego, że kibicuję PO. Dlatego, że kibicuję jakoś każdej opozycji.

  @Bruner,

  Piszesz: „CBA nie zaszkodziło żadnemu szaraczkowi z miasteczka”

  Myślę, że gdyby zaszkodziło lokalnym „politykom” zamiast szukać wielkich spraw obliczonych na efekt medialny, do których po prostu nie było przygotowane, notowania CBA byłyby wyższe. Analiza przetargów w powiatach i miastach mogłaby dać efekt ciekawszy niż kaloryfer Jamesa Błąda nad walizką z kasą.

  Bernard 28/01/2013 12:01 Odpowiedz
 • Wpadłem na krótko, więc ewentualne uściślenie później, a teraz hasłowo…
  @Bernard, szczegółowo opisałem już to wszystko w art. o katastrofie i w dyskusji pod…
  1. Tylko najważniejsze: intryga „podwójnych” obchodów, pozbawienie ochrony i załadowanie wszystkich do jednego samolotu (na dodatek po kilku awariach), nierozpoznanie stanu lotniska (+uniemożliwienie K.Prezydenta), niewyznaczenie lotniska zapasowego, dopuszczenie do rozmontowania nowoczesnej aparatury lotniskowej nazajutrz po wizycie Tuska, brak niemal obowiązkowego rosyjskiego „przewodnika lotniska” na pokładzie…
  2. Ilu żołnierzy liczyła armia w 2007 a ile liczy teraz?
  3. ??? Polska jest jedynym krajem postkomuny w którym nie przeprowadzono lustracji. Pamiętasz dlaczego – kto zawinił? W którym kraju istnieją zbiory zastrzeżone bezpieki? Na pewno byłoby lepiej dla esbeków i ich kapusiów, którzy animują całe życie polityczne i gospodarcze III RP od mediów mainstreamu poczynając!
  4. Bierzesz wszystko dosłownie? Tu chodzi też o to, że PO to „Jonasz” – ściąga wszystkie klęski świata (np. częstotliwość powodzi).

  @Cezariusz, nieprzypadkowo nie zaprzeczasz podanym faktom? ;-)

  Ja nie próbowałem sugerować, że wszyscy członkowie i zwolennicy PO to szwarccharaktery. Ja informuję (bo media tego nie robią!), że ludzie dopuszczeni do władzy przez PO są do gremialnie do d**y. I chyba celowo tak to zostało ustawione (tylko 1 minister rządu cieni stanął na czele swego resortu, psychiatra zajął się wojną, filolog perski rozwojem regionalnym, obrońca wszystkich polskich aferzystów ministrem sprawiedliwości, ochotniczy strażak od gospodarki, wylany dwukrotnie za zbieranie „haków” szefem służb, celebryci do sportu i zdrowia, ohydny łgarz marszałkiem i tak bez konce). Nikt, kto spieprzył albo kombinował z krewnymi lub znajomymi nie został ukarany…
  Psychomanipulacja to tytuł nieprzypadkowy. Demokracja jest wtedy, kiedy człowiek mając dane podejmuje decyzje. Ludzie oszukiwani przez prestidigatorów medialnych są marionetkami a nie wyborcami! Myślisz że miałbym szansę oferując swój program marionetkom? Pomijam już nawet, że nie mam takich ambicji, ale co najgorsze nie jestem cudotwórcą. A teraz to już tylko cudotwórca przy takim zadłużeniu i stanie gospodarki!
  Moim zdaniem nie tylko krowa ma prawo wypowiadać się o jakości mleka!

  nKostas 27/01/2013 20:42 Odpowiedz
 • @Cezariusz – bardzo rozsądny wpis. Poza wątkiem z CBA. CBA nie zaszkodziło żadnemu szaraczkowi z miasteczka. Jego akcje dotykały – nie taksówkarzy, zmuszonych do instalacji kas fiskalnych (od 2013 próg obrotu 20 tysięcy złotych!) – a np. pewnej celebrytki, która przyjęła pod stołem 120 tys zł. w walizce. Sąd przychylił się do jej interpretacji – że to wynagrodzenie za usługi…

  Dotykały też nie Kowalskiego – A posłanki Cielebąk-Kot-Sawickiej, lub prominentnego lekarza z Warszawy…

  @autor – To nie jest żadna psychomanipulacja. A zwykłe medialne kitowanie głów.

  Np. nonsensowny temat związków partnerskich – kryje strategiczną kwestię odrzucenia, głosami PO-PSL projektu ustawy, która blokowała sprzedaż Ruskim grupy naftowej LOTOS – co miało miejsce w piątek. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Bezrobocie w styczniu: 14%. Podwyżka 45 złotych na ZUS od stycznia dla wszystkich przedsiębiorców.
  Podkreślam sprawę KAS FISKALNYCH. Bo w ciągu ostatniego tygodnia uświadomiłem już DWIE osoby – które nie wiedziały, że muszą już się uzbroić w sprzęcik – o czym nie miały pojęcia, bo żyły losem matki Madzi (właśnie mija rocznica śmierci Madzi) – lub pisowską agresją na wspólnoty homoseksualistów. Jak dociągasz prywatnie 1700 zł obrotu na miesiąc – KASA FISKALNA!

  Odwrócenie uwagi od gorącego tematu fotoradarów + syfu z europejskim patentem, za który polscy przedsiębiorcy zapłacą słono. Ale to nie wyjdzie jak ACTA – bo przedsiębiorcy nie wyjdą na ulice jak studenci w obronie porno. Tylko wszyscy zapłacimy circa 80 miliardów.

  Bruner 27/01/2013 00:36 Odpowiedz
 • Bernardzie
  Dużą frajdę mi sprawiłeś publikując materiał z koncertu Obstawki w starym składzie z „Ostrym i Orłem”.
  Ale do rzeczy. Nie lubię „facebooka” bo grono zadeklarowanych przyjaciół zazwyczaj kłamie albo ładniej mówiąc – mówi to,co adresat chciałby usłyszeć. Wielokrotnie na Bobrach obrywałem za siebie i swoich kolegów z PO ale jakoś żyję i mam odwagę dalej pisać.
  nKostasie. Wierz mi,że nie wszyscy ludzie z platformy to mordercy smoleńscy, złodzieje z AmberGold czy pogromcy kolejarzy. Wkurza mnie jak ktoś dokonuje takich podziałów. Ludzie są mądrzy albu głupi.Uczciwi albo fałszywi.Czarni albo biali.Nie dziw się zatem,że ludzie wolą być „psychomanipulowani” przez PO niż inwigilowani przez CBA. Demokracja ma swoje prawa. Najczęściej się je weryfikuje przy urnie wyborczej. Jeżeli masz w sobie tyle siły to zacznij działać: załóż stowarzyszenie, fundacje a nawet partię polityczną. To dość proste. wystarczy napisać statut i zebrać 15 członków. Czy ktoś Ci tego zabrania? Zmiana sposobu głosowania w miastach w okręgach jednomandatowych daje olbrzymią szansę na zaistnienie lokalnych autorytetów i osobowości. Myślę,że w Bolesławcu po następnych wyborach nastąpi małe trzęsienie ziemi. Jednakże Rada w konfrontacji z Prezydentem czy Wójtem ma małe możliwości. Bycie w opozycji „przećwiczyłem” w ubiegłej kadencji i wierz mi – to cholernie trudne jeżeli chce się być merytorycznym partnerem do rozmów. Trzeba być bardzo dobrze przygotowanym na każdą sesję. Tak na marginesie – warto wiedzieć nad czym się głosuje uszczęśliwiając następnymi daninami mieszkanców. Prezydent Roman to bardzo wymagający przeciwnik polityczny. Wyposażony w grono doświadczonych urzędników i masmedia jest w stanie każdego radnego ośmieszyć. A to broń bezlitosna.
  Dlaczego wprowadzam analogie rządzenia w kraju do rządzenia w mieście? To proste. Mechanizm jest ten sam. Grono wiernych i w miarę merytorycznie przygotowanych urzędników zapewnia długie rządzenie. W zachodnich demokracjach bywa tak,że po wyborach i zmianie władzy zmieniany jest niemal cały aparat i nikt się temu nie dziwi. Tak w mieście nie można mieć pretencji do prezydenta , że wybiera sobie takiego a nie innego zastępcę. Dlaczego ludzie nie chcą słuchać o rosnącym długu miasta, obligacjach czy terenach inwestycyjnych? Bo łatwiejsze jest przejście wyremontowanym rynkiem z fontanną czy też posłuchaniu w TV1 o tym raju na ziemi. Czy to też „psychomanipulacja”? Niektórzy mówią,że promocja.
  Po przegranych ostatnich wyborach w mieście złożyłem rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego koła PO w mieście ale dalej jestem w PO i spokojnie goląc się rano spoglądam w lustro.
  Pozdrawiam życzliwie
  Cezariusz Rudyk

  Cezariusz Rudyk 27/01/2013 00:20 Odpowiedz
 • @Bernard – dobrze ze sie Pan w koncu dowiedzial. Lepiej pozno niz wcale.

  kminek 26/01/2013 19:36 Odpowiedz
 • Moje wnioski z lektury:

  1. Wreszcie wiem, że to rząd PO jest winien katastrofy smoleńskiej. Przyznam, że do dziś nie wiedziałem : )

  2. Muszę powiedzieć znajomym pracującym w Świętoszowie że ich jednostka została zlikwidowana. Ciekawe czy będą zaskoczeni : )

  3. Co do Pitery to zgadzam się całkowicie – żałosna postać. A likwidacja jej „urzędu” oczywiście powoduje brak problemów którymi „urząd” miał się zajmować”. Istnieje teoria (podejrzewam że wymyślona w jakichś lokalnych strukturach PO) że likwidacja CBA zlikwidowałaby problem korupcji a likwidacja IPN mogłaby rozwiązać problem pamięci narodowej co byłoby z korzyścią dla wszystkich : )

  4. Gdyby triumf na mistrzostwach jakiegokolwiek typu zależał od wielkości inwestycji koniecznych do zorganizowania danej imprezy, podejrzewam, że Chińczycy powinni nie tylko zgnoić w nogę Hiszpanów i Włochów ale mieć również złoto w koszykówce.

  Bernard 25/01/2013 15:39 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish