mar 17, 2013
1785 Wyświetleń
0 0

Bolesławianin mistrzem Makroregionu!

Napisany przez

Trwa doskonała passa młodych bolesławieckich brydżystów. Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd do Wrocławia, gdzie w minioną sobotę rozgrywane były Mistrzostwa Makroregionu (województwa Dolnośląskie, Śląskie, Opolskie i Lubuskie) w kategorii młodzików (13-15 lat) i juniorów młodszych (16-18 lat) .

Doskonały wynik osiągnął Rafał Molenda (uczeń I LO na zdjęciu powyżej), który zwyciężył w wśród juniorów młodszych, grając w parze z Dawidem Barzykiem (Gimnazjum 49 we Wrocławiu). Osiągnęli bardzo dobry wynik 66,48 % (turniej 40 rozdaniowy).

Tym samym Rafał uzyskał awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w brydżu sportowym. Tegoroczny finał odbędzie się na Dolnym Śląsku, który jest gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych, w ramach której rywalizować będą młodzi brydżyści w Szczawnie ( 10-14 kwietnia ). Niestety wśród pięciu najlepszych par, które uzyskały awans do finałów nie udało się zmieścić pozostałym naszym zawodnikom.

Doskonale w kategorii młodzików spisali się bracia Jakub i Patryk Patreuhowie (I Prywatne Gimnazjum ), którzy zdobyli srebrny medal. Jest to ich kolejny sukces potwierdzający przynależność do ścisłej krajowej czołówki w tej grupie wiekowej. Bliźniacy zakończyli turniej (30 rozdań) z wynikiem 68,69 %. Bardzo dobrze wypadła również druga para młodzików BKB/MDK Bolesławiec Dominika Łeńska (GS nr 2) – Oskar Łeński (GS nr 3) zajmując 9 miejsce.

Sukcesy bolesławieckiej młodzieży brydżowej możliwe są dzięki ciągłemu szkoleniu jakie prowadzone jest w Bolesławieckim Klubie Brydżowym oraz zajęciom brydżowym w Młodzieżowym Domu Kultury. Szkoleniem zajmują się trenerzy II klasy – Słwomir Zimniak i Roland Lippik.

Wsparcie finansowe Gminy Miejskiej Bolesławiec pozwala na udział naszych zawodników niemal we wszystkich imprezach młodzieżowych organizowanych w Polsce.

Srebrni medaliści Jakub i Patryk Patreuhowie

Wszystkich chętnych do nauki gry w brydża sportowego zapraszamy na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury – w każdy piątek od godz. 15.15 – 19.15 .

Zajęcia prowadzi trener II klasy – Roland Lippik.

 

Informacja i zdjęcia: BKB Bolesławiec

Kategorie:
sport
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish