mrz. 17, 2013
2036 Wyświetleń
0 0

Edukacja czy prewencja? – jak okraść kino Forum

Napisany przez

Portal Istotne.pl proponuje pod intrygującym tytułem: „Zobacz, jak można ukraść pieniądze” obejrzenie filmiku pokazującego, jak dwie prawdopodobnie cwane baby w zmowie z kilkulatkiem i niemowlęciem prawdopodobnie obrobiły na 100 złotych kasę kina Forum. Filmik widzicie powyżej (przynajmniej do czasu, gdy portal Istotne.pl zablokuje jego udostępnianie z YouTube – jak już zablokuje, to obejrzycie go TUTAJ.) 

Przy okazji publikacji filmu portal precyzyjnie opisuje całą technikę prawdopodobnych złodziejek. Na szczęście na końcu tekstu znajduje się informacja, że kasjerka jedynie przypuszcza, że akurat wtedy buchnięto jej stówę. Czyli nie jest pewna a prawdopodobne złodziejki są tylko podejrzane. Tekst opisuje, że sto złotych „zniknęło”.

Całość jest zakończona prewencyjną wypowiedzią rzeczniczki policji. Ani słowa w tej wypowiedzi o poszukiwaniach, czy o wszczęciu dochodzenie. Być może po to w materiał wstawiono Bogu ducha winną rzeczniczkę, abyśmy nie mieli wątpliwości (mimo tytułu), że to jednak prewencja, a nie edukacja.

Redakcję bobrzan zastanawia cel udostępniania przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki takiego filmiku portalowi Istotne.pl. No bo skoro nie edukacja, skoro nie ma pewności, że panie ukradły… A jeśli się okaże, że nie ukradły?

Macie jakiś pomysł? 

Kategorie:
news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Edukacja czy prewencja? – jak okraść kino Forum

   Dodaj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

   Bobrzanie.pl
   pl_PLPolish