mar 17, 2013
3727 Wyświetleń
0 0

Sztafeta PSP Oxpress najszybsza w strefie Jelenigórskiej

Napisany przez

W czwartek, 7 marca na krytej pływalni w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w Sztafetach Pływackich Szkół Podstawowych. Powiat bolesławiecki reprezentowały sztafety Szkoły Podstawowej nr 1, nr 4, nr 5 oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej Oxpress (ekipa tej szkoły na zdjęciu powyżej).

Zawodniczki PSP Oxpress z trenerem Jakubem Jakubowskim

Zawodniczki PSP Oxpress z trenerem Jakubem Jakubowskim

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta rywalizowali na dystansie 8×25 metrów stylem dowolnym. W kategorii dziewcząt najlepiej spisała się sztafeta z PSP Oxpress. Drużyna w składzie: Julita Węglicka, Justyna Kieda, Zuzanna Burdzy, Patrycja Faryna (kl. V) oraz Wiktoria Młodzińska, Jadwiga Węglicka, Hanna Sas, Julita Jośko, (kl. II) zajęła 3. miejsce z czasem 2:27:23. Mimo, iż do awansu w finałach wojewódzkich zabrakło dziewczętom niespełna dwóch sekund, był to dla debiutantek duży sukces. Jest to zespół, który jako jedyny ze startujących sztafet nie miał w swoim składzie żadnej szóstoklasistki. Miesiąc wcześniej drużyna dziewcząt z PSP Oxpress wygrała międzyszkolne zawody w sztafetach rozegranych w Bolesławcu na pływalni Orka. Dziewczęta do startu w zawodach miejskich i strefowych przygotował nauczyciel w-f Jakub Jakubowski.

W kategorii chłopców bardzo dobrze spisała się drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4, w składzie: Michał Stępień, Patryk Rossa, Kacper Trąbczyński, Kamil Krawiec, Jakub Kocełuch, Michał Szkirpan, Oskar Ciochoń oraz Bartosz Graczyk, która z czasem 2:46:31 wywalczyła 3. miejsce na dystansie 8 x 25m stylem dowolnym. Opiekunem sztafety chłopców jest nauczyciel w-f ze szkoły nr 4, Daniel Zięba.

Podczas zawodów miały miejsce również starty indywidualne. Dwa złote medale w stylu klasycznym oraz dowolnym na dystansie 50m zdobyła Agata Knapik (kl. VI SP nr 5). Dwa srebrne medale w stylu grzbietowym oraz w stylu dowolnym na 50m przypadły Izabeli Tkaczyk (kl. VI SP nr 5). Dwa brązowe medale na dystansie 50m stylem motylkowym oraz dowolnym wywalczyła Julita Węglicka z klasy V PSP Oxpress. Na co dzień wszystkie trzy zawodniczki trenują pod okiem Krzysztofa Wróbla i Wiktora Łodygi w UKS Oxpress Bolesławiec.

Sztafeta chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 z trenerem Danielem Ziębą

Sztafeta chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 z trenerem Danielem Ziębą

Wśród chłopców reprezentujących nasze miasto najlepiej zaprezentował się Michał Szkirpan (kl. IV) z SP nr 4, zdobywając brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Zdjęcia: MOS Kamienna Góra, Daniel Zięba, Jakub Jakubowski

Kategorie:
UKS Oxpress
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Sztafeta PSP Oxpress najszybsza w strefie Jelenigórskiej

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish