kwi 2, 2024
2132 Wyświetleń
19 2

Trzecia Noga Piotra Romana i Szymona Chołowni

Napisany przez

Ten piękny baner ortograficzny zawisł na Facebooku co najmniej  jednego kandydata Trzeciej Drogi. Co prawda kandydat kandydował już w wyborach samorządowych z listy Bogdana Nowaka, z listy Platformy Samorządowej (tak się u nas nazywała Obywatelska, gdy nie chciała być obywatelską) a może z jakiejś jeszcze, ale teraz robi to z Trzeciej Drogi. Nazwiska nie wymienię, bo jeszcze ktoś zapamięta i zagłosuje.

Lista Trzeciej Drogi w Bolesławcu, zwanej Trzecią Nogą Piotra Romana, to lista na której nagłą miłością do PSL-u i Szymona Chołowni (pisownia zgodna z ortografią komitetu) zapałało mnóstwo ludzi związanych z obecnie rządzącą w mieście i powiecie władzą. Liderem jest Wojciech Kasprzyk, który wciąż jest przewodniczącym Rady Powiatu, którym został z błogosławieństwa reprezentowanych przez niego w radzie Bezpartyjnych Samorządowców. Miał być kandydatem do sejmiku z listy PO a został kandydatem do Rady Powiatu z listy Trzeciej Drogi. Zdarza się…

Za to jesienny  kandydat Bezpartyjnych Samorządowców do senatu, Kamil Barczyk, też pokochał PSL i teraz kandyduje do sejmiku z Trzeciej Drogi. Praca w służbie zdrowia bywa jednak orką, mimo plonów. Ekipa referendalnego Szymona z referendalnym Władysławem przytuliła jednak więcej sierot po Bezpartyjnych, nawet lokalną liderkę Strajku Kobiet, która po drodze kandydowała jesienią z listy Bezpartyjnych Samorządowców (z osobistym poparciem Piotra Romana) a teraz przeszła ze strajkokobieciej opcji Wypierd….ć do opcji Razem z Mężczyznami Zdecydujemy w Referendum o Naszych Macicach.

Kandydatka Trzeciej Drogi o prawie do aborcji paręnaście dni temu mówiła tak: „Jestem wściekła, że Szymon Hołownia zamyka kobietom usta”
No ale na listę Trzeciej drogi wpisał ją PSL, a nie Polska 2050. A Hołownia i Chołownia z Kosiniakiem to w Bolesławcu niekoniecznie to samo.

W bolesławieckiej ekipie Trzeciej Drogi znalazł się nawet wicestarosta Mirosław Horzempa, który zasiadał przez minione lata w Radzie powiatu dostawszy się tam z listy PiS. To ta partia, członkami której marszałek Hołownia w obecnym Sejmie wyciera podłogi.

Na bolesławieckich listach Trzeciej Drogi więcej jest kandydatów-wędrowniczków i ludzi władzy od lat rządzącej miastem i powiatem, która kocha wystawiać w wyborach pracowników i współpracowników samorządowych firm i instytucji. Bo to gwarantuje przecież niezależność i odwagę cywilną godną radnych.

Niewątpliwie, jeśli ktoś z tych kandydatów się gdzieś dostanie, raczej nie będzie opozycją wobec obecnie rządzących miastem czy powiatem. Bo w znacznej części to koleżanki i koledzy chwilowo wypożyczeni do innej drużyny. Przecież nie jest ważne pod jakim sztandarem wejdą do rad, byle weszli, potem sztandary się pozwija… do stolika usiądzie, karty pracy i zlecenia się rozda na nowo…

Chołownia na grafice Trzeciej Drogi to pewnie lapsus grafika. Ale może też być symbolem tempa rotacji w lokalnej demokracji. Zmiana komitetu co kadencję naprawdę ma prawo utrudniać zapamiętanie nazwisk liderów, nazw komitetów  i własnych ideałów, o ile istnieją.

W sumie jednak chodzi tylko o to, aby kręgosłup giętki zrobił wszystko, co wymyśli głowa.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Trzecia Noga Piotra Romana i Szymona Chołowni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish