mar 25, 2013
2469 Wyświetleń
4 1

Film gimnazjalistów startował w konkursie

Napisany przez

W konkursie „Krótki film w Dialogu” nagradzano 6 najlepszych prac a film uczniów II Prywatnego Gimnazjum zajął miejsce 7. Ale siódme miejsce na 84 nadesłane prace to też sukces a filmik gimnazjalistów i tak jest ciekawą formą promocji Bolesławca.

„Wir sind alle aus dem gleichen lehm gemacht” (Wszyscy jesteśmy z jednej gliny) to filmik opowiadający o tym, jak młodzież Niemiec trafia do Bolesławca, tutaj spotyka Niemca, który osiedlił się w mieście nad Bobrem (w tej roli gościnnie wystąpił Axel Eisenblatter) on zaś wspomina turystom o Glinoludach. Spotykają zatem Bogdana Nowaka i poznają sens Gliniady.

W filmie wystąpili uczniowie gimnazjum:  Maja Szocińska, Maksymilian Góra, Joanna Szachowicz, Weronika Klimczyk i Maciej Buciak, a całość zrealizowano pod opieką nauczyciela, Jacka Maja.

– I tak wygraliśmy wiele, udało nam się nakręcić ten film  i już to jest sukcesem – mówi Jacek Maj. – Było to dla nas duże wyzwanie. Uczniowie wykazali też talent organizacyjny a przy okazji nauczyli się choćby tego jak przeprowadzić z kimś wywiad.

Konkurs „Krótki film w dialogu” został zorganizowany przez dolnośląski Urząd Marszałkowski w ramach obchodów 20-lecia współpracy pomiędzy Dolnym Śląskiem i Dolną Saksonią.

Kategorie:
wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Film gimnazjalistów startował w konkursie

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish