mar 29, 2013
1790 Wyświetleń
0 0

Lód w cenie ryby

Napisany przez

Czytelnik naszego portalu kupił w markecie Carrefour rybę. – W pośpiechu złapałem zważonego i popakowanego mintaja – mówi klient sklepu. – Gdy wyjąłem rybę z lodówki, to doznałem szoku – warstwa lodu była tak gruba jak płat ryby. Coś tu jest nie tak, nie kupowałem lodu, kupowałem rybę.

Czytelnik zważyłem rybę przed rozmrożeniem oraz po rozmrożeniu i odlaniu wody. Efekty udokumentował na zdjęciach, które widzicie powyżej. Różnica w wadze ryby wynosi niemal 30%.

Zdjęcia wraz z opisem przypadku wysłaliśmy do Carrefour Polska z prośbą o komentarz. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

„Przedstawiony na zdjęciu produkt to mrożony filet z mintaja. Wg deklaracji producenta zawartość glazury może wynosić 35%. Taki opis do produktu znajduje się na stoisku. Na podstawie przesłanych przez Pana zdjęć można wyliczyć, że w tym przypadku zawartość glazury wyniosła trochę ponad 28% wagi pierwotnej, co oznacza, że była nawet niższa od deklarowanej przez producenta.”

„Glazura” to lód. Ryby się glazuruje zamrażając je w wodzie , aby przedłużyć ich trwałość nawet do 3 lub 4 miesięcy. Informacja o glazurze powinna być zawarta na produkcie.

Pretensje naszego czytelnika o lód dodany do ryby są co prawda bezzasadne, może jednak dochodzić od marketu brakującej ilości lodu (lub ekwiwalentu), skoro w jego wypadku „zawartość glazury wyniosła trochę ponad 28% wagi pierwotnej, co oznacza, że była nawet niższa od deklarowanej przez producenta.”

Życzymy udanych świątecznych zakupów. 

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Lód w cenie ryby

     Dodaj komentarz

     Twój adres email nie zostanie opublikowany.

     The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

     Bobrzanie.pl
     pl_PLPolish