kwi 9, 2013
2298 Wyświetleń
0 0

Ścieżka zmysłów z błędami

Napisany przez

Projekt edukacyjny uczy, że nie mamy gruczołów płciowych tylko „guczoły płuciowe” a dziennie pokonujemy pieszo około 547.94 km!

Tak alarmuje nasz czytelnik, który zrobił zdjęcia tablicy „Ścieżka zmysłów” w Parku Waryńskiego. Faktycznie, edukacyjna tablica jest co najmniej dziwna, co widzicie na zdjęciach.

ścieżka zmysłów 3– Wiemy o błędach i mamy wydrukowaną tablicę już po zmianach a błędy zostały wyeliminowane – mówi Magdalena Głogowska, prezes stowarzyszenia Trójrzecze, które realizowało projekt ekologiczny Ekoskapady (jednym z jego efektów jest właśnie tablica w parku). – To był błąd grafika, który ostatniej chwili nie naniósł poprawek. Nowa tablica jest gotowa i wkrótce zwiśnie zamiast starej. Do tej pory nikt tych błędów nie zauważył.

Pani prezes podkreśla, że tylko ta tablica zawiera błędy.

Na cały projekt Ekoskapady wydano 150 000 zł z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Urzędu Miasta Bolesławiec. To jednak oczywiście nie tylko tablice. Projekt trwał dwa lata  składały się na niego głównie zajęcia z dziećmi i młodzieżą. ale także inwentaryzacja przyrodnicza czyli badanie tego, jakie gatunki zwietrząt i roślin występują na terenie miasta. Był także regionalny konkurs fotograficzny no i „Ścieżki zmysłów”. Ta w Parku Waryńskiego zachęca do chodzenia boso, informuje co chodzenie boso daje i pozwala na przetestowanie tej przyjemności na sobie i, na przykład, na szyszkach.

Więcej efektów projektu można poznać na specjalnej stronie internetowej będącej efektem projektu. Stronę znajdziecie TUTAJ.

ścieżka zmysłów

Kategorie:
fotoszopka · news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Ścieżka zmysłów z błędami

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish