kwi 15, 2013
3131 Wyświetleń
1 0

Puchar Prezesa DOZP dla Izabeli Tkaczyk

Napisany przez

13 kwietnia w Legnicy odbyła się już III edycja zawodów pływackich o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. W imprezie pod patronatem honorowym Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego wzięło udział 170 pływaków i pływaczek z 14 klubów województw dolnośląskiego i opolskiego. Bolesławiec reprezentowały Izabela Tkaczyk (r. 2000) oraz Julita Węglicka (r.2001). Reprezentowały godnie.

Każda z zawodniczek mogła wystartować w maksymalnie trzech konkurencjach. Dla Izabeli Tkaczyk były to trzy „złote” konkurencje. Zawodniczka UKS Oxpress wróciła do domu z kompletem złotych medali oraz statuetką dla najlepszej zawodniczki w swojej kategorii wiekowej. Izabelę w zmaganiach sportowych bardzo wspiera tata, Andrzej Tkaczyk (na zdjęciu z córką powyżej):

– Jestem bardzo dumny z córki. Iza pod kierunkiem trenerów UKS Oxpress (W. Łodyga i K. Wróbel – przyp. red.) zrobiła ogromne postępy, zwłaszcza w stylu klasycznym. Mieliśmy zamiar szturmem zdobyć pierwsze miejsca podczas niedawnych Mistrzostw Polski Okręgu Dolnośląskiego, ale forma przyszła o trzy tygodnie za późno. Niemniej jednak bardzo się cieszę.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również młodsza koleżanka Izabeli, Julita Węglicka, która zajęła 2 miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz pierwsze miejsce w swojej koronnej konkurencji – 100 m motylkiem. Do kompletu medali i trzeciego miejsca na podium na 100 m stylem klasycznym zabrakło Julicie niespełna pół sekundy, mimo to kolejny raz poprawiła rekord życiowy na tym dystansie.

Julita Weglicka

Julita Weglicka

Mimo skromnej reprezentacji, klub UKS Oxpress, dzięki doskonałym wynikom obu dziewcząt uplasował się na piątej pozycji w klasyfikacji medalowej. Podczas imprezy zabrakło niestety najlepszej zawodniczki, Agaty Knapik. Agata, jako jedyna reprezentantka Bolesławca i jedna z najlepszych zawodniczek na Dolnym Śląsku,  brała w tym czasie udział w warsztatach pt. „Zostań mistrzem”, organizowanych dla kadry wojewódzkiej młodzików przez Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki w Nowej Rudzie .

Warto wspomnieć również o dobrym wyniku byłego reprezentanta Bolesławca, Huberta Parzyńskiego (r.2002). Hubert, podobnie jak dziewczęta z UKS Oxpress, startował niegdyś w barwach klubu TOP Bolesławiec. Jednak po perturbacjach personalnych i rozwiązaniu przez prezesa TOP sekcji pływackiej, reprezentuje obecnie klub sportowy Orka Lubań. Podczas zawodów wywalczył dwa srebrne medale na dystansie 100 i 200 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na  50m stylem motylkowym.

Julita Węglicka (od lewej), Iza Tkaczyk i Hubert Parzyński.

Julita Węglicka (od lewej), Iza Tkaczyk i Hubert Parzyński.

Również 13 kwietnia w Zgorzelcu odbyła się II  edycja lokalnych zawodów pływackich „O uśmiech dziecka”, podczas których wystąpiła liczna reprezentacja młodzików z UKS Oxpress. Niestety organizatorzy do dnia dzisiejszego nie opublikowali wyników końcowych. Gdy  tylko zostaną  podane do wiadomości publicznej, poinformujemy o tym czytelników portalu.

WYNIKI:

Izabela Tkaczyk (r.2000)

złoty medal 100m stylem dowolnym,  czas 1:07,47

złoty medal 100 m stylem klasycznym, czas 1:28,82

złoty medal 200 m stylem zmiennym, czas 2:48,13

 

Julita Węglicka (r. 2001)

złoty medal 100 m stylem motylkowym, czas 1:28,70

srebrny medal 200 m stylem zmiennym, czas: 3:00,57

4. miejsce 100 m stylem klasycznym, czas 1:38,59

 

Kategorie:
UKS Oxpress
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish