Kwi 18, 2013
3131 Wyświetleń
0 0

Karol Nowak z I LO dostał indeks do szkoły policyjnej

Napisany przez

Bolesławiecki licealista został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej i zdobył indeks Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.  Indeks jest dla niego szczególnie cenny, bo laureat swoją przyszłość wiąże ze służbami mundurowymi. Karol  to uczeń klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego z Bolesławca.

W Olimpiadzie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie udział wzięło 204 uczestników z całej Polski. Zmagania składały się z trzech etapów. Pierwsza część  to praca pisemna na wybrany temat spośród podanych przez Komitet Główny Olimpiady. Drugi etap miał formę testu wiedzy i odbywał się za pośrednictwem Internetu na terenie szkoły, której uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu. Trzeci etap odbył się już w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i składał się z egzaminu ustnego oraz sportowego. Nagrodą główna było właśnie 15 indeksów na studia cywilne w WSPol. Oprócz indeksu Karol Nowak wygrał także dla swojej szkoły nagrodę rzeczową w postaci roweru stacjonarnego.

Opiekunem olimpijczyka był jego nauczyciel – Edward Florków.

Pomocy w przygotowaniach do zmagań olimpijskich udzieliła również oficer prasowy z bolesławieckiej Komendy Powiatowej Policji, Anna Kublik-Rościszewska (na zdjęciu powyżej wraz z laureatem).

 

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Skup niewybuchów w Świętoszowie

W  Świętoszowie w składzie złomu Żandarmeria Wojskowa wykryła wczoraj pociski artyleryjskie z materiałem wybuchowym, niewybuchy z […]

Zamknij