Kwi 29, 2013
1641 Wyświetleń
0 0

Maciej Szewczyk powołany na zgrupowanie Reprezentacji Polski w Legnicy

Napisany przez

19 – letni Maciej Szewczyk  (na zdjęciu u góry po prawej) trzeci raz został powołany do Reprezentacji Polski U19. Weźmie udział w zgrupowaniu w Legnicy i prawdopodobnie w meczu sparingowym z reprezentacją Bośni i Hercegowiny. Piłkarz niemieckiego klubu TSV Alemannia Aachen jest wychowankiem BKSu Bobrzanie.

– Cieszę się z powołania, tym bardziej gdyż jest to zgrupowanie niedaleko Bolesławca – mówi Maciej. – Dlatego serdeczne zapraszam na mecz z Bośnią i Hercegowina wszystkich kibiców z Bolesławca.

Maciej jest lewym obrońcą. Jest też synem Zbigniewa Szewczyka, bolesławianina, byłego piłkarza m.in. Zagłębia Lubin. Bolesławieckie początki kariery w BKS-ie wspomina bardzo ciepło.

– Przeżyłem bardzo dobre i miłe czasy w BKS-ie. Zostanie on zawsze moim pierwszym klubem i jak jestem w Bolesławcu to zawsze z przyjemnością idę na obiekt MOSIRu, żeby obejrzeć mecz BKSu i powspominać stare czasy – mówi piłkarz.

W marcowym meczu Polska – Gruzja wygranym 3:1 (2:1) Maciej spędził na boisku 65 minut i przekonał do siebie selekcjonera reprezentacji U 19, Marcina Sasala.

– Na pewno jest to chłopak, który w tej chwili jest na tyle dobry piłkarsko, że nie mam wątpliwości, iż powinien być powołany – powiedział Marcin Sasal dla portalu Bobrzanie.pl. – Czeka nas poważny turniej i Maciej ma dużą szansę, aby w nim zagrać. Tym bardziej, że jest wszechstronnym piłkarzem, może zagrać nie tylko jako obrońca, ale i na lewej pomocy a nawet, w razie problemów, na środku obrony. To lewonożny, wszechstronny, bardzo ofensywny piłkarz, który sprawdził się jak dotychczas świetnie w naszym zespole.

Trener reprezentacji U19 docenia pracę, jaką wykonano z Maciejem w Bolesławcu, ale i tradycje rodzinne.
– Jest wielu zawodników z małych klubów, ale niewielu udaje się wejść na ten poziom gry, aby dostać powołanie do reprezentacji – mówi Sasal. – Myślę, że tutaj sporą rolę odegrały geny i tradycje rodzinne – ponad dwieście występów jego ojca w ekstraklasie robi wrażenie. Na pewno dzięki podejściu do treningu ojca i klubu z Bolesławca Maciej miał bardzo dobry początek.

Obecne zgrupowanie odbędzie się w dniach 12-16 maja 2013 roku w Legnicy. Zgrupowanie rozpocznie się w dniu urodzin Macieja. Będzie to ostatni sprawdzian kadry U-19 przed turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Europy, który zostanie rozegrany na początku czerwca (5-10.06) na terenie województwa pomorskiego.

Mecz sparingowy Polska – Bośnia i Hercegowina w kategorii wiekowej U-19 rozpocznie się z 15 maja o godzinie 17 na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy (stadion Miedzi Legnica). Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Foto: GKS Bogdanka Łęczna

Kategorie:
sport
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Maciej Szewczyk powołany na zgrupowanie Reprezentacji Polski w Legnicy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Stłuczka koło straży

  Tuż przy siedzibie Państwowej Straży Pożarnej taksówkarz wymusił pierwszeństwo. Skończyło się bez obrażeń.  Bolesławiecki taksówkarz […]

  Zamknij