Maj 23, 2013
1092 Wyświetleń
0 0

Menedżer Roku, ale nie zdaniem internautów

Napisany przez

Prezydent Bolesławca Piotr Roman otrzymał tytuł Samorządowy Menedżer Roku 2012 w województwie dolnośląskim w VIII edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki 2012. Jednocześnie zbiera fatalne oceny wśród internautów.

“Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez redakcję dziennika “Puls Biznesu” i czołową firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC. Ranking „Filary Polskiej Gospodarki” ma na celu wyróżnienie firm i samorządów, których działalność ma szczególny wpływ na rozwój regionu.” – dowiadujemy się z serwisu bolesławieckiego magistratu.

– Jest to dla naszego miasta zaszczytne wyróżnianie i szczególny powód do dumy, gdyż zostało ono przyznane dzięki głosom innych jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu – mówi w tejże informacji prezydent Piotr Roman (trzeci od lewej na zdjęciu powyżej).

No właśnie, w ocenie innych samorządowców Piotr Roman jest Menedżerem Roku. Gorzej jest z oceną mieszkańców. Otóż 12 kwietnia opublikowaliśmy na bobrzanach tekst: “Ceniony prezydent Roman“.  Chcieliśmy pokazać jak pozytywnie oceniane są rządy prezydenta na portalu niezależnym od władz miasta, od jego zwolenników czy przeciwników.

Strona portalsamorządowy.pl pyta mieszkańców o oceny włodarzy. Portal zachęca w ten sposób do oceniania przebiegu kadencji tych, którzy rządzą. Piotr Roman wypadł w ocenie  bardzo dobrze.

W sondzie można zagłosować w trzech kategoriach, oceniając działania prezydenta w zakresie inwestycji miejskich czy sytuacji społeczno-gospodarczej i rynku pracy. Trzecia kategoria to zarządzanie urzędem i usługami dla mieszkańców.

W każdej z tych kategorii Piotr Roman miał 12 kwietnia więcej pozytywnych niż negatywnych ocen. Wyniki widzicie poniżej:

Ocena działań Piotra Romana - portalsamorządowy.pl

Niestety, po opublikowaniu przez nas wyników sondy i linku do niej, bolesławianie zaczęli gremialnie głosować w kilka dni zmieniając zupełnie ocenę pracy Piotra Romana. Wyniki okazały się miażdżące. Można wysnuć wniosek, że przed publikacją dobrych wyników oceny pracy prezydenta na naszym portalu mało kto w Bolesławcu wiedział o takiej sondzie.

Poniżej wyniki sondy na 21 maja:

portal samorządowy wyniki na 21 maja

Oczywiście wiarygodność sondy internetowej na Portalu Samorządowym jest ograniczona, ale trudno uznać za wiarygodną także ocenę innych jednostek samorządowych. Fakt że wprawiła ona w dumę pana prezydenta nie zmienia tego, że tytułu Menedżera Roku nie przyznali mu mieszkańcy a ci, którzy pod jego rządami nie mieszkają.

Ci, którzy mieszkają, nie tylko głosowali, ale i komentowali w internetowej sondzie. Zanim podaliśmy link do sondy, komentarze były zaledwie 2, dziś jest ich 16. Oto one:

 • Jan2013-04-17 15:27:19
  Wszystko prawda.Jedynie co wyszło i co widać to zrobiona przez architekta miejskiego Piotra Żaka rewitalizacja miasta.Miasteczko odżyło wizualnie.Roman pozbył się fachowca od zabytków kiedy czarna robota została zrobiona.Teraz miasteczko powoli stacza się do czarnej dziury.
 • Wyborca 2013-04-16 10:29:26
  Co innego sonda w internecie, a co innego realne życie i wybory. Dostęp do komputerów mają w większości ludzie raczej młodzi, wykształceni, którzy widzą jak miasta się stacza, co wyraźnie widać po wynikach. Niestety w Bolesławcu zaspokaja się w większości potrzeby osób starszych i daje im się to co dla nich jest ważne. Dlaczego? bo to żelazny elektorat, który nauczono odpowiedzialności i chodzenia do wyborów. Do tego wsparcie z ambony i wybory wygrane. Tak to się moi drodzy robi u nas. Jedyna nadzieja, że ludzie ruszą dupska i pójdą do wyborów bo frekwencja nie powala.
 • Barbara2013-04-16 07:42:14
  Słupki poparcia drastycznie spadły Panu Romanu,gdy sonda została”upubliczniona”.Roman to skrupulatnie czyta,obserwuje,zatrudniając w Ratuszu sztab ludzi.Wszystko przemija,nawet najdłuższa żmija.
 • Dorota2013-04-13 10:50:48
  Bardzo się zawiodłam na panu. 3 x NIE
 • Po pierwsze mieszkaniec2013-04-12 12:26:45
  Ziemianinie, ja dowiedziałem się o sondzie przez bolesławiecki portal. Można zauważyć jak w ciągu kilku godzin ludzie negatywnie ocenili prezydenta. Jak dla mnie inwestycje ok, szkoda tylko, że zadłużone miasto i w związku z tym powoli podnosi się diametralnie podatki i opłaty w mieście. Nie podoba mi się też to, że miasto stało się sielanką dla ludzi z komitetu prezydenta. Mówi się już u nas nawet chcesz pracę? zapisz się do jedynie słusznego komitetu :/
 • Złe wieści dla miasta2013-04-12 10:34:39
  Niegospodarność obrotem nieruchomościami.Afera na trzy prokuratury ze sprzedażą działki przy Zgorzeleckiej-Łokietka,która dotąd ciągnie się jak smród po gaciach.Obsadzanie dyrektorów spółek miejskich i zakładów budżetowych z klucza partyjnego.Okropnie zasłużył i zadłuża nadal miasto.Najwyższe podatki w okolicy.Przeciwnik niezależnej kultury i sztuki.Intrygant.
 • ziemianin2013-04-12 10:14:16
  Fajne takie sondy, o których nikt nie wie:) z drugiej strony ktoś Prezydenta wybrał… po raz 3
 • Tadeusz2013-04-12 09:45:38
  Tomek? ten Tomek z UM? hahaha
  Powiem po nauczycielsku panie nauczycielu: PAŁA ze wszystkich dziedzin!, bo wszystko na krechę. W szkole też już Pana nie chcemy.
 • Natalia2013-04-12 09:40:47
  Fatalnie zarządzane miasto.Zadłużony budżet.Nietrafione inwestycje,kosztochłonne,niebilansujace się.Skłócony z wszystkimi opcjami politycznymi,intrygant,kombinator.Nie lubiany w mieście.Brak bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami.
 • Piotrek2013-04-12 09:40:36
  Zapomniałeś napisać o najdroższym cmenatrzu w Polsce !
 • bolesławianin2013-04-12 09:32:11
  do Tomek, Roman dobry gospodarz ??? błagam Cię, jakos nie widzę żeby miasto kwitło, mamy najwyższy podatek od nieruchomości, najwyższe ceny za przedszkola, jeśli tak wygląda dobre gospodarowanie to ja podziękuję
 • gog2013-04-11 18:58:06
  Z życiorysu wynika że w swoim życiu facet był nauczycielem i… zasiadał :)
 • Malkontent2013-03-15 14:22:31
  W wyborach w 2014 r. uzyska w I turze minimum 75% głosów poparcia.
 • Tomek2012-11-27 18:31:03
  Wybitny strateg. Bardzo dobry gospodarz. Człowiek prawy i uczciwy. Brawo, nie jedno miasto chciało by mieć takiego gospodarz. Miasto kwitnie i się rozwija.
 • Panna z wieży2012-05-15 10:27:34
  Janie, prawie wszystko na kredyt. Miasto tonie w długach.
 • Jan2012-01-17 16:36:33
  Bardo dobry gospodarz. Takich Prezydentów zazdroszczą w wielu miastach.

 

Jeśli chcecie wyrazić swoje zdanie o pracy Piotra Romana, zagłosować możecie TUTAJ.

FOTO: UM Bolesławiec

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Menedżer Roku, ale nie zdaniem internautów

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Nielegalnie handlowali tytoniem

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozprowadzanie i posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Grozi za to kara nawet do...

  Zamknij