cze 9, 2013
3553 Wyświetleń
0 0

Czerwcowe sukcesy pływaczek z UKS Oxpress

Napisany przez

Czerwiec to ostatni miesiąc pływackich zmagań przed wakacyjną przerwą. Zawodniczki UKS Oxpress, trenujące pod okiem Wiktora Łodygi oraz Krzysztofa Wróbla potwierdziły wysoką formę, okupując niemal wszystkie miejsca na podium podczas II OTWARTYCH ZAWODÓW DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU STYLEM DOWOLNYM NA DYSTANSIE 25m i 50m, które odbyły się 1 czerwca w Bolesławieckim Parku Wodnym ORKA.

W zawodach wzięło udział około 40 dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

W kategorii dziewcząt 6-9 lat, na dystansie 25 m I miejsce zajęła Jadwiga Węglicka (8l. – w środku na zdjęciu powyżej) uzyskując czas 0:17,18, wyprzedzając o ponad 5 sekund drugą zawodniczkę.

W kategorii dziewcząt 10-13 lat na dystansie 50m podium należało już wyłącznie do dziewcząt z UKS Oxpress:

I miejsce – Izabela Tkaczyk (13l.) – czas 0:30.13
II miejsce – Agata Knapik (13l.)- czas 0:30.33
III miejsce – Julita Węglicka (12 l.) – czas 0:33.66

Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasowała się trenująca od niedawna w klubie Patrycja Faryna (12l.). Niestety ani organizator zawodów Klub Pływacki Masters ani Basen Orka nie udostępnili na swoich stronach www oraz profilach Facebook czasów oraz miejsc pozostałych uczestników zawodów. Miłym akcentem ze strony organizatorów zawodów było obdarowanie wszystkich dzieci, które wzięły udział w zawodach, darmowym biletem wstępu na basen.

I miejsce Izabela Tkaczyk, II miejsce Agata Knapik, III miejsce Julita Węglicka

I miejsce Izabela Tkaczyk, II miejsce Agata Knapik, III miejsce Julita Węglicka

8 czerwca we Wrocławiu odbyła się ostatnia już w tym sezonie Dolnośląska Liga Pływacka Szkół Podstawowych Klas VI. Bolesławiec reprezentowały Izabela Tkaczyk oraz Agata Knapik. Oto wyniki:

50 m stylem dowolnym

II miejsce Agata Knapik, czas 0:30.46,44

IV Miejsce Izabela Tkaczyk, czas 0:30.94,42

 

200 m stylem grzbietowym

IV miejsce Agata Knapik, czas 2:41.75

VI miejsce Izabela Tkaczyk, czas 2:43.59

Finalistki Dolnośląskiej Ligii Pływackiej - miejsce II Agata Knapik, miejsce IV Izabela Tkaczyk

Finalistki Dolnośląskiej Ligii Pływackiej – miejsce II Agata Knapik, miejsce IV Izabela Tkaczyk

Po czterech edycjach, w klasyfikacji generalnej, Agata Knapik jest druga, a Izabela Tkaczyk – czwarta. To doskonałe wyniki, zważywszy, że w każdej edycji ligi brało udział ponad 90 zawodniczek z całego Dolnego Śląska, a Agata prezentuje wysoką formę niezmiennie od ponad dwóch lat. W 2011 roku zajęła 3. miejsce, w ub. roku była liderką rankingu, a w tym roku przegrała jedynie z mistrzynią Dolnego Śląska, Weroniką Górecką z MKS Juvenia Wrocław.

8 czerwca odbyła się w Zgorzelcu również ostatnia, IV edycja zawodów „O uśmiech Dziecka”, organizowana przez UKS Energetyk Zgorzelec, w której z sukcesem wzięła udział liczna grupa pływaków i pływaczek z  UKS Oxpress. O wynikach zawodów poinformujemy wkrótce, jak tylko organizator opublikuje oficjalne wyniki.

Kategorie:
UKS Oxpress
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish