cze 20, 2013
6287 Wyświetleń
0 0

Ceramiczny komin przy Hutniczej

Napisany przez

IMG_6727Przy ulicy Hutniczej w Bolesławcu stary komin został pomalowany w stempelki. 27 – metrowa reklama Ceramiki Bolesławieckiej Kalich z daleka przyciąga uwagę i jest chyba najciekawszym pomysłem na reklamę ceramiki w mieście ceramiki. 

Komin, który stał tu jeszcze przy przedwojennym zakładzie ceramicznym trzeba było obniżyć ze względów bezpieczeństwa o niemal dwa metry, wyremontować i umocnić. Na profesjonalistów od malowania takich budowli właściciel firmy musiał czekać cztery miesiące. Warto było, bo choć usługa nie była tania i roboty zakończono dopiero dwa dni temu, to komin już przyciąga uwagę i widoczny jest z bardzo daleka. Wkrótce będzie również iluminowany.

Ceramika Bolesławiecka Kalich przy Hutniczej mieści się dopiero od roku, wcześniej produkowała ceramikę w Czernej.

Komin nie jest używany i pełni rolę jedynie ozdobno-reklamową. Aż żal, że na ten pomysł nie wpadły wcześniej Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, mające znacznie bardziej efektowne i większe kominy. Bez wątpienia zdjęcia miasta ze stempelkowanymi kominami obiegłyby świat i rzesze ludzi dowiedziałyby się o mieście ceramiki.

IMG_6723

IMG_6721 IMG_6722 IMG_6726 IMG_6718

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Ceramiczny komin przy Hutniczej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish