cze 22, 2013
1652 Wyświetleń
0 0

„Pierwsze” ma głos

Napisany przez

Zazwyczaj ostatnie tygodnie nauki to okres podsumowań i ocen, ale dla licealistów z I LO to także emocjonujący czas rozstrzygnięć wielu olimpiad i konkursów oraz równie spektakularnych, choć spontanicznych przedsięwzięć. I tak sukcesem zakończył się udział reprezentacji dziewcząt I LO na Finale Ogólnopolskim w Biegach Rozstawnych w Łodzi.

Licealistki : Wiktoria Zembrzuska, Beata Cieśla, Dominika Kamińska i Ewa Ochocka (na zdjęciu) – które jako mistrzynie Dolnego Śląska reprezentowały nasze województwo w sztafecie szwedzkiej (100, 200, 300, 400 m)- wróciły z IV miejscem w Polsce.

Niemal w tym samym czasie, w Białymstoku odbywał się etap centralny Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”, w którym na 4 uczestników zakwalifikowanych z Dolnego Śląska – znalazły się licealistki Karolina Filistyńska i Aleksandra Łowicka. W olimpiadzie, w której eliminacjach wzięło udział ponad 2 tys. uczniów z kraju – Karolina zdobyła 8 miejsce w Polsce, a Ola tytuł finalistki.

Równie emocjonujące okazało się rozstrzygniecie konkursu ogłoszonego przez posła Adama Lipińskiego i europarlamentarzystę Ryszarda Legutkę, w którym o główną nagrodę – wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli walczyło wielu licealistów z naszej szkoły. Szczęście uśmiechnęło się do pierwszoklasistki Klaudii Szymków, która spędzi kilka najbliższych dni w stolicy Belgii.

Voice of pierwsze

Voice of pierwsze

Po tym dość wytężonym okresie, który zaowocował pasmem sukcesów przyszedł czas na relaks i zabawę, które w ostatni piątek przygotował Samorząd Uczniowski. W autorskiej wersji popularnych programów odbył się „The Voice of Pierwsze”. Wykonawców oceniało jury, którego zbieżność z celebrytami nie była przypadkowa, a nawet wręcz uderzająca, a jako że Mozil, Foremniak, Zapendowska, Chylińska, Rodowicz, nawet Wojewódzki – w szkolnej wersji byli dużo sympatyczniejsi, dlatego koncert zgromadził w auli liczną publiczność. I choć konkurs odbywał się „z przymrużeniem oka”, to wykonawcy wykazali się talentem i profesjonalizmem, co podkreślali zaproszeni na koncert goście – młodzież z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Siegburgu. Warto bowiem dodać, że równolegle realizowany był program wymiany uczniowskiej, o którym napiszemy wkrótce.

Tekst i zdjęcia: I LO

Kategorie:
news · sport
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish