cze 26, 2013
2442 Wyświetleń
0 0

Święto pływaków na Orce

Napisany przez

23 czerwca, w ramach Dni Miasta, na basenie Orka odbyły się zawody pływackie pod nazwą Bolesławiecka Setka Pływacka oraz I Memoriał Bolesława Mareckiego. Organizatorami imprezy byli Klub Pływacki Masters, Kryta Pływalnia ORKA oraz MOSiR Bolesławiec, przy współfinansowaniu Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Zawody zostały rozegrane w kategoriach wiekowych oraz w kategorii open, z podziałem na kobiety i mężczyzn. Zawodnicy mieli za zadanie przepłynąć 100m każdym stylem oraz dodatkowo, w ramach memoriału, 100m stylem zmiennym. Gośćmi specjalnymi zawodów byli Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego, pan Zbigniew Dubiel oraz córka pierwszego bolesławieckiego trenera pływania, pani Ewa Marecka wraz z córką.

Każdy z uczestników, który stanął na podium, otrzymał pamiątkowy dyplom z uwzględnieniem osiągniętego czasu w danym stylu, dodatkowo w klasyfikacji generalnej puchar oraz nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów sportowych. Nagrody wręczali Dorota Biernat, prezes Klubu Pływackiego Masters, Robert Tomczyk, prezes Orki oraz pani Ewa Marecka. Mimo niewielkiej frekwencji ze strony uczestników, atmosfera która towarzyszyła poszczególnym startom mogła się równać z tą, która panuje podczas wyścigów olimpijskich. Nie zabrakło dramatycznych momentów, kiedy o zwycięstwie decydowały ułamki sekund, a perfekcyjny start ze słupka zakłócił spadek okularów po skoku do wody. Niemniej jednak gratulacje dla organizatorów za świetną atmosferę i sprawną organizację oraz współpracę z zawodnikami i ich opiekunami. Szkoda tylko, że informacja o zawodach ukazała się na krótko przed terminem – można było powiadomić okoliczne miejscowości i kluby, które mogłyby wystawić reprezentacje we wszystkich kategoriach wiekowych, co uczyniłoby Bolesławiecką Setkę jeszcze bardziej widowiskową.

W kategorii kobiet podium we wszystkich kategoriach wiekowych zdominowały zawodniczki UKS Oxpress Bolesławiec: Agata Knapik, Klaudia Petters, Julita Węglicka, Patrycja Faryna, Jadzia Węglicka i Karolina Mielnik. Zabrakło Izabeli Tkaczyk, która z powodu kontuzji zmuszona była do rezygnacji ze startu w zawodach. W kategorii mężczyzn z UKS Oxpress kilkukrotnie w swojej grupie wiekowej stawał na podium Dawid Lachowski.

Wart uwagi jest również start niepełnosprawnego Marcina Klimkowskiego, który przy niesamowitym aplauzie publiczności, zawodników oraz sędziów z sukcesem ukończył starty na dystansie 100m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym, udowadniając, że pływanie to sport, który mogą uprawiać wszyscy.

WYNIKI – klasyfikacja generalna kobiet

I miejsce Agata Knapik

II miejsce Klaudia Petters

III miejsce Julita Węglicka

WYNIKI – klasyfikacja generalna mężczyzn

I miejsce Wiktor Łodyga

II miejsce Jonasz Szkirpan

III miejsce Kordian Różnicki

 

Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne są pod tym linkiem:

http://www.mosir.boleslawiec.pl/sites/default/files/users/moderator/100plywacka/komunikat_100_23.06.2013_1.1.pdf

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy:

[fbphotos id=611688162198059]
Kategorie:
sport · UKS Oxpress
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish