cze 27, 2013
8002 Wyświetleń
2 1

Bruk jak puzzle

Napisany przez

kata-mozaika-granitowaSą różne sposoby na dekorację placów, alejek, chodników czy tarasów. Jednym z pomysłów, który nie powoduje ogromnych kosztów i pozwala szybko wykończyć powierzchnię jest Mozaika KATA oferowana przez firmę z podbolesławieckiej Łąki.

Kliknij w to zdjęcie i zobacz katalog wzorów

Kliknij w to zdjęcie i zobacz katalog wzorów

 

To mozaika granitowa w postaci gotowych elementów na nośniku betonowym przeznaczona do dekoracji wszelkiego rodzaju placów, chodników, tarasów itp. To produkt dzielony na części, które montowane są jak puzzle w miejscu przeznaczenia. Dzięki temu sam montaż trwa wielokrotnie krócej niż w przypadku tradycyjnego układania kostki.

Kostka granitowa powinna spełniać nie tylko cele praktyczne, ale również cieszyć oko swoim widokiem. Używając kolorowych kostek podkreślamy wzór układanej nawierzchni. Kolorystykę nawierzchni musimy dobrać odpowiednio do otoczenia. Ciekawy efekt daje nam dobieranie koloru kostki na zasadzie kontrastu z otoczeniem. Kolorystyka bruku granitowego składa się z palety paru podstawowych barw: jasno szarej, czarnej, szarej, brązowej, czerwonej i żółtej. Nasze krajowe kolory to głównie jasnoszare, szare i żółte. Popularne kolory czarny i czerwony to granity szwedzkie. Na rynku dostępnych jest wiele innych kolorów granitu, ale są rzadziej używane w brukarstwie. Najpopularniejszy – jasno-szary granit wykorzystuje się jako główną kolorystykę nawierzchni. Więcej kolorów używa się do dekorów i rozet które upiększają i podkreślają kształt nawierzchni.

photo-how-it-works_PL

Prace brukarskie, powinny być proste jak układanie puzzli. Szeroka gama kolorów oraz struktura kamienia umożliwia tworzenie ciekawych kompozycji: herb, logotypów, motywów florystycznych, czy ulubionych obrazów.

W takiej postaci mozaika dociera do klienta

W takiej postaci Mozaika KATA dociera do klienta

Ręczne wykonanie nadaje mozaice niepowtarzalnego uroku i unikalnego wyglądu, a zastosowany materiał czyni ją odporną na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Granit, bazalt, porfir z których robione są te mozaiki są całkowicie odporne na mróz i wpływ środków chemicznych, kwasów, soli itp. Trwałość tych materiałów mierzona jest w setkach lat a wykonana z nich nawierzchnia z czasem staje się coraz piękniejsza.

Kata to firma otwarta na realizację indywidualnych koncepcji – każdy produkt może być dostosowany do potrzeb klienta.

Zanim mozaika trafi do klienta, powstaje u producenta według zamówionego wzoru

Zanim mozaika trafi do klienta, powstaje u producenta według zamówionego wzoru

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej firmy, czyli TUTAJ.

Tagi artykułu:
· · · · ·
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish