cze 28, 2013
1928 Wyświetleń
0 0

Fotozagadka

Napisany przez

Hannibal Smoke:

… Tysiącletnia historia Dolnego Śląska dała Polsce największą obfitość zabytków. W 1945 roku było tu około 1500 zamków, pałaców i dworów. Około 100 rezydencji zrujnowały działania wojenne. 800 przestało istnieć w czasach pokoju. Spośród 700 pozostałych ponad połowa jest ruiną. Wiele w stadium rozpaczliwej agonii…

Od pewnego czasu na facebookowych stronkach można natknąć się na fanpage’e  poświęcone ratowaniu zabytków. Coraz więcej ludzi zainteresowanych jest historią swego regionu, najbliższej okolicy.

Z bólem i złością przyglądają się powolnemu umieraniu resztek z ogromnego dziedzictwa jakie przejęliśmy w 1945 roku. Jeszcze większe rozgoryczenie i złość wywołuje brak jakiegokolwiek działania ze strony władz samorządowych, prawnie zobligowanych do ratowania zabytków.

Bolesławieckiemu Staroście zapewne ością w gardle i zadrą w tyłku stoi lwóweckie Stowarzyszenie Monitoring Zabytków, które parę już razy burzyło beztroski spokój nicnierobienia w bolesławieckiemu  starostwie.

medal

Minister Zdrojewski w …

 

… a wszystko to dzieje się pod egidą ministra Bogdana  Zdrojewskiego. PeOwskiego ministra, Dolnoślązaka, kulturoznawcy z wykształcenia.

Teraz zagadka, na tle jakich obiektów „pozuje Se” Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i, dlaczego nie tylko, że ustawia się rzicią do „dziedzictwa”, to i zdaje się mieć je w tejże?

Zapraszam na strony / https://www.facebook.com/HanniSmoke

http://slask-zabytki.blogspot.com/2013/06/zabytkowa-rzeczpospol

https://www.facebook.com/PolskaDolinaLoary?fref=ts

 

PS

Miała to być zabawa, zgadywanka. Przestało jednak być zabawne, we wtorek część jednej zgadywanki runęła.

Starostwo się cieszy, bo jak wszystko w p…du się pozawala, to nie będą mieli problemu, lwóweckie stowarzyszenie nie będzie Ich molestować, ludzi odpowiedzialnych, uczciwych szlag trafi i, krew zleje, i spokój, iście peowski błogostan nicnierobienia w Starostwie w pełni Se zapanuje. Co niektórzy Etatowi, i na etatach, będą mogli w pełni oddać się trudnej sztuce selflansu i piaru wspólnego, i to nie tylko za 11 tysięcy ( i nie chodzi w tym przypadku o dziewice, a polskie nowe złote – publiczne pieniądze).

I NICH TYLKO NIKT ZE STAROSTWA NIE ODPOWIADA, ŻE NIE MOGLI NICZEMU ZAPOBIEC ! tak, jak odpowiedzialny Wójt już pokrętnie tłumaczy.

 

© cemoi07

 

zdjęcia -/ slask-zabytki.blogspot.com

 

moja prywatna opnia jest moją prywatną opinią pozaprocesową i zgodnienie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 4 stycznia 2005 roku (V KK 388/04) nie jest opinią w rozumieniu art. 193 k.p.k. w zw. z art. 200 § 1 k.p.k., i nie może stanowić dowodu w sprawie

 

Reply.Like

 

 

 

Kategorie:
cemoi07 · news

Komentarze do Fotozagadka

   Dodaj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

   Bobrzanie.pl
   pl_PLPolish