lip 10, 2013
1982 Wyświetleń
0 0

Problemy ze śmieciami w gminie Bolesławiec

Napisany przez

Do 30 czerwca w Gminie Bolesławiec śmieci wywoził Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, ale już następnego dnia ten obowiązek spadł na wyłonioną w przetargu firmę z Jawora. W ostatni dzień czerwca pracownicy MZGK zabrali swoje kosze na śmieci, bo skończyła im się umowa. Mieszkańcy nie mają kubłów na śmieci. Mogą dostać tylko  pojemniki na papier i szkło. Kiedy będą pojemniki na plastik i odpady mieszane – nie wiadomo.

Pracownicy gminy od 30 czerwca uspokajali w telefonicznych rozmowach: Prosimy się nie denerwować, nie wiemy kiedy dostaniecie kosze, bo ich nie mamy. Mamy małe problemy z dostawą. Ale to tylko chwilowy problem.

Dopiero 8 lipca na stronie internetowej gminy pojawił się następujący komunikat:

Pojemniki na papier będą wydawane przez sołtysów (z wyjątkiem Kruszyna). Mieszkańcy Kruszyna będą mogli odebrać pojemniki na papier w Kruszynie, przy ul. Brzoskwiniowa 4 – magazyny gminne, od środy 10 lipca 2013 roku w godzinach od 12.00 do 15.00.

Pojemniki na szkło będą wydawane wszystkim mieszkańcom wyłącznie w Kruszynie (ul. Brzoskwiniowa 4 – magazyny gminne) od środy 10 lipca 2013 roku w godzinach od 12.00 do 15.00.

Pojemniki na plastik i odpady zmieszane 240l jeszcze do nas nie zostały dostarczone. O terminach ich wydawania jeszcze Państwa poinformujemy.

W dniach 10,11,12 lipca w godzinach od 12 do 15 pojemniki na papier będą wydawane na magazynie przy ulicy Brzoskwiniowej 4, po południu będą wydawane u sołtysa przy ulicy leszczynowej 17 według harmonogramu na niebieskiej tablicy.

UWAGA !

• Pojemniki zostaną wydane w pierwszej kolejności gospodarstwom posiadającym umowy na wywóz odpadów zawarte do dnia 30 czerwca 2013 r., (przy odbiorze prosimy o okazywanie kserokopii zawartej poprzedniej umowy na wywóz odpadów lub książeczki opłat);

• Pojemniki nie będą wydawane gospodarstwom, którym były już wydawane, a zaginęły bądź zniszczyły się (właściciele są zobowiązani zakupić je we własnym zakresie);

• Pojemniki gminne (z logo gminy) będą odbierane osobom, które zadeklarowały nieselektywny odbiór odpadów;

• Urząd Gminy Bolesławiec nie prowadzi sprzedaży pojemników.

(zachowaliśmy polszczyznę oryginału)


– Mamy problem bo dotarła do nas w zeszłym tygodniu dostawa pojemników na plastik i odpady zmieszane z wadą, pojemniki kupowała gmina i coś z klapami jest nie tak, więc czekamy na nową dostawę – wyjaśnia Andrzej Drąg,  inspektor do spraw gospodarki mieszkaniowej w Urzędzie Gminy Bolesławiec. – Nie wiemy kiedy dostaniemy pojemniki zgodne z zamówieniem.

Ciekawostką jest to, że pojemniki na szkło można odebrać tylko w Kruszynie i tam musi pojechać każdy mieszkaniec gminy , który nie ma takiego pojemnika, a deklarował selektywną zbiórkę odpadów. Drugi raz będzie musiał wybrać się do Kruszyna gdy do gminy dotrą wreszcie pozostałe pojemniki. Andrzej drąg pociesza jednak że 240-litrowe kosze mieszczą się nawet w małych autach a był nawet jakiś pan, który zawiózł taki pojemnik rowerem do domu.

Harmonogram wywozu odpadów w gminie (do pobrania TUTAJ) wydaję się dość karkołomny. Szkło ma być odbierane raz na 3 miesiące, plastik raz na 2 miesiące s śmieci – raz na 2 tygodnie. Mieszkańcy twierdzą, że przy takim harmonogramie muszą sami zająć się metodami przechowywania odpadów.

– Jeżeli ktoś ma więcej szkła czy plastiku może sobie we własnym zakresie dokupić pojemnik – mówi Andrzej Drąg podkreślając jednocześnie, że wyposażenie mieszkańców w pojemniki jest dobrą wolą, a nie obowiązkiem gminy.  Istnieje też możliwość dzierżawienia pojemników od firmy odbierającej odpady.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Problemy ze śmieciami w gminie Bolesławiec

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish