Lip 12, 2013
2386 Wyświetleń
0 0

Co chodzi nad autostradą?

Napisany przez

Prezentujemy Wam bardzo ciekawe filmiki zawierające zapisy z monitoringu przejść dla zwierząt nad autostradą A4 nieopodal Bolesławca. Zobaczycie wilki, dziki, lisy, zające, jelenie i sarenki. Również w dość intymnych sytuacjach.

Przez trzy lata monitorowano wykorzystanie przez rożne gatunki dzikich zwierząt 16 przejść na 54-kilometrowym odcinku  autostrady A4. Najbardziej intensywnie użytkowane są przejścia górne. Na powyższym filmie pokazano sekwencje z wideopułapek zainstalowanych w sześciu górnych przejściach.

Projekt realizowany był dla generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przez Stowarzyszenie dla Natury “Wilk”. Miał na celu zbadanie tego, jak zwierzęta korzystają z przejść. Pozwolił na stwierdzenie na przykład tego, że wilki żyjące w Borach Dolnośląskich wykorzystują górne przejścia dla zwierząt, przejścia dolne są dla nich zbyt hałaśliwe.

Zachowania wilków możecie obejrzeć na poniższym filmie:

Kategorie:
wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Co chodzi nad autostradą?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Ukradł kamery monitoringu w Bożejowicach

  Policjanci odzyskali sześć z siedmiu skradzionych kamer monitoringu Szkoły Podstawowej w Bożejowicach. 22-latek, który przyznał się do kradzieży stwierdził, że...

  Zamknij