sie 14, 2013
2624 Wyświetleń
0 0

Kasia i Maciek wezmą glinoludowy ślub

Napisany przez

24 sierpnia podczas siódmej już Parady z Miłości do Gliny Katarzyna Sawińska z Lubkowa i Maciej Wojciechowski z Bolesławca wezmą ślub. Górnik i sekretarka będą czwartą już w historii Gliniady parą zaczynającą wspólne życie w ten sposób.

Kasia i Maciej nigdy nie malowali się gliną i nie uczestniczyli w Gliniadzie.
– Chcemy mieć fajne wspomnienia i zacząć wspólne życie z wysokiego C – mów Maciek. – To będzie niezapomniany ślub.

Są ze sobą od czterech lat. Poznali się dzięki znajomym, to było coś na kształt randki w ciemno. Dopiero po czwartym spotkaniu Maciek postarał się o numer telefonu Kasi. On był jeszcze wtedy marynarzem, co niezbyt zachęcało Kasię.

– Marynarz to tęsknoty i rozłąki, a na to nie miałam ochoty i dlatego trudno było mi go traktować do końca poważnie – wspomina Kasia. – Ale spodobało mi się w nim to, że tak bardzo różnił się od mojego ówczesnego studenckiego otoczenia. To poukładany, grzeczny, kulturalny facet.

Kiedy Maciek kolejny raz wypłynął na morze, poczuł, że to jest to, że tęskni.

– Dotarło do mnie, że to jest prawdziwe uczucie – mówi. – Dlatego postanowiłem, że zostanę na lądzie, znalazłem inną pracę i zacząłem studia.

16 kwietnia 2011 roku, po powrocie z ostatniego morskiego kontraktu, oświadczył się. Zabrał Kasię na weekend do Spa i oświadczył się przy świecach i winie. Mimo tego, że w zaaferowaniu zapomniał kwiatów, oświadczyny zostały przyjęte.

Ślub Glinoludów wezmą, bo… szukali zespołu na wesele. Spodobały im się występy Lopeza w Piwnicy Paryskiej i postanowili zaangażować go na swoje, planowane na wrzesień, weselisko. Namiarów do Lopeza szukali w Paryskiej i tam trafili na Bogdana Nowaka. Kiedy dowiedział się o ślubie, zaproponował im ślub podczas Gliniady.

– Kasia nie była od razu przekonana, a ja pomyślałem, że raz się żyje – mówi Maciej. – Nasze rodziny zareagowały na ten pomysł bardzo pozytywnie, też zamierzają pomalować się gliną.

– Gliniada to nowa tradycja w Bolesławcu – mówi Kasia. – Utożsamiamy się z tym miastem, a takim ślubem też podkreślamy, skąd jesteśmy. A poza tym będziemy mieć mnóstwo pamiątek i unikalne wspomnienia ze ślubu.  

Na swój ślub podczas Gliniady 2013 zapraszają wszystkich i mają nadzieję, że wszyscy będą Glinoludami.

Ślub kościelny i tradycyjne wesele odbędą się we wrześniu.

Katarzyna i Maciej

Katarzyna i Maciej

 

Kategorie:
news · polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish