wrz 3, 2013
2305 Wyświetleń
0 0

Biuro POdróży CEZAR

Napisany przez

Czytam na Bolec.info, na Istotnych, w gazecie Bobrzanin i Bóg wie gdzie jeszcze o tym, że powiat dostał wyróżnienie za modernizację teatru. Nikt nie pisze jednak o tym, że to wyróżnienie kosztowało nas, podatników 10 960 zł, które starostwo lekką ręką wydało na swój lans.

Napisał o tym jakiś czas temu na bobrzanach Cemoi07 zirytowany aktywnością Dariusz Kwaśniewskiego w namawianiu internautów do głosowania w plebiscycie internetowym na modernizację roku (szczegóły TUTAJ).

W informacji starostwa publikowanej wszędzie (nie ma podpisu TEKST SPONSOROWANY czy PROMOCJA) czytamy: „Powiat Bolesławiecki otrzymał również nagrodę specjalną Związku Powiatów Polskich za wyjątkową modernizację Teatru Starego oraz deklarację medialnej promocji obiektu. Już niedługo odczujemy pierwsze wymierne efekty tej deklaracji. We wnętrzach Teatru Starego zostaną wykonane efektowne panoramiczne wizualizacje, które pojawią się na ogólnopolskich branżowych portalach.”

Branżowych czyli na teatralnych? Czy na budowlanych? Rozczaruję Was, na budowlanych.
Co przyniesie bolesławieckiemu teatrowi promocja na portalach budowlanych? Na pewno może pomóc w promocji firmie realizującej inwestycję, ale czy ściągnie do teatru jeszcze więcej widzów? A jeśli to skąd? Z Warszawy czy z Białegostoku (wszak portale ogólnopolskie)? Po co promować tam nasz teatr? Co mu to da? Po co wydajemy na to 10 960 złotych? Ile spektakli można pokazać w naszym teatrze za te pieniądze?

Powyższy dymek jest oczywiście złośliwy i traktuje temat jednostronnie, ale jako podatnik czuję się zrobiony w trąbę fundując panu staroście wycieczkę do Warszawy i odebranie statuetki za ponad dziesięć tysiaków. Uprzejmie proszę radnych Rady Powiatu o rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie mojej prywatnej wycieczki na Zamek Królewski, chciałbym sobie pozwiedzać. Obiecuję przy okazji nie robić mieszkańcom powiatu wody z mózgu i nie namawiać ich do głosowania na cokolwiek.

Bo warto przypomnieć i zapamiętać, że głosowanie internetowe, do którego zachęcały bolesławieckie media (w tym niestety i my) nie miało żadnego wpływu na przyznanie tytułu Modernizacja Roku.

Z czego to wszystko wynika? Lans politykom oczywiście jest potrzebny, na rok przed wyborami też. To zrozumiałe. Przydałoby się jednak również dostrzeżenie przez polityków faktu, że największym wyróżnieniem dla władz powiatu za to, że w końcu teatr mamy, są ludzie wychodzący z tego teatru. Tysiące ludzi zadowolonych z tego, co tam widzieli i słyszeli. Dumnych z tego, że teatr mają.

 

Foto zakosiłem ze strony starostwa.

TEKST NIESPONSOROWANY

Kategorie:
dymki · Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish